Šošovky

Príspevok v téme: Šošovky
pomoc789

pekný večer prajem.. mám dioptrické okuliare už 4-5 rokov. myslím, že zrak sa mi odvtedy zhoršil, ale len minimálne. (dioptria pred 4-5 rokmi -1,3). chcela by som nosiť šošovky. je potrebné navštíviť očného lekára alebo môžem vyskúšať objednať z internetu nejaké jednodňové?? ďakujem za radu

novmaria

Ja svoje šošovky prvýkrát skúšala so svojou mamou doma, bez nejakého odporúčania očného lekára, a všetko bolo v úplnom poriadku. Asi si k nemu ale radšej zájdi, on ti premerajú dioptrie, a potom už je myslím jedno, kde si ich objednáš - ma napríklad sedeli všetky čo som skúsila. Ak chceš skúsiť tie jednodňové, tak tie majú v každej lekárni alebo eshopu (skús napríklad tento - www.vasesosovky.sk). Ja by som ti odporučila kúpiť si aspoň tie na 14 dní, pretože ten prvý deň ťa oči budú páliť, než si zvyknú. Druhý deň už to bude o mnoho lepšie. Snáď som trochu pomohla

anonym66

Kontaktné šošovky nosím už asi 7 rokov a nemám žiadny problém,a daju sa kupiť volne v lekarni bez predpisu,stačí vedieť svoju dioptriu,ale sa mi zdá že len obyčajne minusky žiadne osi a pod ako na okuliaroch.Avšak odporúčam ti predtým navštívíť oftalmológa a ten posudí či tvoje oči budu ich môcť nosiť a či ich budu znašať.Teraz su však už kvalitne moderne šošovky takže by nemal byť problém zo znášaním,zo začiatku možno budeš mať pocit že maš ako keby zrnku piesku v oku a budu ta rezať ale to prejde a nebudeš citiť nič,ako vlastné oči.A čo sa týka toho objednania s internetu tak možeš skusiť aj tie jednodnove ved ked ta budu rezať alebo budeš zle vidieť tak vyhodíš.

nicolette

Určite navštíviť očného lekára, ten ti poradí čo najvhodnejšie na základe tvojej diagnozy. Sama by som to určite neriskovala, kupovať si šošovky z internetu, nemusia byť pre teba vhodné a mohla by si si poškodiť zrak.