Depresia a uz nevladzem bojovat

Príspevok v téme: Depresia a uz nevladzem bojovat
klaika

Liecim sa na depresiu a uzkost. Rok a pol. Beriem AD, chodim na terapiu. Bola som zneuzivana a z toho vsetko prameni. I ked mozno to bol len taky spustac. A neviem. Neviem s tym zit. Uz par dni mi je zase blbo a ja na to kaslem. Nemam chut s tym uz nieco robit. Prezivam zo dna na den a cakam, ze si ma ukradne nejake ufo alebo co. Nechcem uz znova zvysovat davky liekov. Chcem sa ich zbavit, nie ich mat este viac. Ale uz nevladzem zase vsetko znova absolvat - zvysovanie, a potom pokus o znizenie. Ja uz asi nemam volu a ani chut zit. Pripadam si cela zvnutra prehnita, cierna. Ja uz nevladzem bojovat. A tak sa nechavam ohlodavat a mozno ma ta depresia coskoro zozerie. Neviem sa nadychnut a dokopat k dalsiemu pokracovaniu zitia. A to nemam ani 30 rokov. No tak dajte do mna, ze sa len stazujem a nic nerobim. Mozno budem mat to zozieranie urychlene. Hm.

pan d.

Ak mam byt uprimny, tak mna to po tych troch rokoch tiez prestalo bavit. Ale co s tym narobim? Mam sa zabit? Na to este mam cas, lebo mam syna. Nic viac.

Meretseger

Momentálne som na tom tak isto. Pustila som sa do aktívneho hrabania sa v minulosti (taktiež niekoľkoročné zneužívanie) a deptá ma to natoľko, že denno-denne uvažujem nad samovraždou, hoci viem, že by som sa za to nemala cítiť vinná. Ale keby som hneď na začiatku prestala držať hubu... a blah, blah.
Ale vieš, prečo si nič neurobím, hoci sa možno dorežem a bude mi šumafuk, že to nič nevyrieši! Pretože ani samovražda nič nevyrieši, len zničíš život tým, ktorým na Tebe záleží (a nebuď naivná, že je to len Tvoj manžel), pričom i z najhlbšej depresie a tráum je možné vykresať aspoň trochu sebaúcty! Podľa toho, čo píšeš, si si toho preskákala dosť na to, aby si to teraz všetko zahodila! To sa necháš poraziť nejakým ... životom len preto, že Ti v minulosti a momentálne pľuje do tváre hnilobu?

Pampeliska1

To Samson:
To je pravda, že víra často v depresi pomůže.
Možná spíše pomůže se nezabít, víra brání sebevraždě.Ale každopádně dává jakousi vidinu naděje, kterou nevěřící člověk nemá.

Naděje, ano, to je to, co mi nejvíce chybělo.

Klaika,
teď jsem si pozorněji přečetla, že jsi byla zneužívaná. Může to souviset, ale asi to k uzdravení moc nepomůže, co se stalo, nedá se odestát.

Jak reaguje manžel?
Můj muž to nesl (nese) těžce), chtěl ze vztahu vycouvat. Odvolával se na děti, že kvůli nim, aby nevyrůstaly v nezdravém prostředí depresivní matky. ve skutečnosti to prostě jen nemohl unést, a snášet se mnou, což mu vůbec nezazlívám, být s depresivním partnerem je opravdu nad lidské možnosti.
Zůstali jsme spolu, máme se rádi, ale vím, že si už jakoby "nemůžu dovolit" žádný větší propad. Manžel se musí ochránit především sám, stáhla bych ho s sebou, není tak silný, aby to ustál, protože tady rozumové argumenty selhávají, logika najednou neexistuje. pro chlapa fakt šílený stav, jakmile něco nejde vyřešit a měl by se smířit s jakousi nejistotou, kterou deprese přináší.

samson

To sú ozajstné depresie.
Mal som aj ja, ráno som nemohol stat, umyť sa najesť, k tomu som mal tzv. Tricyklicke dep. znamená, že som trpel aj somatickymi bolesťami, hlavne bolesť brucha a chrbáta. Užíval som aj Xanax SR 1mg. Mal som predpisany aj Tramal (opitat) ten som velmi rychlo prestal užívať, videl som hmlu pred očima. Aj Michael Jackson tiež užíval Xanax a iné, od bolesti chrbta DEMEROL pozrel som, demerol je max. svinstvo s opiatov.
Iba Bozov pomocou som to zvládol a som na tom lepsie, nie teda celkom o.k. Jack Ferguson Psychiater tvrdí, že veriaci sa skôr uzdravia, až o 80%
Opisuje v knihe: Sám proti šialenstvu.
Treba bojovať a nevdavat sa, dobre viem aké je to veľmi ťažké.
Ale víťazstvo je úžasné krásne.

Pampeliska1

Klaika,
moc dobře vím, jak se cítíš.
Měla jsem to také tak, a občas ještě mívám.Zdá se, že člověk jak už jednou do deprese spadne, má tendenci se tam pak vracet i při menších těžkostech, než "zdravý" člověk.
Zkus napsat, jaká bereš AD, třeba Ti prostě nesedly. Jak to máš v terapii? Čím Ti pomáhá?
Mně hodně pomohlo, že stál terapeut jen při mě. Jen tím, že se mnou prošel, a neříkal, co bych měla a neměla, a že tu mám děti a muže...atd. Prosté lidské pochopení. To mi nejvíc pomohlo. Nicméně nevytáhne Tě nic vnějšího.

Nepíšeš nic o příčinách deprese, jestli jsi byla v PL, jestli jsi v pracovní neschopnosti, jak zvládáš základní povinnosti, jakého máš lékaře...
zkus se o tom rozepsat.

Fero M.

tak rob to čo ťa robí šťastnou a jeho tiež, každý ma v živote niečo pre čo sa oplatí vstať aj ked su aj čierne dni. Skús íst do kostola možno sa ti uvolní.
Hlavne sa neuzatváraj do seba. život sa dá žiť, ale netreba všetko vidieť čierne

klaika

Mam manzela. On je jediny na svete, kvoli ktoremu som zivot dosial uplne nevzdala. Ale viem, ze aj on sa trapi, ked ma takto vidi. A mna to zaroven velmi boli, ze sa trapi kvoli mne. Mam vycitky. Nechcem mu ublizit, ale ja uz nevladzem.