Vyvolávačka - prosím o radu

kattullicek

Ešte som nebola u lekára, pôjdem asi v pondelok. Ja totižto mám lekára ešte tam kde som sa narodila, ale teraz som presťahovaná v BA kvôli práci. Tak si asi spravím predĺžený víkend doma, v pondelok pôjdem k lekárovi a ak tehotenstvo potvrdí tak to hneď aj poviem doma.

Aprílka

A už si bola u lekára? Povedala si to už rodine? Tak vieš, každá tehotenstvo prežíva inak, niektorá ani nepociťuje, že je tehotná, nebýva jej zle iným býva celý čas počas tehotenstva zle, ale bude dobre. Neboj! Hlavu hore! A to je dobre,že už začínaš vylučovať z možnosí potrat. To by si vážne ľutovala...

kattullicek

Ten potrat je samozrejme posledná možnosť. A pomaly ho začínam vylučovať úplne. Určite by som to ľutovala :( Už mi býva dosť zle. Stále mám pocit na vracanie, točí sa mi v hlave. Už nech sú tie prvé mesiace za mnou.

Aprílka

Ešte nerozmýšľaj nad budúcnosťou, rozmýšľaj teraz v prítomnosti. Choď k tomu lekárovi, potom to povedz rodinám, ale nad potratom je skoro rozmýšľať a hlavne nato by som nešla na tvojom mieste. Možno to budeš po rokoch ľutovať :(

kattullicek

Ďakujem :)
tak nejak to plánujem urobiť, uvidím ich reakciu, či sú za alebo proti tomu a podľa toho sa zariadim. Ale jediné čo viem na isto je, že priateľ ma na potrat nepustí, a ak sa aj tak rozhodnem naň ísť, tak ma určite opustí :(

Aprílka

Najlepšie bude, keď pôjdeš k lekárovi aby si vedela aj v koľkátom si týždni a potom to oznám rodine či tvojej alebo priateľovej. Potom budeš vedieť ako si natom a ako sa oni k tomu postavia. Takto je ťažko povedať, možno budeš prekvapená, možno sklamaná, ale hlavne drž sa.
Daj potom vedieť ako si dopadla :)

kattullicek

Ja neviem, ja mam z toho hlavu v smútku. Všetko vidím negatívne. Nemáme kde bývať, u mojich rodičov sa nedá, tam býva brat s priateľkou, u priateľových rodičov nápodobne, on má 3 mladších súrodencov a všetci sú ešte doma, keby sme sa tam nasťahovali ešte my s dieťaťom, tak to si už neviem predstaviť, a navyše s jeho sestrou abslútne nevychádzam :( V podnájme s dieťaťom, to nevidím ružovo. Teraz som chcela začať študovať, vzali ma na výšku, priateľ vraví že to popri dieťaťu externe zvládnem, no pochybujem. Obe moje sestry už majú deti, jedna dokonca čaká druhé, ale obe sú o dosť staršie. Ja sa proste bojím reakcie celého okolia a hlavne toho ako bude.

2bodka

my sme tiez mali problem akceptovat zenu mojho brata a ked otehotnela, slak ma triafal, teraz ked je mala na svete, vsetko je inak.. a situacia sa opakuje, akurat teraz v obratenom garde :D
na svete je proste veselo :)))
nic sa neboj, vsetko dobre dopadne :)