Spoločný život bez papiera - druh a družka

Príspevok v téme: Spoločný život bez papiera - druh a družka
aduliena

Chcela by som vás poprosiť, aby ste napísali svoje skúsenosti, ak ste v takomto vzťahu, aké sú plusy a mínusy.
Láska je krásna, ale človek nikdy nevie, čo prinesie život a môže nastať rozchod. Ako ste riešili takéto situácie? Prípadne ak sa narodilo dieťa, tiež treba dokazovať, kto je otec, koho meno bude mať... proste samé mínusy a prekážky na úradoch...
Takisto by ma zaujímalo, či ste registrovaní na úradoch, ak žijete v takomto vzťahu, proste ako to všetko je. Vďaka.

Mrska Silvuska

Maoam - prve dve vety - mas pravdu. Narok na majetok ma na ten, ktory bol nadobudnuty po svadbe (ak samozrejme neexistuje predm.zmluva ineho znenia)

Maoam

ako to vlastne je, nema zena nahodou narok len na podiel z majetku, ktory muz ziska pocas manzelstva?

teda ak este pred uzavretim manzelstva napr. kupi vilu alebo nove auto za cash :D, tak na to zena narok predsa nema, nie?

a tiez som si myslela, ze rovnako muz ma narok na podiel z majetku, ktory ziskala zena pocas manzelstva

no ja poznam velmi vela parov, kde zena uzavrela manzelstvo s normalnym muzom, ktory nemal nic, zvlast ak boli obaja este dost mladi..

takze zeby to bolo dake financne terno pre zenu, sa neda povedat

a obaja robia..poznam aj zeny, ktore zarabaju rovnako dobre, ako ich muzi, ak nie aj lepsie..

lionesssssss

doubledog :-D ja som žila v tom, že to je obojstranne. Že po uzavretí manželstva má chlap rovnaký nárok na ženin majetok, ako ona na jeho :-D

takže kto tu má chaos? či to boli len čiste trápne šovinistické rečičky?

lionesssssss

doubledog, netušila som, že manželstvom získava iba žena nárok na mužove peniaze a opačne to neplatí

:-)

doubledog

ja to vidim takto:
manzelstvo bolo kedysi prislubom, ze par spolu zostane aj ked sa im prihodi nieco zle, proste v dobrom aj v zlom.
a ten prislub brali obaja dost vazne.
to uz sice oslablo, ale podla mna to stale do istej miery funguje (kedze muzi su prilis lenivi na to, aby podstupovali rozvod)

dalej je tu financne stranka veci a tam je to dost jasne:
zena manzelstvom ziskava narok na majetok muza.
ak ma zena dost vlastnych penazi, manzelstvo az tak nepotrebuje.

poslednym podstatnym dovodom je tuzba zien po socialnom statuse: hlavne medzi zenami je postavenie "vydata" stale dost cenene, pre mnohe zeny je to vrchol, co mozu dosiahnut. nieco ako u vojakov general :)

aduliena

Ďakujem, že sa to tu rozbehlo... všetko má svoje výhody, aj nevýhody. Niekto povie, že nie je normálne myslieť na zlé veci hneď, ale predsa. Čo ak sa s partnerom raz rozídeme, tak ten jeden z nás je na nule povedzme, nemá nič...môže skončiť na ulici, darmo investoval do bytu, platil, to mu nikto nevráti. Po pôrode dieťaťa dokazovať na úradoch, prípadne na súde, že dieťa je otcovo... je to také nenormálne. Zákony žiaľ nechránia takýto vzťah, len rodinu.
Samozrejme, ani papier nič nezaručí, ak sa majú dvaja rozísť, tak to aj tak spravia, bez ohľadu na to, či ten papier majú alebo nie, to nie je dnes už žiadna istota a povedzme si úprimne, ak to berieme z finančnej stránky, je výhodnejšie byť spolu bez papiera...Mňa vlastne len štve, že ak by sa ozaj dačo stalo a naše cesty sa raz rozídu /to človek nikdy nevie!!!/, tak ja začínam od nuly a priateľ má všetko, ok-byt je jeho, to vôbec neriešim, len tie investície do bytu aj z mojej strany, platenie účtov, šetrenie a tak, to mi nik nevráti...bolo by to nespravodlivé... a delenie? KeĎ sa už dvaja hádajú kvôli peniazom a majetku, tam už podľa mňa dohoda neexistuje, peniaze veľmi vedia zmeniť charakter človeka, až na nepoznanie.

vebe

Serapentinum, len tolko, ze generaciu svojich rodicov a starych rodicov nesud vo svojom mladom veku. Hodnotit ich mozes az vtedy, ked budes mat za sebou vychovane, dospele deti, mozno dochovanych tazko chorych rodicov, nejake to obdobie nezamestnanosti jedneho z partnerov ci obodbobie financnej krizy v rodine, mozno nejaku chorobu ci uraz niektoreho zo svojich deti ci jedneho z partnerov, krizu vo vztahu ci ine veci, ktore nam zivot prinasa a musime to prekonavat, a napriek tomu este stale budes s tym istym partnerom ci manzelom. Potom hodnot svojich rodicov A co sa tyka toho, ze v pripade rozvodu sa stat do niecoho miesa. Je to trochu inak, stat sa snazi ak je to mozne rodinu zachovat a ak to nejde tak aspon chranit deti.