Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám chuť vypadnúť...

Príspevok v téme: Mám chuť vypadnúť...
tess

Ahoj, asi nie som jediná, ktorá má "problém" (alebo lepšie povedané oni so mnou) s kolegami v novej práci. Som tam len týždeň a jeden deň a každé ráno od prvého dňa ako som tam prišla mám chuť vyskočiť z balkóna na 5. poschodí v našej kancelárii. Úbohé... Áno, poviete si, že čo chcem po týždni očakávať, ale ten ďaleký odstup aký si odomňa držia, žiadna komunikácia a keď niečo potrebujem tak len arogantné správanie, to nie je normálne. Aspon pre mňa nie... Samozrejme, netreba hádzať všetkých do jedného vreca, jedna kolegyňa je celkom fajn, ak nehrá formu... Neviem ako si mám s touto situáciou poradiť, nech sa správam akokoľvek inej reakcie sa nedočkám. Ak nieto zažil to isté a "dostal sa z toho" vie mi poradiť akým spôsobom to mám riešiť? Nemyslím si, že je chyba vo mne, alebo áno...

SOS

Nič si z toho nerob, je to normálne veď si tam nová a berú ťa ako takého votrelca medzi seba.Možno sa aj boja o svoje "teplé miestečka", čo dnes nieje nič zvláštne. Potrebujú si len na teba zvyknúť a časom sa to snaď zlepší, tak po pol roku. Treba vydržať, očakávaj že ti nebudú chcieť ani veľmi pomáhať, ľudia sú prosto tzv. svine, každý myslí len na svoje dobro, čo už.

Sejla

priatelov si nehladaj v práci, na nich môžeš dlabať, svoju robotu si rob poctivo a keď ako tím nebudú s tebou spolupracovať, najskôr to rieš s každým osobitne stranou, spýtaj sa z akého dôvodu porušuje pravidlá firmy a vytvára tak nepokoj na pracovisku, a oznám, že pokial sa jeho postoj nezmení, môžete si o tom spolu pohovoriť u nadriadeného. Oni ťažia z toho, že sú grupa, ale ty si najskôr vytvor férové podmienky (jeden na jedného) a oddel ich od seba. Buď na nich tvrdá tak, ako oni sú na teba. Časom sa o teba začnú zaujimať, keď zistia, že si silná a nedáš sa len tak zdeptať.

pipiDP

Arogantnym správanim podla mojich pozorovani trpí najmä mladšia generácia. Starší vyžadujú urcity rešpekt a potom sa s nimi dá, ale s tými mladými 20 ročnými horenosmi co zozrali múdrosť sveta a zaujíma ich najmä koľko máš peňazí a ako sa obliekas, s tými moc nespravis.

tess

paradoxne som viacmenej v mladom kolektíve, pracujú tu aj muži, jeden dôležitejší než druhý, čo narobím... no nech s nemyslia, že sa ma tak ľahko zbavia ako si to možno predstavujú...

system

na urade ? tak to sa necuduj ;) znama sa mi tiez stazovala ze tam brigaduje a kazdy nanu len " brese " Na uradoch su stare zakomplexovane uradnicky ktore si spravia Mgr. na socialnej praci a citia sa ako by vystudovali Prof. na karlovke :D Mas len 3 moznosti bud sklopis uska a budes skakat ako piskaju aby bol klud a casom to bude zrejme horsie. alebo ich zacnes ignorovat a s usmevom si robit svoju pracu a nic ostatne ani nikoho neriesit ( aspon ti z toho neprepne ) alebo ich posles vsetky do p.., povies im narovinu co si onich myslis a mozno ta zacnu vnimat ako seberovnu ktora sa neboji povedat co si mysli :) je to natebe :)

Willsonic

Proste je to uzavrety kolektiv a je len na nich ako a kedy ta zacnu "brat",no isto to niaku dobu bude trvat ... ved uvidis sama a ako to budes zvladat,prinajhorom pojdes o dum dal.

tess

No, môj plat sa ich platu nevyrovná, takže tam problém nebude a celkovo úradníci moc nezarobia... Zrejme si myslia, že keď som mladšia, tak som aj niečo menej a ja takéto správanie ku mne neznesiem. Ešte aj riaditeľ je podivný, čo ma ešte čaká netuším...

Willsonic

Najskor sa citia ohrozeni,neviem kde pracujes ,ale napriklad ked nasa firma prijala noveho technika ,tak dostal ako nastupny plat to co sme mi ostatni dostali po 10r.
A ver ze to z nasej strany dostal pocitit a nikto sa netrhal mu pomahat a nakoniec dal vypoved este v skusobnej dobe,pretoze ten tlak nezvladol...jeho nastupca sa tym prekusal a zapadol,tak po roku..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám chuť vypadnúť... - Fórum - ZDRAVIE.sk