Kupa bytu, ako sa správne rozhodnuť

Príspevok v téme: Kupa bytu, ako sa správne rozhodnuť
Fero M.

Zhánam byt a narazil som na dobrý byt za dobru cenu. Problem je ako vždy v niečom.
Mne sa jedna konkretne o to, že byt nie je zateplený z vonku a je na 1. poschodi a pod bytom je len medzipriestor nad podchodom, čo vedie popod bytovku a jedna izba je nad vchodovou časťou.
Vo vchode žiju len babky, dalej nekomentujem. (nema sa kto poskladať)
Byt je dobrý, ta sa krásne porobiť a cena je priateľná.
Tlačí ma strašne čas, lebo zajtra idem na služobku a ak sa vrátim po 2 týždnoch byt už nemusí byť voľný a zas je to príliš skoro na to aby som sa rozhodol za 4 dni.
Bol som ho aj pozerať aj všetko... Stressss a nervozita

flegma

Maoam - tak predpokladam, ze na slovensko sa vracat nebudes, takze to si trosken iny pripad, kedze stavebnictvo u vas je o hodny kus inde nez u nas :D to keby si chcela v BA, to ti rovno viem povedat, ktore bytovky ano, ktore nie a na ktore sa ani kukat nechod :DD
ale tak vseobecne top su tehlove nizkopodlazne bytovky, najlepsie s mensou terasou,pripadne balkonom/lodziou s vlastnou kotolnou... od hrubky steny zalezi, ci zatepleny, alebo nie... orientacia idealna je V/Z... a potom uz zalezi od vkusu zakaznika, aku dispoziciu bytu preferuje, napriklad ci spojena kuchyna s obyvackou, solosatnik alebo stacia vstavane skrine a podobne...

Maoam

flegma, zatial nie ale tak budem to raz musiet poriesit a asi nie az o 10r ale skor, tak sa pytam :DD, ja skor verim tehle a skor inklinujem k bytu,ale rada si necham poradit

flegma

Maoam - ja som panelakove decko a dom bol vzdy mojim snom, takze akosi neprihliadam na tu ekonomicku strankua v tomto pripade by u mna rozhodovala ta emocna :D
takze dom, s co najvacsim pozemkom (to jest minimalne 10 arov) najsamlepsie niekde pod lesom
ak by som si ho mala stavat sama, tak material by neharal hlavnu ulohu, ale pravdepodobne tehla s dodatocnym zateplenim, ale doverujem aj inym montaznym systemom ako napr durisol, porobeton... ine by bolo, ak by bol uz dom postaveny, tam by som verila hadam len tehle

zssr4 ever

Áno, radiátory na plné pecky, nedali sa regulovať, cez okná fucalo:) zlatý komunizmus :D a po byte sme behali nalahko a ani nám to neprišlo zvláštne.

Maoam

flegma, keby si mala prostriedky a mala by si sa teraz rozhodnut, ze co kupis ako nehnutelnost pre seba, do coho by si investovala? dom? byt? ked byt, tehla alebo? kde by si kupovala?
dakujem

flegma

vtedy, vtedy...vtedy sli kotolne na 100%, lebo setrenie nik nepoznal, ohlady na matku prirodu a jej stencujuce s azasoby nik nebral a kurilo sa tak, ze sa sneh topil v dosahu troch metrov od domov a vzdy bolo vidno, kade vedie potrubie pod zemou, lebo sa tam zelenala trava :D
nemozte porovnavat vtedy a dnes

zakusok

Presne tak byt vyjde drahsie ako rod.dom.Mam vyskusane tiez aj rod.dom aj byt a rod.dom je omnoho lacnejsia zalezitost.

zakusok

Tak ten tvoj znami musi topit dervom?alebo am nieco ine an vykurovanie-plynom nevykuris 28st.
A mas pravdu rod.dom je najlepsi.Aj FEROVI by som ho odporucala.

lost

Tak ale v zime 22C je malo? :) alebo 24C v izbe? :) To sa totiz lahsie dosahuje ako tych 28 a viac (to udaj mam od cloveka co tak kuri ako blazon :D )

A ano, dnes radiator hreje malo, ako aj u mna :D naplne pecky a nic, ale ked som ho mal celu zimu vypnuty, tak aj tak sa za to platilo vela :D

Idealne je mat vlastny maly dom a vlastne kurenie.. v byte je vsetko nanic.. vyzera to na prvy pohlad super, ale podla mna zdanie klame :) a byt je defacto drahsi ako dom..