Zivot v Mexiku

slnecnica

Tam som nebola, zo City sme sa nepohli. Neboj sa, ono je to ako keď cudzinec zbiera infošky predtým než príde do Blavy:-) Dôležité je nevytŕčať z davu, nemať pri sebe drahé veci (obrovskú zkadlovku na krku:-)), veľkú hotovosť a netúlať sa v noci po nebezpečných miestach a vlastne vôbec sa netúlať v noci:-)
A neprenášať cez hranice balíčky, ktoré ti podstrčí náhodný spolucestujúci:-)

Laurina22

Ja budem v Mexico City len posledny den.Priletim do Cancun,ten ma zaujimal viac,potom Playa de Carmen a Tulum,lebo v Tulum budem asi 2 tyzdne.

Tam si nebola?

Ano presne taketo veci som chcela vediet,aki su miestni a na co si dat pozor.Inak s tou stravou a vodou fungujem rovnako:-)))

slnecnica

Neviem ti napísať, aký je tam život. Bola som v Mexico City len dva týždne, väčšinou som pracovala. Myslela som, že chceš niečo konkrétne vedieť.
Sú dosť neochotný baviť sa po anglicky, ja som mala pri sebe kolegu, ktorý hovoril po španielsky. Čo sa týka dopravy, presúvali sme sa metrom, ktoré ťa dovezie kdekoľvek a kedykoľvek. Doprava je tam ináč dosť divná, niečo ako taliani:-) Zápchy, vytrubovanie a nie so si istá či tam platia nejaké dopravné predpisy. Čo sa týka stravy, tak jedli sme len na hoteli, obchádzala som stánky s miestnymi jedlami, lebo ako sa poznám, nesadlo by mi to. A aj to pitie balenej vody, inú som nepila, dokonca som žiadala, aby mi do nápojov nedávali ľad (ale to robím skoro všade:-)
A nezabudni si kúpiť adaptér, či menič napätia, či ako sa to volá, aby si mohla nabíjať telefón, foťák atď

Laurina22

Ja tam nejdem dovolenkovat cez cestovku tak je asi normalne ze ma to zaujima...

Dakujem Vam za odpovede

Pekny den

slnecnica

Halo, veď som sa ťa pýtala, čo chceš vedieť. Robíš z toho vedu, ideš len na 3 týždne, nejdeš sa tam sťahovať na celý život.

Laurina22

Halo idem na 3 tyzdne do Mexika a potrebujem nejake rady ale tak diky ze viem ze vodu tam nemam pit to ma naapdlo:-)))