Žiarlivosť na hojdačke

Príspevok v téme: Žiarlivosť na hojdačke
Fero M.

Zdravim, už som tu dlhšie nepísal.
Dneska mám zase blbý den a rozmýšľam nad hluposťami. Potrebujem trošku podporiť ak...

Večer nado mnou zase vyhráva žiarlivosť.
Celkom to už kontrolujem, ved viete o čo ide, písal som to už viac krát tu. Ale dneska to nejak nejde no... Ešte že je moja v práci .. :(

Fero m.

enserPtak a navyse aj vela veci co som chcel okamzite riesit ale zakusol som si do jazyka sa casom resp. za kratku chvilu umazali ako totalne hovadiny a vysvetlili sa same. Aj dnes sme zartovali o tom ze pojdeme po psika k jej kamosovi co nu volal do kina. Ze tam pojdem sam atd a srandy.. Snazim sa naozaj

Maoam

Fero, casom sa naucis nereagovat hned a nereagovat na vsetko. Vseobecne, nielen voci zenam, ci tvojej konkretnej priatelke. Ale celkovo. Ako si sam prisiel na to, nad mnohymi vecami nemas absolutne ziadnu kontrolu, ci lepsie povedane vplyv, moc a tym padom je zbytocne minat na tie veci svoju vzacnu energiu.
Aj tak sa iba zbytocne vycerpas a nakoniec zistis, ze ti ludia, ci tie veci, zalezitosti nabrali uplne iny smer a mohol si si svoje reagovanie na to, myslienky na to - USETRIT.
:-)

Sustred sa na seba, svoj zivot, to je asi to najhlavnejsie.

Fero M.

to si vraví každý žiarlivý človek. Na jednej strane treba byť realista ale na druhej strane zase sa nedá všetko každodenne analyzovať. Poznám veľa ludí a vzťaho kde ich ani nenapadlo podozrievať a to bola živná pôda, ale zase aj vzťahy kde sa podozrievalo a výsledok bol ten istý.
Jednoducho ideal - Peknu, inteligentnu, užasnu, šikovnu, zábavnu, sexuchtivu :D, nevrtošivu a totálne stabilnu polovičku bez akejkoľvek väzby na iných mužov nenájdeš

pan d.

Mozno ani tak nie si ziarlivy, mozno mas len predtuchu ako to raz vsetko dopadne:D Ja som bol ziarlivy a co? Ona na mna kaslala, ani sa nepretvarovala.

Fero M.

Maoam, samozrejme niekedy mi myšlienky zabludia zlým smerom ale snažíms a ich nahrádzať pozitívom alebo si klásť za príklad, že v podstate som robil alebo robím to isté a to ma vyblokuje uplne.

Slečna A. niečo podobné robím aj ja až na tu pripomienku :D a funguje to naozaj, v danom momente stačí len zlu vec nahradiť inou a kladnou a funguje to. V podstate je na tom založená aj časť psychologie a je to overene. Myšlienky sa časom začnú prepínať automaticky, možno to znie chorobne a roboticky, ale je to tak.

Hlavne si treba uvedomiť, že riešiť niektoré veci skutočne nemá význam

Slecna A.

mam kamosku, ktora bola ziarliva strasne. Mala uzasny vztah a tymto si ho kazila. Aj ked jej chalan nikdy neklamal, ona si vzdy myslela opak. A tak sa raz zatala a povedala si dost. Ked jej priatel hovoril napriklad, o tom, ako si pisal s kamoskou na FB a ze sa idu na chvilu stretnut, lebo kamoska chce poradit cosi ohladom uveru, tak sa moja kamaratka dosiroka usmiala, dala si vydych nadych (vraj to boli pre nu muky zo zaciatku) a bud normalne pokracovala v dakej konverzacii, alebo sa normalnym tonom zacala zaujimat, naco kamoska potrebuje uver, a ze jej praje vela stastia, nech sa jej to podari...Tymto sposobom, nech uz islo o akukolvek situaciu sa naucila, ze nemusi na vsetko reagovat podrazdene a ked si okamzite "zamestnala" mozog pozitivnym myslenim, ako keby nebol cas premyslat v tej sekunde nad tym, ako ju priatel podvedie. Plus (a to neviem ci funguje, ale u nej ano) si na niekolko mesiacov dala do mobilu pripomienku, ktora jej kazdy vecer zapipala. Bolo v nej nieco v style - "verim mojmu priatelovi, nikdy by mi neublizil, nebudem ho podozrievat". Toto si opakovala v hlave aj niektolko raz denne. Ver ci never Fero, vraj sa ich vztah posunul nesmierne dopredu a uz nerobi ziarlivostne sceny...

Maoam

Fero cau, no napis priebezne, o takeho polroka-rok sa bude dat povedat, ci sa to zlepsuje kontinualne alebo je toto len dobra faza :-). Polrok-rok a viac by si totiz nezvladal kontrolovat sam seba na 100% vo vsetkom. Ak po polroku, roku, budes kludas ako v tomto momente, tak si na dobrej ceste.

Fero M.

Takže zhodnocujem svoj posledný mesiac a myslím, že konečne môžem napísať paru kladných vecí.
Snažim sa neriešiť prkotiny a celkom mi to aj ide. Veci na ktore som doteraz žiarlil ako pes beriem aspon z časti s humorom a vlastne nemá ani zmysel to ináč riešiť a vkuse niečo rozoberať.
Chodí na kávu s kamoškami - neriešim
Napíšu jej kamoši na nete - neriešim
Povie mi niečo o nejakom kamošovi, ktorý ju v minulosti chcel a napr. jej kupil nejaký darček - neriešim
Chodí na azet - neriešim

Vymazala mojho uhlavneho nepriatela a podla mna to spravila aj sama kôli sebe, lebo ja som na tom vôbec netrval, takže som aj o to kľudnejší.

Našli sme si vlastný byt a akurát sa riešia zmluvy a všetko okolo toho.

TAK Maoam drž palce :)
Nech mi zase ne....ne v hlave :D

Niektore veci su prkotiny a na nich som žiarlil, ale zistil som akurat, že robím nervy jej, potom je nervozna a ja ešte viac a vysledok? Ziadny... Dufam, že sa zo mna stáva normálny človek