Neviem čo chcem - radu?

Príspevok v téme: Neviem čo chcem - radu?
popletko

No dlho som uvažovala či sem napíšem alebo nie, ale tak hrozne ma to trápi a nemám to komu povedať, tak sem napíšem.
Idem na VŠ ktora ma vôbec nebude baviť, ta škola je čisty nezmysel, uplatnenie no možno bude ale praca ma baviť rozhodne nebude. Na tu školu som sa rozhodla isť lebo som bola zufala, že prvy rok po maturite ma nikam nevzali, tak som išla pracovať a potom som podala prihlašku na VŠ. Rozmýšľala som, že na ďalší rok 2013/2014 pôjdem na inú školu, ale rodičia a celkovo rodina by mi to neodpustili, že by som bola znovu prváčka. Neviem čo od vás čakám, ale je mi hrozne zle, mam z toho depresie pomaly, cele dni nič nerobim len sa klepem od nervozity že idem študovať čo ma nebavi a ešte sa priznať ľuďom čo to je- hanba! Myslíte, že sa dá zvládnuť denné štúdium2012/2013, o rok na to denné štúdium na tej nechceej škole a súčasne externe to čo chcem? dá sa pomedzi to aj brigádovať aby som si to všetko mala z čoho platiť?(prazdniny by som samozrejme makala cely čas) vyštudovať denne Bc. a potom sa už len sustrediť na to externe. Dufam že ste ma pochopili lebo to cele píšem ako popletko.

Sejla

popletko a čo je na tom, že dva roky po maturite?! A ak ťa predsa nútia ísť na VŠ tento tok, tak jednoducho choď na učitelstvo jeden rok a akonáhle ťa vezmú budúci rok na právo, tak choď tam a študuj len to. Kto bude žiť tvoj život, tvoji rodičia, alebo ty? Si dospelá, máš právo na vlastné rozhodnutia

popletko

och len to som nechcela čítať: učiteľstvo je strata času- sama to viem a neviem si predstaviť že by som fakt mala učiť nejake deti!!!! nikdy!
Sejla - 2 roky po maturite bez VŠ? nepredstaviteľne, rodičia by ma vydedili. Nie o tom uvažovať nemôžem.Všetko alebo nič - taku voľbu nemam, buď všetko alebo aspon niečo.
Ako sa s tym mam vyrovnať že teraz idme na VŠ ktoru nechcem? pane bože budem sa ja vôbec sústrediť na učivo?

Sejla

podľa mňa budú rodičia určite radšej, keď budeš študovať právo, aj keď až o rok neskôr. Ak sa na to cítiš a si presvedčená, že právo ťa bude baviť, tak do toho choď. Rodičia to pochopia a keď im dokážeš, že sa k tomu staviaš zodpovedne a vieš, čo robíš, určite ťa podporia.

Sejla

popletko niekedy je jediné východisko vzoprieť sa rodičom, v takomto prípade je to asi nutné. Nemôžu ťa predsa nútiť študovať niečo, čo ťa nebaví. Je to predsa jeden rok hore-dole, ale závisí od toho zvyšok tvojho pracovného života. Takže ja navrhujem finančne sa osamostatniť od rodičov a budúci rok ísť na školu, ktorá ťa baví. podľa pracovných možností buď externe popri práci, alebo denne, ak to budeš finančne zvládať.

popletko

ok schvalne priznam sa.
Idem študovať učiteľstvo, chcem študovať pravo.Materialy na pravo mam, všetko mam. Teta je právnička, od mala som ju s tym otravovala že aj ja budem pravnička ako ona. KOpec ludi napiše, že pravo neee vela ludi chodi na pravo, ale mne to berie energiu ta predstava zbytočneho študia učiteľstva.
Možno by som to mohla skusiť, 2 naraz ale ja neviem, bože praskne mi z toho hlava.

pan d.

Ja som ta nepochopil, ale to nevadi. Studuj to, co ta bude bavit. Ja som vystudoval jazyk a robim nieco uplne ine:D Cize nemas s nicim vyhrate. Mne sa s jazykom nejako nechce robit a namahat si hlavu, necham to na inych:DDD Nech sa trapia:DDD