DoKedy??? ,,Výplata" za Abolventsku prax

Príspevok v téme: DoKedy??? ,,Výplata" za Abolventsku prax
peneži

cavte, je to velmi surne preto sa pytam, v dohode je, že prachy maju dojsť do 15. teho dna v mesiaci, ktorý nasleduje po tom odrobenom.

vám kedy prišli peniažky??? stalo sa aj, že po 15-tom??? alebo zase aj skor, že 10teho, 12-teho???

velmi ich potrebujem na jednu vec..a tak neviem..či sa možem spolahnuť, že do 15-teho pridu, lebo aj skorej či chodia...lebo potom si musim jedine požičať...

diki!!

ewelin28

no ale tých 180 eur či koľko si dostávala od štátu nie? tá prax ide cez ÚPSVaR a oni absolventov platia....ak si robila nadčasy, tak áno, potom ťa isto aj firma platila, ale inak určite vypláca štát, teda ak sa bavíme o tej istej AP :)

0vecka

2 ewelin28 ja som si prax robil v sukromnej firme a ta mi aj zaplatila robil som ju v lete ale oni vzdy vyplacali na konci roka...

peneži

ovečka - ako povedala ewelin28 - tak to je.
A ja sa pýtam, kto ste mali tu prax, tak či vám prišli aj skor ako 15-teho.

ewelin28

je úplne jedno, či sa tá prax vykonáva v nejakom štátnom podniku, v súkromnej sfére alebo aj hockde na smetisku....všetkých absolventov vypláca štát, takže všetci majú rovnaké podmienky :)

Lily_15

no nijak sa to nevyriesilo proste sme museli cakat, bolo to aj v televiznych novinach ze sa mladi stazovali ale tak nakoniec prisli s riadnym odstupom...ale potom uz chodili nacas dalsie mesiace :)

0vecka

2 peneži ale aka abolventska prax... lily pise ze stat nemal peniaze ale ja stale neviem ci si tu prax robil v statnom podniku alebo sukromnej firme a tak...

peneži

0vecka to je AP, zmlvua je rovnaká so všetkým čo k tomu patrí! Okrem dlžky, či už 3 mesiace alebo polroka..

Lily_15 omg teda!! a kedy vlastne sa to ako vyriešilo?? vam to všetko vyplatili??

Lily_15

no minuly rok v decembri ked sme zacinali tak peniaze mali prist za december do 15 januara, nam prisli az koncom februara vtedy, ale vtedy sa to stalo aj inde na slovensku lebo stat nemal peniaze na vyplatenie ci co...