Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čokoholička

Príspevok v téme: Čokoholička
Amy-choco

Podarilo sa mi za krátke obdobie schudnúť dve kilá a konečne začínam vyzerať normálne, ale v poslednom čase mám enormnú chuť na sladké a nedokážem sa prestať napchávať čokoládami. Jednoducho na to dostanem z ničoho nič chuť a som nervózna dokiaľ si nedoprajem. Nedokážem sa zaprieť a nezjesť ju. Čo robíte vy keď dostanete chuť na sladké? Prosím o nejaké rady, pretože tie kilá začínam znovu naberať. Ďakujem.

MetallicA

sylva nie vyšportovať sa to nedá len tak ľahko :D ked si to tak vezmeš- dáš si zmrzlinovvý pohár a máš ho možno za také dva dni dole so športom....
A čo sa týka tvojich dvoch čokolád za deň...u mňa býva podobná bilancia :D chudnem, 5 dní vydržím, prejem sa a odznova to isté-5 dní a zase :D
Lenže už je všetko úzke lebo som pribrala! nosím dookola to isté už mi to ide na nervy :D No treba ísť na to chudnutie dáko racionálne :D ak by sme aj dačo vymysleli čo by sme boli zo začiatku hladné, tak neskôr by to už nebolo ani také hrozné od zvyku....:) Uvidíme ako...aj mne je 2-3 kilá za mesiac hrozne málo ked si pomyslím koľko aj pre to treba robiť :(

sylva555

a to čo si pred tým vymenovala že si dáš dobošku a ták, ja sa iba smejem, že šak to nič nie je :D... ja som denne zjedla 2 celé čokolády(mliečne). Ja nepoznám väčšieho pažravca na sladké ako som ja :D.a nech som cvičila akokoľvek, tak to sa nedá vyšportovať keď ešte k tomu prirátaš normálnu stravu... za deň 10 000 KJ, bože :D

sylva555

metallica

vôbec si neni sama. ja som sa najprv snažila úplne vylúčiť sladké. ale zas človek nie je stroj, a aj mne sa ešte pár krát podarí sladké :)

ale už to aspoň nie je čistá čokoláda. a hlavne, nerobím si z toho výčitky, že čo som pojedla, na druhý deň pokračujem ako keby sa nič nestalo, žiadny trest že tak dneska nebudem nič jesť, alebo tak. za prvý mesiac som schudla asi iba 3 kilá, ďalší tiež iba 2 - 3 čo možno pre niekoho neni vela, ale snažím sa jesť tak aby som to vydržala nie iba 1- 2 mesiace ale aby mi to ostalo dlhodobo.

Ja napríklad milujem kávu. moja droga :).. a kludne si dám do nej lyžičku cukru, a kludne aj smotanu a mlieko. to je také moje sladké na deň heh.. inak ja mám 162 cm a momentálne 67 kg. na začiatku 82 kg cca... a chcela by som mať tak 60 - 55 kg... takže dlháááá cesta predomnou :)... radšej pomalšie ako rýchlo rýchlo a potom bum zas kilá hore.
Moja známa tak schudla asi 35 kg za pol roka, čo je dosť si myslím. dva roky si to udržala a potom sa prestala nejako obmedzovať a má ich naspäť :-/

Snažím sa ale moc nevážiť, radšej to "meriam" podľa džínsov, a podobne :))

MetallicA

sylva- to s tou vodou mi bolo hned jasné, však aj to podporí ten zasycujúci efekt :D je to také placebo....a neberiem to vždy a máš pravdu, dalšiu si už ani nebudem kupovať a načo....teraz som si zvykla tak na zeleninové taniere :) ale sladké to sa neviem odnaučiť aspoň maličkosť si dať!!

sylva555

MetallicA

Ja sama som vyskúšala chróm... síce iba pár dní...ale aj tak nič z toho. Vykašli sa na to, a peniažky ušetri na iné veci....

V návode sa sa píše : Zapite veľkým množstvom vody a pred jedlom. nie ? :-))

Skús to inak, daj si 3 dl čistej vody a 15 minút nato sa najedz. Takú istú službu ti spraví tá voda a budeš to mať zadarmo :)

Ja som všetkým najbližším odkázala, aby ma obchádzali so sladkým, že sa toho pokúšam zbaviť... tak nech to vedia a nerobia to ťažšie :)

RNG

Chut na sladke sa umerne zvysuje so spotrebou cukrov. Znacne poklesne, ked clovek je komplexne sacharidy, ktore uvolnuju cukor postupne, takze clovek nedostane pocas dna zachvat "zravosti"

Cokolada obsahuje endorfiny, co je hlavny dovod jej pritazlivosti. Endorfiny su latky, co podporuju pocit spokojnosti a stastia, takze az 50% zien podla napr tejto literatury dava prednost cokolade aj pred sexom
www.chocolate.org

Lenze na endorfiny clovek nemusi jest cokoladu s vysokym obsahom mlieka a cukru.
Kvalitne a ucinne su aj cokolady s menej, nez 15 % cukru a ziadnym mliekom. Tie su aj podstatne zdravsie, najma ked su kakaove boby v nich co najmenej prazene, cim sa zachova hromada antioxidantov v kakau a neznici sa natolko kakaove maslo dlhou oxidaciou za tepla.
Naviac teobromin cacao, zlozka z kakaa. potlaca chut a zvysuje spalovanie tukov.
Inac na sladenie sa da pridavat nielen cukor, ale rozne sladke polyoly, ktore nevyvolavaju taku "zravu" reakciu a nedovedu cloveka k obezite a cukrovke najma sa jedna o erytritol, ktory ma tak malu molekulu, ze sa sice absorbuje skoro 100 % v crevach ale nasledovne sa az 95% vyluci ladvinami.
Sladit sa da aj steviou, tj uplne bez sacharidov, velmi malickou davkov stevisidov a rebaudianosidov, ktore su najviac podporujuce regeneraciu pankreasu.

MetallicA

mne sa dajak extra nedarí začala som znovu s chrómom, nič moc....ale napriek tomu ho budem naďalej brať. Vôbec nejesť sladké- to vydržím tak 2 až 3 dni, potom je koniec :)
Ale často jem nenormálne množstvá sladkostí- tablička čokolády, dve dobošky, sladká buchta....podľa mňa to aj ohrozuje zdravie po dlhšom čase ale nejako sa z toho neviem dostať, ja viem je to hrozné:D Stále dúfam, že príde to obdobie, kedy mi nebude chutiť jesť:( a vtedy to všetko zhodím, ekd sa samozrejme aj ja sama trošku posnažím.....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čokoholička - Fórum - ZDRAVIE.sk