Spoločný život bez papiera - druh a družka

Príspevok v téme: Spoločný život bez papiera - druh a družka
aduliena

Chcela by som vás poprosiť, aby ste napísali svoje skúsenosti, ak ste v takomto vzťahu, aké sú plusy a mínusy.
Láska je krásna, ale človek nikdy nevie, čo prinesie život a môže nastať rozchod. Ako ste riešili takéto situácie? Prípadne ak sa narodilo dieťa, tiež treba dokazovať, kto je otec, koho meno bude mať... proste samé mínusy a prekážky na úradoch...
Takisto by ma zaujímalo, či ste registrovaní na úradoch, ak žijete v takomto vzťahu, proste ako to všetko je. Vďaka.

iba ja

isabella, stotoznujem sa s tebou. sama by som to lepsie nenapisala a to som tiez vydata. fakt, usetrila si mi pisanie vlastnej skusenosti a pohladu:)

isabella

uprimne... chvilami som nevedela ci sa nad touto celou debatou smiat, alebo plakat...
manzelstvo ako take by nemalo byt vnimane len ako papier, lebo potom skutocne zmysel v uzatvarani manzelstva nevidim...
ja vnimam manzelstvo ako dalsie stadium vztahu, symbolicky a duchovne... styl najprv sa oslovime, potom sa pobozkame, potom... a potom sa vezmeme a potom mame deti atd... proste nejaky vyvoj... tak ako chce clovek postupovat vyssie a vyssie karierne tak chce mnoho ludi aj vztahovo...
ak niekto nevidi v manzelstve ziadnu symboliku sle skutocne len papier, tak ho plne respektujem, kazdy moze vidiet vrchol vztahu v niecom inom...
problem nastava jedine ak jeden z partnerov manzelstvo chce a druhy nie, v takom vztahu je vzdy niekto velmi velmi nestastny... ale ak sa par zhoduje v tom co do buducna chce celkom prirodzene, ci uz to manzelstvo je, alebo nie, tak je to super...
a samozrejme pre bezdetne pary je povacsine uplne jedno ci su manzelia, alebo ziju len "nadivoko", ked kazdy z nich ma svoj prijem, vsetko financovanie maju nejak spravodlivo poriesene, len tam zasa mozu prist problemy ked pridu deti, ten, kto zostava na rodicovskej dovolenke je automaticky znevyhodnovany a mozu nastat aj problemy... nemusia... ale mozu... a urcite to nie je nic prijemne...
dalej k tej financnej stranke a ako su slobodne matky viac podporovane... dnes uz to tak bohuzial nie je, ak zijete s otcom dietata v jednej domacnosti oficialne, tak vas urady beru rovnako ako manzelov, len aby vam nemuseli dat ani jeden eurac navyse... dokonca som pocula aj o takych praktikach nasich uradov, ze ak partneri ani nemaju spolocne trvale bydlisko, ale spolu "nacierno" byvaju, tak urady si vyzistuju dokonca prostrednictvom susedov a pod aby vas mohli usvecit, ze spolu zijete a tym padom vam nemusia zaplatit to co by z pravneho hladiska mali... cize suma sumarum... stat bude hladat aj tak vsetky mozne cesticky ako vam nic nedat navyse, lebo uz si zvykli na to, ze mnohi sa prave kvoli tomu neberu...
no a vysmievat sa tu niekomu stylom, ze ked planuje manzelstvo, tak je mimo a urcite sa mu stane vsetko zle a je naivny a pod... je trocha ubohe... rovnako ako prorokovat cloveku, ktory manzelstvo neuznava, ze zostane uplne sam... poznam vela manzelstiev, ktore po 50 rokoch este nadherne klapu a je tam laska a rovnako poznam mnozstvo manzelstiev, ktore su plne nestastia (bohuzial, aj ked pridam vodu na mlyn odporcom musim s polutovanim skonstatovat, ze je to drviva vacsina mladych manzelstiev)- no musim aj povedat, ze velakrat to je aj pohnutkami, ktore k tomu manzelstvu viedli... podla mna nespravne dovody na uzavretie manzelstva, ale taki su ludia a ludia robia chyby...
nuz a na zaver, ja vydata som... nepojdem sa tu prezentovat ako super mega stastnu zenu prave preto, ze som vydata, alebo sa nebudem tvarit, ze iba ja mam taky uzasny vztah, ktory bude fungovat az za hrob... mam muza, milujem ho, navzajom si doverujeme a zdielame nase sukromie spolocne (stratou sukromia naozaj netrpim :-P), mame spolocne zaluby a vieme sa podrzat... niekedy vieme jeden druheho riadne dodusit a spravit mu nervy, skocit si do vlasov, proste taky normalny vztah so vsetkym, co k nemu patri... obaja vnimame institut manzelstva velmi symbolicky a ma pre nas uplne iny vyznam ako "len papier", preto sme sa vzali... v sucasnosti mame uz druhe dieta na ceste a sme taka normalna mlada rodina... a to je to co sme obaja chceli a preto je super, ze to mame... kto chce ine, nech to ma a je super ked to dosiahne a bude to rovnako aj snom jeho partnera... keby boli spolu vzdy len ludia, ktori chcu rovnake veci, tak by hadam ani neboli nestastne pary na svete...

B.

Lionesss

Je neuveritelne akym sposom prezentujes svoj nazor...ty sa vyslovene snazis vnutit tym babam to co povazujes za spravne(podla seba)

ale to co je stastie pre teba, nemusi byt pre ostatnych...(len preto ze ta to tak ucili a ze ti to tak vyhovuje) :)

a meretseger....tak to je strateny pripad :P, ale suhlasim s nou ze manzelstvo je uplne zbytocne :)

Meretseger

Jo, a ešte som chcela dodať, že je síce hezké, že ma tak veľmi ľutujete (nabudúce si to prosím odpustite), ale som proti inštitúcii manželstva, nie proti mužom ako takým. Manželstvo vám fakt nezaručí, že v starobe budete šťastne sedieť mužovi na kolenách a kŕmiť všetkých svojich 20 vnúčat koláčmi :D:D

zuzi74

odpadavka, z coho si si vydedukovala, ze moj chlap netuzi po spolocnom byvani ani po svatbe...taketo zeny plne ironie zboznujem...
a hlavne take, ktore sa chvalia aky maju nadherny, bozsky a superperfektny vztah a klape im to uplne ale uplne nahovno...
A uz vobec nerozumiem, preco by som mala na starobu sediet doma sama...

Meretseger

Takmer každý, ktorého som si pripustila k telu. A to viac než nepekne. No a k ženám som vždy inklinovala rovnako ako k mužom.

Meretseger

., Číňania a Indovia sa sem už tak či tak tlačia, pretože celá Európa umiera pod sociálnymi dávkami a dôchodkami, a niet dňa, aby nám do vydavateľstva nedošli rôzne ponuky najmä od týchto národov, ktoré sa takýmito sociálnymi hlúposťami nezaoberajú. To len tak na okraj.
A je síce pravda, že mi celý život muži len ubližovali, ale momentálne chodím so ženou, a i keby tu boli registrované partnerstvá, nemám najmenšiu chuť vydať sa za ňu.
No a keď budem stará a sedieť doma v kresle, budem mať na kolenách tri mačky, budem v pokoji písať 56. román a bude mi viac než dobre :P