Potrat

nicolette

Z osobnej skúsenosti ti neviem poradiť, nikdy som nič také chvalabohu podstúpiť nemusela...
No myslím, že musíš ísť za gynekologom a ten ťa už nasmeruje ďalej.
Tak či onak, nebudem ťa súdiť, nie si prvá ani posledná a vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú pre a proti interrupcii. Nebudem tu moralizovať, možno máš na to naozaj pádny dôvod, možno sa to stalo vďaka tvojej nezodpovednosti, ale... je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom, treba to riešiť, no radím ti, dobre si to rozmysli, lebo v budúcnosti môžeš mať z toho psychické následky, nehovoriac o tých psychických, ale o všetkom by ťa mal informovať lekár. Osobne si však myslím, že to NIE JE vražda, v prvom trimestri je to ešte embryo, nie plod, nie dieťa.... Nik ti nemá právo vyčítať niečo, je to tvoj život, tvoje rozhodnutie, tvoja voľba. Treba však premýšľať vopred, ak aj podstúpiš interrupciu, tak v budúcnosti určite sa začni chrániť nejakou formou antikoncepcie, kým sa nebudeš dostatočne cítiť na materstvo.
Nie som za a nie som ani proti, je to každého človeka osobná vec a sám ten konkrétny človek vždy vie, prečo sa tak, či onak rozhodne.

rianah

Carie- a co ze zlyhala ochrana???? to nieje vyhovorka, ESCAPELLE tiez existuje a ak bola znasilnena nedajboze do 72 hodín (3 dni) po nechránenom pohlavnom styku.

Carie

A preco by sa z toho nemohli len tak dostat ked sa to da? Nemoralizujte, neviete co sa stalo. Mozno zlyhala ochrana, mozno bola dokonca znasilnena, neviete o nej nic. Potrat nie je vrazda, embryo nie je clovek.

Magy

rianah - dospeli??? kde beries istotu ze dospeli? pokial dobre pozeram, tak lupienok sa odvtedy neozvala a ani v zalozeni temy nepise, kolko ma rokov a ci vobec je aspon plnoleta.

rianah

ved boli ,,pri tom" dvaja dospelý ludia!!! ani jeden nevedel co sa asi moze stat a odnesie si to nevinny tvor smrtou?

Magy

rianah - opravim ta, mozem?

nie vsetky su zeny. je medzi nimi vela DETI a od nich zodpovedne konanie cakat nemozes! sexovat by to chcelo casto uz od 15-tich aj skor, ale niest nasledky casto nedokazu ani ked maju o desat rokov viac.

00Lenka00

rianah súhlasím s tebou, takých je na svete moc ... ! Nemám nato vôbec slov, všetko je postavené na hlavu !