Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pre ktoru VS sa mam rozhodnut? Strasna dilema

Príspevok v téme: Pre ktoru VS sa mam rozhodnut? Strasna dilema
nerozhodna

Ahojte,
momentalne riesim istu dilemu.
Nastupujem do 1. rocnika bakalarskeho studia no ani nahodou este neviem kde nakoniec skoncim. Podala som si prihlasky na viac skol a na niektore ma aj zobrali.
Uz v juni som sa rozhodla pre jednu, pre tu kt. som najviac chcela. Je to fajn skola a dobry odbor, ale odkedy som sa pre nu rozhodla, trapia ma pochybnosti. Ja som totiz silny introvert a tato skola nie je v mojom rodnom meste, budem byvat na intraku, dochadzat atd...a toho sa prave bojim..nikoho tam nepoznam ani mesto, ziadnych ludi...viem ze s tymto ma problem mozno aj 2/3 ludi ale ide o to ze pre mna je velmi tazke najst si priatelov a zaclenit sa do kolektivu.. tak som sa v navale miernej paniky rozhodla ze zavolam na studijne na skolu v mojom rodnom meste - tam som si tiez dala prihlasku, vzali ma, ale poslala som navratku ze tam nejdem, je to uplne ina fakulta aj odbor ..spytala som sa ci je este mozne nastupit..povedali mi ze ano..takze teraz neviem kam mam ist..
zhrnutie:
1.:ta pre ktoru som sa rozhodla v juni : mam uz vsetko vybaveve- zapis, intrak, potvrdenia, je daleko, budem byvat na intraku, novi ludia, lepsi ale aj narocnejsi odbor, lepsia skola, viac vydavkov, miera prezivaneho stresu: nadpriemerna
2.:ta na ktoru chcem prejst: je v rodnom meste, som doma, rodicia a priatelia nablizku, minimum stresu, slaba skola, rozhodne horsi odbor, malo vydavkov

neviete mi nejako poradit? bol uz niekto v podobnej situacii?

pan d.

Chod studovat do zahranicia napr. na Karlovu univerzitu, budes sa mat potom dobre, tu nic nevyriesis, natrepes si kopec teorie do hlavy a co z toho, prd. Ja poznam ludi, co maju priemerne IQ a na SLovensku ukoncili vysokoskolske vzdelanie:DDD

betusiiiik

mozem sa opytat medzi ktorymi odbormi sa rozhodujes?
..ja som mala tiez takuto dilemu pred dvoma rokmi a ja som sa priklanala bud ist prec alebo ist k priatelovi a byt s nim, nakoniec som ostala s nim a nikdy som nelutovala :) teda uz sme aj manzelia :) drzim palce

ajajaja

je to velmi jednoduche, co mas urobit :D

1.chod na studijne a vybav si papiere so zrusenim studia na tejto skole
2.chod na druhe studijne resp.posli papiere do toho mesta, kt. je dalej a vraj je tam ten lepsi odbor a chod tam studovat.rodicov nepocuvaj ...je dost mozne, ze o par rokov ti budu vykrikovat,ze si dostudovala - ten o nicom odbor a stale si im na krku ...a doba bude tazka, takze ak uz nieco studovat, tak LEN PERSPEKTIVNE!!!

*iskierka

nevyberaj si lahsiu cestu... ak ma narocnejsia skola ovela lepsiu perspektivu do buducna, tak sa oplati tych par rokov hoci aj s vyssimi vydavkami a ujmou pretrpiet :)
a to ze sa nevies zaclenit a najst si priatelov je blbost, vsechno puuujde :) teraz mas na to najlepsiu prilezitost, nekvas doma, ani nie ste vo financnej tiesni a zvladli by ste aj tie vyssie vydavky..chod do toho, posmeli ta to, inak budes stale iba taky mensi tutko :)

nerozhodna

ked ja sa chcem rozhodnut spravne :D a fakt neviem co by bolo pre mna najlepsie.. jednoducho som taka ze vzdy sa medzi niecim rozhodujem a ani zaboha sa neviem priklonit na ziadnu stranu a fakt neviem co by bolo pre mna najlepsie..
ano som nesamostatna ale to ma byt dovod na zanechanie dobreho studia? to by som este nejak zvladla..skor ide o tie tazkosti s nadvazovanim vztahov

ono aj rodicia tvrdia ze mam ostat doma..oni ma velmi ovplyvnuju

no su s tym velke starosti ale da sa to vzdy vybavit

dedy

určite by som šla do vzdialenejšieho mesta, aj keď som uzavretý človek, spravila som to (keďže inú školu v blízkosti aj tak nemám), som uzavretý človek ale táto skúsenosť ma posunula ďalej
Ale na druhej strane už chodíš kde chodíš, ako to chceš zmeniť?

pio3

ak si vyberies tu skolu, kt. je dalej a ma narocnejsi odbor urcite ta to posunie v zivote dopredu ovela viac, osamostatnis sa na intraku, zvyknes si, urcite nie si jedina introvertka, kt. ide do skoly do dalekeho mesta, ale pre teba je prave tato moznost ovela efektivnejsia, urcite zvaz to este ako to potom budes lutovat..

nerozhodna

boze ja este stale neviem co mam robit!!! :(
viem ze mi tu radite ist na tu lepsiu, len ako som pisala, necitim sa na to
uz som bola na zapise na tej skole v rodnom meste, teda tam uz aj chodim, ale stale sa to da zvratit, a vybrat tu druhu, no ja sa za nic na svete neviem rozhodnut

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pre ktoru VS sa mam rozhodnut? Strasna dilema - Fórum - ZDRAVIE.sk