Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neustála únava

Príspevok v téme: Neustála únava
Minomol

Zdravim,

mam problem so zivotnou energiou.

- V priebehu dna som vacsinou dost unaveny, dokonca zaspavam, mam v praci mikrospanky(napriklad na meetingoch, ktore si vyzaduju moju 100% pozornost). Uplne najhorsie je to po naobedovani sa, vtedy je prakticky nemozne sa niecomu venovat, aj v pripade ze si po obede dam kofein

- Mam velmi nizku kvalitu pleti, permanentne kruhy pod ocami, v podstate moja tvar vyzera ako keby som bol 3 dni bez spanku, stale. Plus vela akne.

- Ak aj prave nemam prilis silny pocit unavy, tazko sa mi koncentruje na nieco, je tazke davat pozor, vdaka comu som mal problem hlavne na prednaskach pri studiu.

Myslim, ze tieto priznaky spolu suvisia. V takomto stave som uz cez 4 roky. Vacsiu cast dna sice travim pri pocitaci v interieri, ale

- Snazim sa sportovat co najcastejsie, aspon 4 dni v tyzdni stravit 30 - 60 minut sportom.
- Spavam 7 - 8 hodin, s pravidelnym casom, vzdy je niekde medzi 23:30 - 7:30.
- Denne vypijem cca 3 litre cistej vody, pijem minimum inych napojov, najviacej dzusy
- Mam rozmanitu stravu, jem velke mnozstvo cerstvej surovej stravy - zeleninu a ovocie.

Napriek tomu sa neustale citim zle. Mam 23 rokov, nedavno som sa zamestnal, v praci zaspavam v tych najhorsich chvilach, a ked vecer pridem z prace, nemam energiu na nejaku dalsiu aktivnu cinnost.

Dakujem za precitanie. Nejake navrhy, ako by som mohol zvysit kvalitu zivota, spanku, hocico?

zakusok

Ked si po jedle unaveny,ospaly a podobne.
Budes na nejaku potravinu alergicky ktoru si zjedol.Pozoruj po ktorych jedlach si unaveny.Okolo 13:30hod. sa unava z dovodu alergie najviac objavuje.
Na tvojom mieste by sm zasla k alergologovi a dala si urobit potravinove testy na co si alergicky.
Alebo na gastro.

maxon

Zdravím,
k takýmto problémom, možno Ho aj nazvať Chronický únavy syndróm.
Skús nesumivy Magnezium ( horčík )
Majsa dobre.

Ajja

ale moze to byt aj pocinajuca depresia. to by chcelo poriadne vysetrenie a kvalitnu liecbu. z vlastnej skusenosti ale viem, ze s tymto sa klasicky lekar velmi nehra, skor ti odporucam nejakeho dobreho prirodneho liecitela. len nenalet podvodnikom, aj tych je tu na slovensku dost.

Lulita

nemusia to byt chlamydie, moze to byt aj potravinova alergia, mne energiu zvysuje ak nejem lepok s nim mam depresie a nevladnost...alebo ti mozno len chyba nejaky vitamin, ked som zacala brat centrum sa mi stav polepsil, plus koenzym Q10...tiez robim co mozem, som "mrtva" skoro stale

PaSi

Daj si u OL spravit testy na chlamydie. Unava, strata koncentracie, ale aj akne v dospelosti byvaju casto priznakmi tohto infekcneho ochorenia.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neustála únava - Fórum - ZDRAVIE.sk