Spoločný život bez papiera - druh a družka

Príspevok v téme: Spoločný život bez papiera - druh a družka
aduliena

Chcela by som vás poprosiť, aby ste napísali svoje skúsenosti, ak ste v takomto vzťahu, aké sú plusy a mínusy.
Láska je krásna, ale človek nikdy nevie, čo prinesie život a môže nastať rozchod. Ako ste riešili takéto situácie? Prípadne ak sa narodilo dieťa, tiež treba dokazovať, kto je otec, koho meno bude mať... proste samé mínusy a prekážky na úradoch...
Takisto by ma zaujímalo, či ste registrovaní na úradoch, ak žijete v takomto vzťahu, proste ako to všetko je. Vďaka.

lionesssssss

dievčatá :-)

uvidíte vekom. Keď budete staré a samé... užívajte potom tie vae mingle vzťahy

svet sa zbláznil

zuzi74

Meretseger, ja ta nezvozim pod ciernu zem:-)
Ja mam taky vztah uz 16 rokov a vyhovuje mi to...aj ked partner rype do spolocneho byvania ale ja ee, nechcem...a o manzelstve ani nehovorim...nikdy som po nom netuzila a dufam, ze uz ani na starobu nezblbnem.

pre lionesssss: ja aj milujem, aj som o dost starsia od meretsegera...

Meretseger

lionesss, milovala som práveže až príliš a takisto som sama bola milovaná až moc, preto to volím ako ochranu seba (som sebecká?) i partnera. Byť stále spolu v konečnom dôsledku nebýva dobré.

lionesssssss

Meretseger

//mingle vzťah//? omg, to kam tento svet speje ???

si ešte asi fakt nemiloval/a, keď máš takéto názory. Predpokladám, že je to len tým vekom... snáď...

Meretseger

Mám 20, takže vzťah manželský ani druho-družkový za sebou vďakabohu nemám a snáď do smrti mať nebudem, ale už len rozvod mojej priateľky je niečo desivé - načo manželstvo, preboha? A ešte k tomu v takýchto podmienkach, aké máme v SR? Manželstvom ti nalezie štát až do postele (neber to doslova, samozrejme) a je blbosť prežiť s niekým kvázi celý život a byť ešte "viazaný papiermi".
Osobne uprednostňujem "mingle vzťah": ľudia síce sú spolu, stretávajú sa, príp. spolu trávia pár dní, ale každý býva osve. Najmä preto, aby si muž ženu nepripútal (najlepšie ešte deckom).
Pokojne ma za to zvozte pod čiernu zem, ale ak si sama seba len trochu vážiš, tak maximálne druh-družka...

kukuckaa

no ja som toho nazoru .. ze svadba je predrazeny rozvod :D takze .. radsej zivot na divoko.. ak sa lubite tak na to papiere netreba.. laska je o niecom inom a nie otom kedy si vymenite obrucky :)

jahodka123

Môj kamoš takto žil s frajerkou 10 rokov. Nemali deti, ale jedného dňa (minulý rok) sa rozhodli vziať. Je na dlho rozpisovať, čo sa stalo, ale už sú cca týždeň rozvedení... Neviem, čo je lepšie. Prekonavať prekažky ako druh a družka, alebo v prípade rozvodu boj o majetok. Ten boj by tam bol myslím tak či tak... A keď už sú v tom deti, tak to ešte horšie. Fakt neviem.