Statne socialne davky / prispevky

Príspevok v téme: Statne socialne davky / prispevky
kjas

dobrý deň. možno niekto z vás má prehľad v týchto veciach a poradí mi:

situácia: 2 mladí (23r.), bývajúci spolu ale nie s rodičmi, mimo miesta trvalého bydliska. Evidovaný prechod.pobyt. Evidovaní na úrade práce - nezamestnaní. Sem-tam sa pritrafí malá brigáda.

Otázka: máme nárok na nejaký príspevok/dávku? na bývanie, resp. na nejaké život. minimum ?

ewelin28

ja mám 24, robotu zatiaľ nemám a z úradu nedostávam nič, do 25ky ma musí živiť moja mama...aj keby nemala z čoho, ich to netrápi....ľudia sme na Slovensku predsa :D
po 25ke, ak si dovtedy prácu nenájdem, dostanem nejakých 60 eur, to ani na stravu nemám a kde je zvyšok, hmm....

kjas

priatel dostava od rodicov + brigada. ja mam co-to nasetrene + brigada ( na mna rodicia nedavaju ani cent) ...a samozrejme hladame si riadne zamestnanie, len je to tazsie.

trvaly pobyt sa neda tam, kde byvame. iba prechodny.

winki

Nahláste si trvalé bydlisko, tam kde bývate....a nie len prechodný pobyt. POtom možete zažiadať o dávku v hmotnej núdzi a o príspevok na bývanie.....ale samozrejme musíte tam bývať a musíte si vymyslieť prečo nebývate s rodičmi a prečo sa o Vás rodičia finančne nestarajú. POtom sa treba pripraviť aj na kontrolu pracovníčky u Vás doma :D :D :D -

ivanečenka

nie, nemáte. Štát si to zariadil tak, že do 25 rokov sa majú o vás postarať rodičia, ak to nevládzete sami.