Plasticka operacia usi

MsLucille

noo takze trosku oneskorene ale predsa... taaakze ja som bola v zahranici a preto som komunikovala s lekarom len mailami zo zaciatku... ale predtym ako som sa mu ozvala vyhladala som si ho cez internet jednak nazory inych ludi ci je dobry lebo mna osobne zaujima hodnotenie ludi ako jeho diplomy... ja som z PO ale pozerala som po lekaroch v KE neviem preco ale mala som pocit ze tam to je lepsie a nakoniec som si ho aj tak vybrala z PO... vola sa Peter Valdam a je to typeeek :D cez tie maily som mu vysvetlila ake beriem lieky cize ja som brala antikoncepciu a jedne lieky na sennu nadchu poprosila som ho aby mi vysvetlil priebeh operacie a on mi poslal vo worde cely popis vsetko co prebieha pred zaciatkom pocas operacie a potom takisto... ako strachoput som sa bala ze to bude boliet kedze sa to robi v lokalnej anesteze a nie v celkovej ale ak na tom trvate da sa to aj v celkovej ale rastu pritom krute naklady a aj vas cas ... tak po operacii plne pri vedomi ma pritom odviezol domov ocko a doktor mi nechal na seba osobne cislo na mobil v pripade komplikacii keby nieco v noci krvacalo nedajboze alebo tak... vysvetlil mi teda ze celkova anesteza neni potrebna ze male deti k nemu chodia a uplne v pohode to zvladaju tak som mu jednoducho verila a nechala to teda na tu lokalnu... objednala som si termin a popisem ako to teda slo... prisla som do ambulancie sla som do satne kde som si vyzliekla vrch tricko a podpirku som si nechala a obliekla som si taky plast co nosia pacienti a vidno vam zadok :D ale ja som mala leginy hehe potom ma sestricka vzala do vedlajsej saly kde uz bol stolik s vecami jeho naradim a lehatko kde som si mala lahnut... ked som zacitila ten nemocnicny pach prislo mi zle ale tak zavrela som oci predychala to zhlboka a pekne sa so mnou rozpraval bola som v pohode... potom som si lahla na jeden bok na pravu stranu on podisiel ku mne zozadku a zakazdym mi hovoril co ide robit... sestricka co mu asistovala mi dala do ruky taku kovovu tycku ktoru som mala drzat v jednej ruke cez ktoru pocuvali moj pulz a tlak... a zacal mi po trosku pichat v okoli vzadu ucha vpichy na umrtvenie prvy vpich som citila ale to bolo jemnucne stipnutie je to fakt profesional na jemne zaobchadzanie s ludskym telom nebolelo to naozaj... dalsie vpichy som uz necitila pockali sme trosicka a rozpravali sa ani som nevedela kedy zacal rezat skalpelom clovek nic neciti potom som citila len skrabkanie lebo on z tej chrupky nieco zbrusuje a tak iba teplo lebo elektrodami zaceluje tu ranu cize len dym som citila a uz len potom to zasival a davaju sa tam take stehy ktore sa nasledne nevyberaju ale su samovstrebavacie alebo sami vypadnu k tomu sa este dostanem... cize potom to zasil a fakt som citila len to teplo a skrabkanie na moje prekvapenie... potom som sa otocila ale musela som mat zavrete oci lebo som nechcela vidiet tu krv aby mi neprislo zle a robil druhu stranu presne ten isty postup len s tym ze neviem preto ale prvy vpich ma bolel trosku viac tak som sa zlakla a prislo mi zle rozdychala som a pokracoval uz to bolo v pohode potom vsetko... operacia trvala hodinu tak ako to bolo pisane v popise co mi posielal ale s nim som sa super porozpravala tak som ani nevedela kedy ta hodina zbehla dal mi lieky novalgin na tlmenie bolesti ked vyjdu injekcie co je pochopitelne sak tam bolo rezane to su rany... kazde dve hodiny som mala brat dve tabletky a druhy den podla potreby len po jednej tabletke s odstupom 4 alebo 6 hodin neviem presne cize operacia bola ta lahsia cast potom prisiel horor prve dve noci potom... :( to bola najhorsia cast toho... v noci som spala po sediacky lebo ked som si lahla samozrejme iba na chrbte moze clovek spat citila som nenormalne tlaky v hlave druhu noc som spala po leziacky ale musela som mat velmi vysoko pod hlavou lebo stale tie tlaky a bolest ani som si nemohla pritlacit na tie usi... tretia noc bola lepsie a tak sa to postupne ukludnovalo po tyzdni som tabletky nebrala len som mala neprijemny pocit ze mi nieco tecie ale pritom nic mi netieklo asi som si sama namyslala zo strachu ze to zacne krvacat ale nic uplne v pohode... obvaz na hlave mate 14 dni cize vlasy som mala v drdole a nesmiete si ich umyvat ja som mala dlhe vlasy tak svrbela hlava ale musela som to prekonat jednoducho bola som doma cize v pohode s ludmi v kontakte som nebola osobne... posledne dni to uz zacne trosku svrbiet ale to preto lebo sa rana hoji... po 2 tyzdnoch som sla davat dolu obvaz sestricka pomalicky odvinula obvazy bola jemna vatu okolo usi mi nestrhla ale pomalicky dala dolu chrasticky ostali hnis tam nebol co sa tyka usi boli znecitlivene a ked som sa ich dotkla na usiach som nic necitila akoby tie cievky co on zozadu rezal boli narusene a jednoducho usi ochromene ako ked si invalid na vozicku neciti nohy ale ma ich a ten pocit ma drzal prve dva mesiace potom ked sa to zceli znova citite vsetko ako predtym... kedze som tanecnicka vadilo mi ze som nemohla este cvicit aby sa koza nenatrhla kedze to bolo cerstve a nemohla som robit ani po mesiaci stojky akrobacia lebo som citila taky neprijemny tlak okolo tej rany zozadu ked sa mi velmi prekvila hlava ale to preslo casom... vlastne po operacii co som prisla domov som si len umyla konecne vlasy a uz som sondovala nove uska pred zrkadlom asi pol dna a potom kazdy den a zacala som si vymyslat ucesy a ked som vysla na ulicu vonku do obchodu a vsade proste zo zopnutymi vlasmi dlho som si zvykala ze ludia na mna pozeraju absolutne normalne a nie ako na vyjavenie s velkymi usami ale razu som mala krasne uska tvar uz som nemala baculatu ale pekne sa zostihlila uplne clovek proste vyzera... ak este nieco konkretne pytajte sa rada pomozem :)

Mia_11

MsLucille a kde si bola na opke? Ja chcem ist tiez,uz len kvoli tym copikom,moje usi su viac menej take spicatejsie a hore odstavajuce, mozes popisat ako prebiehala opka? Diky

MsLucille

ja som na plasticku operaciu usi sla a to som mala 20 rokov... dlho som vahala ci ist alebo nie ale uz je rok od operacie a ten pocit ze konecne nosim cop hore vycesane vlasy a drdol je nepochopitelny pre ludi co nikdy nezazili nadavky a vysmechy od druhych... neskutocne mi to pridalo na mojom vnutornom pokoji a sebavedomi keby nieco pytaj sa rada odpoviem

Julka77

Ja som bola na operácii asi pred štyrmi rokmi v Prešove. Platila som myslím, že 10 000 vtedy ešte korún. Prvý týždeň ma uši boleli a druhý týždeň zase neskutočne svrbeli. Všetko som to prežila:) a určite teraz neľutujem, že som bola na operácii, predtým som z toho mala strašné komplexy. O 9 mesiacov neskôr som musela mať korekciu ľavého ucha. O rok neskôr som zistila, že na ľavom uchu mám o 50% zhoršený sluch, lekári mi nevedeli povedať čím to je, možno to ani nebolo operáciou a stratu sluchu som mala už predtým. Pred operáciou mi moja pediatrička povedala, že ma pred ňou musí poslať na nejaké vyšetrenia, či by som operáciou nestratila sluch no potom prišla nová pediatrička, ktorá povedala, že takéto vyšetrenia nie sú potrebné. Dúfam, že som niekomu pomohla:)

lambadalamda

ku dr. potockej - centrum. ja som tam bola, po veeelkom pooperacnom utrpeni sa mi cca po 6 mesiacoch uska dostali do takmer povodneho stavu, este stastie ze mi odstavali iba minimalne tak je to take prirodzene...chcela som ist najprv na opravu ale ANI NEODPISALA NA MAIL a potom som si to rozmyslela. V ambulancii som stretla este jedno dievca co u nej bolo, ta bola aj na korekciu a otvorili sa jej OPAT ...nechapem ako to robi, to pouziva obycajnu NIT????Takze moj zazitok bol otrasny, nikdy by som tam uz nesla. Ta je vhodna iba pre MASOCHISTOV. co sa tyka inej operacie dala mi mylne informacie kvoli ktorym som operaciu nepodstupila a vybrala som si "inu formu" kt. mi znicila kozu na nohe (islo o zily na nohe) ktoru uz nikto nikdy neopravi...mala som ju zazalovat