Oznamko bývalej v peňaženke

Príspevok v téme: Oznamko bývalej v peňaženke
vytocena

Zazila som trosku sok. Priatelovi sa nehrabem vo veciach, ale priznal sa mi len tak medzi recou, ze ma jeho byvalej oznamko v penazenke.
No neviem, ako vy, ale mna to dost zarazilo. Nerozisli sa v dobrom, dost mu ublizila, ale on sa zaprisahal, ze s nou uz v zivote neprehovori a nemoze ju ani citit, ale nechal si to oznamko proste ako spomienku. Ze ostatne fotky a veci zahodil, len toto si nechal. Mna to vsak uplne dostalo, nakolko ja som napr. s byvalim zostala zadobre a aj tak som zrusila vsetky jeho veci a vymazala aj fotky (dost mi ublizil, ale odpustila som casom...). A tiez som mu povedala, ze si neviem predstavit, ze by som mala fotku byvaleho rovno vedla jeho fotky v penazenke. Ze proste v penazenke mam foto ludi, na ktorych mi zalezi a nie byvalych frajerov ! On povedal, ze tam nema fotku, ze to je len oznamko a nech neprekrucam (ale je tam fotka na tom oznamku !!) . Ja som mu povedala, ze takéto spomienky si nechavam v hlave, nie v penazenke, ale aj tak sme sa nezhodli. On nechape, ze ma to tak rozhodilo a ja nechapem, jak to tam moze mat. Ako by ste reagovali vy ? Prehánam ja ? Mne sa to normalne nezda...

Magy

vytocena - nafukujes nieco, co problemom nie je. nechavat si spomienkove predmety z minulosti na veci a ludi, ktore nam pripominaju to krasne, je uplne normalne.
pokial sa nemylim, tak ju nema vycapenu rovno na oci, akonahle otvori penazenku! to oznamko je poskladane a zalozene v nejakej priehradke. a pochybujem, ze ho vytahuje castejsie, ako dvakrat za mesiac, ak vobec.
za dalsie - zjavne ste este prilis mladi a neskuseni, ked jeden druheho "nedokazete pochopit" v takych nepodstatnych veciach.
vzajomny vztah je najme o tolerancii a akceptovani individuality toho druheho. to ze si s niekym, nemusi nutne znamenat, ze zdielate vsetko spolu, robite vsetko rovnako, mate rovnake postoje a nazory.
prave tie odlisnosti su casto zaujimave, ale treba sa nad to povzniest a nerobit z toho tragediu.
vy zeny reagujete na vsetko prilis emocne a casto z komara spravite somara kvoli nicomu. mas pocit ze ta podvadza? a dokonca s fotkou??? omg...
odpoved na tvoju otazku: ano, prehanas.

jahodka123

xxy - mne to vysvetlovať nemusíš, nám komunikácia neviazne a ako som už písala, svoj názor som mu povedala. ale potom som si pripadala jak stíhačka, tak som to nechala tak...

Sejla

no podla mňa s tým rozchodom ešte nie je vyrovnaný. Osobne si nič nezačínam s chlapmi, ktorí majú ešte nejaký hnev na svoje bývalé. A už vôbec nie takí, čo o nich často hovoria a v zlom. Proste chlapec nech sa tomu postaví ako chlap, nie ako zbabelec. Že ti to povedal, je síce pekné, ale neviem, čo čaká, že s tým ty môžeš spraviť. Toto si musí urovnať sám.

2bodka

xxy, presne tak, suhlasim, chlapovi treba narovinu povedat, co zena chce, chlap nema siesty zmysel ani tolko empatie, kolko zena...

vytocena, nebud jesitna, ked poviem "nerob z toho dramu" neber to ako utok prosim ta, iba ta chcem povzbudit... trosku viac premyslaj, nez sa zacnes "branit"

xxy

vies, sucastou vztahu je aj vyjadrenie svojho nazoru, ak mi vadi, ze ma moj chlap v penazenke cudziu babu, tak mu to poviem a nebudem sa za to vobec hanbit. chlap neovlada telepatiu a ani nebude nikdy robit to, co chces iba ty

vytocena

2bodka - nerobim z nicoho dramu, len som chcela vediet aj nazory inych ludi a taktiez len odpovedam na ich otazky. neprekrucaj

xxy - tak ja ho nebudem dirigovať. nech si ju da preč z vlastneho presvedčenia, nie kvoli tomu, že ho ja budem citovo vydierat...

xxy

vytocena nechapem - povedal, ze ked si neprajes aby ju mal v penazenke - da ju prec. a ty namiesto toho, aby si povedala ano, si nepovedala nic, iba sa tym budes dalej trapit, ze ju tam ma.. :D sorry, ale tomu ja uz nerozumiem

vytocena

TinaM - nejsom hystericka, ani som nebola. riesila som to s nim v klude. maximalne som si neodpustila trocha ironie, ale ja uz ina nebudem. Ona ho sklamala ako clovek. Povedal, ze keby sa s nim rozisla ze proste uz k nemu nic neciti a tak mu to aj povie, tak ok, ale urobila na neho velku spinavost a to jej nemoze odpustit. moj priatel je strasne tvrdohlavy. on ked nieco povie, tak to aj dodrzi... A samozrejme mu nebudem rozkazovat. Povedal, ze ked mi to tak strasne vadi, on si to moze dat prec, ale nechcel som dat najavo, ze mi to fakt tak strasne vadi,t ak som povedala, nech to necha tak...

Carie - chcel si ho vybrat, len som uz ja potom nechcela, lebo som si pripadala jak psycho... A ako som písala tuto vyššie, štve ho niečo uplne iné na nej, nie to, že sa rozišli... Ale nechcem to tu rozmazavat az tak. A hovoril mi to preto, aby som si to zle nevysvetlila. On si minule robil poriadok v penazenke a zistil, ze to tam ma, preto ho napadlo, ze mi to povie. On aj zabudol, ze ho ta ma - zevraj. My sme k sebe otvoreni, nemame pred sebou tajnosti. Sme spolu dva roky a nejake drobne...