Aká bola najvačšia chyba vášho života?

Sejla

Maoam tak teraz mi došlo, že sme mali asi podobné detstvo - na jednej strane ma mrzí, že nemám skoro žiadne pekné spomienky naň, ale na druhej strane mi to dalo niečo, čo ma teraz robí tým, čím som. Tiež som musela plávať proti prúdu a boli aj časy, keď som sa skoro utopila. My dve sa častokrát zhodneme a som si vedomá toho, že som nezjedla šalamúnove h0vno, niekedy mám pocit, že ľudia si najskôr musia niečo preskákať, aby pochopili isté veci. Zrejme to inak nepôjde, lebo všetko pravdivé vyznie ako klišé - a teraz k tomu čláknu od Magyho - je sranda, že ak som sa seba úprimne spýtala, ako žijem, teoreticky by som nemala nič ľutovať. Ja ale netuším, prečo to tak veľa ľudí nechápe.

Maoam

Precitala som si ten clanok a suhlasim s tym. Sice zajtra este asi neumriem, ale citim to nejak podobne, ako v tych vypovediach. Bola som v mojom zivote vo velmi hranicnych situaciach a malo to ten efekt, ze sa na vela veci hladim uplne inak, ako moji rovesnici so standardnym zivotom.
Tie vypovede su vo svojej podstate velmi jednoduche a jasne.

Magy

Sejla - ja netvrdim, ze sa chystate umriet :P :DDD

Ja som to dal sem preto, lebo to povazujem za jednu z tzv. konecnych mudrosti zivota. Ak sa na niecom zhodne vela ludi, a navyse takych, ktori uz nemusia zavadzat alebo sa bat nasledkov svojich slov alebo cinov, tak si myslim, ze to ma fakt velku vahu a oplati sa mi podla toho sa riadit. Aby som sa potom, az budem umierat ja, nepridal k tym, co po rekapitulacii svojho zivota viac veci lutovali, nez boli radi.

Maoam

a co z falosnych priatelstiev? z tych mi je akurat na tycku

co z toho, byt s kazdym zadobre? zasa je to na tycku

to vzajomne vtieranie sa a za chrbtom ta dotycny ohovori tak, ze ti je zasa na tycku

Maoam

vrtocha: jj, ziskas ale par priatelov, ktori su podobni, ako ty, mozes si byt ista, ze su uz na istom leveli a akceptuju ta, respektuju ta taku,aka si

nebudu ta obmedzovat, buzerovat, ponizovat, vyuzivat, ale budu radi, ze mozu byt tvojimi priatelmi..

takych ludi je malo, to je pravda, ale ak niekto znesie pravdu, stoji väcsinou za to

karma123

z chyb sa clovek predsa uci. bez toho co ste zazili, by ste netusili, ako sa v buducnosti zachovat spravne. dolezite je poucit sa.

vrtocha

Maoam
ja mam skusenost ze ked idem proti ludom a stojim si za vlastnym nazorom a tym v co verim tak sa od nich akurat tak viac distancujem a neprijimaju ma medzi seba
a kamaratov mam potom menej

Maoam

Sejla, tak mali sme podobny osud, co si pamätam z tvojich prispevkov, velmi vela paralel.
Vies Sejla, ale ked si cely zivot zazivala len to, ze niektori ludia nikdy nezazili to, ze v nich niekto iny posilnoval sebadoveru, museli si to vsetko vypestovat od piky sami + navyse este bojovat proti regimentu neprajnikov alebo ludi, ktori robili vsetko preto, aby si mala zo zivota peklo, je to fakt kus roboty...
Ale tak ak taky clovek zo seba vykrese nieco, nezlomi ho uz asi nic.

Maoam

Magy, este k tomu, ze ta za to nemaju mnohi radi. Tak ja osobne som sa stretla s velmi vypätymi reakciami a nasledkami na fakt, ze si robim po svojom .... alebo ze si dovolim vyslovit veci take, ake ich skutocne vidim a nie take, ake ich chcu ti ostatni pocut. Na druhej strane clovek ziska priatelov, ktori tikaju podobne a stoji to za to.