Čokoholička

Príspevok v téme: Čokoholička
Amy-choco

Podarilo sa mi za krátke obdobie schudnúť dve kilá a konečne začínam vyzerať normálne, ale v poslednom čase mám enormnú chuť na sladké a nedokážem sa prestať napchávať čokoládami. Jednoducho na to dostanem z ničoho nič chuť a som nervózna dokiaľ si nedoprajem. Nedokážem sa zaprieť a nezjesť ju. Čo robíte vy keď dostanete chuť na sladké? Prosím o nejaké rady, pretože tie kilá začínam znovu naberať. Ďakujem.

sylva555

ahojte čokoholičky (vždy ma ten názov pobaví :-D)

Ja ešte poradím, čo pomohlo mne. Začala som si sledovať čo koľko obsahuje a naozaj neúprosne zapisovala každú omrvinku. Ono, iste niekto bude namietať, že je to otravné, časovo náročné, ale keď som zistila že denne zjem 400 sacharidov ( tabličky čokolády tam, malá nektarinka tam, banán hentam, ďalší keksík večer tam.... ) no, rozhodla som sa že, ak nechcem mať v 40-tke cukrovku, alebo obezitu, tak to musím upraviť.
Aj napríklad jedna celozrnná žemla obsahuje okolo 40 sacharidov - ale tá ma oproti čokoláde zdravé sacharidy :)
Momentálne už mám ako taký odhad čo a ako :-))

Ešte na začiatku keď som si myslela že no veď a čo, dám si a vyšportujem, šak pohybu mám dosť, som spravila menší test vo fitku. Že si čokoládu ( MLIEčNA A CELá :D )) vybehám na bežiacom. No a pri mierne rýchlej chôdze som ju vybehala za 2 hodiny :D !!! ( iba čokoládu )
Každý deň ju vybehať ? Nereálne pre mňa :D

Ten kúsok papiera mi trošku otvoril oči, lebo takto som si to neuvedomovala :))...

Napíšte, ako sa vám darí :-))

MetallicA

joj ja som sa dnes zase prežrala sladkého lebo som zúfalá problémy samé....idem si kúpiť další chróm, ale tie tri dni som vydržala bez sladkého, potom sa mi už nechcelo a skúsim to znovu, a kúpim si tú novú orion bez cukru asi čo poviete mali ste už daktorá takú??

mnam26

..=) Mne pomaha veta ..=) Tá čokolada mi len uškodí nebudem o nič šťastnejšia ked si ju dám..=) možno na chvilku a potom si to budem vyčiatať ..=)Dám si radšej niečo zdravšie čo prospeje mojmu telu ..=) niečo zdravé a chutné ..=) a budem šťastná štihla zdrava krásna a spokojna..=) nemusím bojovať ..=) stačí mi pozrieť sa na to s tohto pohladu..=) skús to ..=) Mne to velmi pomaha ked si to poviem =) Musíš si vážiť svoje telo a zbytočne mu neubližovať nezdravými tukmi a cukrami..=) ale samozrejme raz dva krát do týždna ti pár tabličiek čokolady neuškodí ..=) ale lepšia pre tvoje zdravie je určite horká aspon 70 percent kakaa =) ale ak ti táto nechutí raz za čas si dopraj aj mliečnu ale aku máš rada ..=) ale všetko s mierou..=) a skus si dať pred tým nejaké ovocie alebo sušené ovocie je dosť sladké možno tu čokoladu potom nebudeš ani potrebovať ..=)

JahO_Odka

Schudla som už 13 kíl a tiež som čokoholička :)
Proste na čokoládu a na mnohé iné sladké mlsačinky som nikdy nevedela zanevrieť. Teraz mám 51 kíl, ale keď sa občas "neovládnem" a spasiem viac sladkého, tak si to potom musím samozrejme odmakať.
Ale už diéty nedržím, len žijem zdravo. A veľa sa hýbem :)

MetallicA

sylva to je neuveriteľné skúsim to aj ja! ja teraz namiesto večeri si dávam almased, vždy sa naň teším lebo mi ten nápoj chutí, dúfam že ho dostanem aj tu na Sk v lekárni ked sa minie :)
Ale toto vyskúšam, lebo ja hned ráno si musím dať dačo s čokoládou....sladké ale s čokoládou! vianočka s nutelou,, keks čokoládový etc to je jedno proste....
Mne dočasne raz pomohol chróm ale teraz neviem neviem asi to bolo také placebo, naprieok tomu ho dalej berem ako malú podporu.

sylva555

chcem ešte dodať (dúfam že sa nehneváte že sa moc rozpisujem - snažím sa iba poradiť) že tieto návaľové chute na sladké sa neodstránia iba jeho úplnym vylúčením,ale celkovou úpravou stravy. ŽIADNA DIÉTA, ŽIADNE ZAZRAčNé NAPOJE,ŽIADNE " ZA TÝŽDEN 4 KG DOLE"... aj pitie čistej vody je len zvyk. Pijem 2 roky len čistú vodu (napriek tomu že som neverila že by som to vydržala a teraz mi bublinkové sladké nápoje prídu ako žbrdy a odpad.

Zopakujem : 5 - 6 krát denne menšie porcie ( každé 2,5 - 3 hodinky cca) čistú vodu, pohyb (slušne napomáha:-)) a dobrú náladu.

ľudia ktorí schudnú viac kilov, alebo rýchlejšie, ešte 2 - 3 roky si musia strážiť postavu. Veľa šťastia

sylva555

Ahojte baby, moc ma pobavil ten názov - čokoholička - geniááálne :-) a k veci teda... Opíšem mám moje skúseenosti :

Ja sama mám rovnaký problém. Ja sladké zákusky nemusím, ani rôzne keksíky čokoládové a podobne veci... ale som závislá na mliečnej čokoláde ( ak už ju otvorím, ani náhodou si nedám tabličku, alebo polku. proste ide celá)...
Snažila som sa to riešiť som to 3 spôsobmi.(Tieto mám odskúšané)

1. Snažila som sa ju nahradiť niečim \"zdravším\" akože šálkou kakaa(predsa to má menej ako celá čokoláda)... Snažila som sa oklamať telo podobnými vecami - ale jednoducho si ju ku koncu dňa aj tak vypýtalo. Mliečnu čokoládu som nemohla nahradiť žiadnymi polo-máčanými keksíkmi, tvarohmi s príchuťou čokolády a podobne... takže neúspešne...

2. spôsob. Zjedla som čokoládu ráno, dúfajúc, že neskôr už tú chuť mať na ňu nebudem. Tento spôsob sa mi vcelku osvečil. Nenormálna chuť na sladké sa zmenila na prijatelnú, niekedy na žiadnu, ale nemôžem povedať že vždy to tak bolo, a niekedy aj po rannej čokoláde som mala chuť na ňu znovu počas dňa. Celkové resumé - 50:50....

3. No a tretí spôsob, bol najrazatnejší a to, že som čokoládu vypustila kompletne a úúúúplne. Žiadne nič čokoľvek čo má chuť kakaa a podobne. Prvé dva dni - pane boše, išla som sa zblázniť, boli úplne najhoršie. No po týždni, čo som sa prekonala a vydržala som spozorovala , že už tá chuť nebola až taká drastická a že boli dni, keď som o čokoláde ani nerozmýšlala. Zistila som ( v mojom prípade ) že je to proste iba zvyk.

Je to o tom, ako má človek vytrénované chuťové kanáliky. Keď zvykne napríklad veľa soliť, výrazne cukriť kávu, jedáva často vyprážané, A HLAVNE UMELE POTRAVINY, tak po nej príde aj chuť na UMELE SLADKE. U mňa to tak bolo.

Hovorím si, no bóže veď je to len čokoláda, z niečoho sa môžeme tešiť, ale často som bola po nej unavená (náhle zvýšenie cukru v tele) a akonáhle som vynechala nejaký pohyb, schytal to môj zadok a boky. a niekedy som jej zjedla fakt veľa. a to bol môj problém ( 2 čokolády denne - 5000 KJ - veď to je celodenný príjem niektorých ľudí)
Jesť 5 - 6 porcii denne, pohyb, veľa vody...

Momentálne som nič sladké nejedla asi 2 a pol mesiaca a držím sa stále. Váha mi klesla asi o 6 kg a momentálne mi príde chuť čokolády moc umelá. Niekedy mi kamarátky hovoria - no ale jeden zákusok si môžeš dať, nič sa nestane, jednu mafinu. Ale bojím sa, že by som znovu podľahla a všetko sa vrátilo naspäť.

Keď sa dostanem na svoju bývalú hmotnosť, tak sa k nej možno vrátim. Teraz ale zatiaľ nie :-)

Carie

Ja som tiez dost na sladke. Bojujem s tym uz roky a bezvysledne. Chrom u mna nikdy nepomahal. Zvykla som si, ze ked mam chut na sladke, tak si ho proste dam. Lebo ked sa mu vyhybam, pojem vselico ine, akoze zdravsie ale nakoniec si vacsinou aj tak dam tu cokoladu.