Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nevolnost z vitaminov

RNG

Selenove kvasnice nie su zla forma selenu, problem je len, ze urcite percento ludi, najma s candidou a plesnami v tele ma na kvasnice alergie.
Kvasnice totiz obsahuju histaminy, ktore mozu u mnohych ludi vyvolat histaminove reakcie Plus obsahuju manoproteiny, co tiez vyvolava u mnohych ludi alergicke reakcie.

RNG

Rozne tabulky stanovuju skodlive hladiny selenu rozne, v priemyselnych MSDS uvadzaju hladinu LD50 az na 6500 mg /kg,. samozrejme to je jednorazova davka, jedovata, a teda radove vzdialena od odporucenej maximalnej davky denne braneho doplnku selenu.
www.sciencelab.com
Medicka komunita, ako obvykle sa zatato drzi starych odporucenych dennych davok z roku 1948
ale WHO(svetova zdravotnicka organizacia) pod tlakom sucasneho vyskumu a mnohych lekarov rutinne odporucajucich az 800 mikrogramov selenu denne, co mozno statisice ludi na ich radu beru uz roky, ustupila z davok z roku 1948 a pripustila maximalnu davku(upper limit) az 400 mikrogramov, pricom z odporucenej samozrejme este nepopustila
www.whfoods.com

arman

nakvalitny selen sa vyraba z kvasnic na slovensku prakticky iny nedostat. Pozri, z coho je vyrobeny (ak tam bude nieco ako yeast extract, tak je z kvasiniek)

urcite sa ponasnaz zohnat kvalitnu formu selenu, ako Selenomethionine
en.wikipedia.org

Zinok si zozen v chelatovej vazbe, ma 60% vstrebatelnost, oproti beznym formam, ktore maju len 15%.

K vitaminu D ti vela nemozem povedat, nikdy som ho nebral, som totiz za slnko.
Ale vo vseobecnosti, nekupuj multivitaminy, vzdy si pozhanaj kazdy mineral/vitamin, ktory doplnas osobitne, v kvalitnej forme.
A ano, predavkovanie, respektive neziaduce ucinky doplnkov su caste, hlavne tych lacnejsis. A casto si tym ludia uskodia, lebo doplnaju nieco, co nemaju v deficite.
Selenom sa da napriklad predavkovat, a prave vtedy sa dostavi nevolnost. Casto sa to stava na niektorych podach, bohatych na selen, dobytku, ze sa priotravi s tych rastlin, na ktorych sa pasu, pretoze su plne selenu.

K selenu este tolko, ze na jeho vyuzitie telo potrebuje vitamin E, ktory casto zvykne chybat. Doplnat ho bez vitaminu E, je ako splachovat ho do zachoda.
Vacsina ludi je o doplnani vitaminov/mineralov zle informovana, a neprecitaju si nejake vedecke prace, predcim s tym zacnu, a na 90% si bud uskodia, alebo splachnu peniaze do zachoda.

RNG

Vitaminy spravidla obsahuju rozne pridavne latky, najma farmaceuti ich pridavaju plno a jednotlivec moze mat na ne alergiu. Samozrejme rozriedene s jedlom to zmierni. Alebo treba zmenit znacku, taku co ma ine zlozenie.

pampeliška

Skús tie doplnky užívať po jedle alebo s jedlom, nie nalačno. Mne sa to stávalo hlavne pri filmom poťahovaných tabletách.

Ivka 1

Množstvom to nebude ale skôr anorganickým pôvodom vitamínov ( spracované chemickou cestou) - sú pre telo cudzie a telo ich berie ako cudzorodú látku. Vit.D by si mala užívať jedlom, nikdy nie na lačný žalúdok , inak môže byť ťažko stráviteľný a zle sa vstrebáva. Selén patrí do skupiny antioxidantov , takže zase len po jedle. Ak to nepomôže , skús vitamíny vysadiť a uvidíš, či nevoľnosti pominú.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nevolnost z vitaminov - Fórum - ZDRAVIE.sk