Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Helicobacter - je späť?

Príspevok v téme: Helicobacter - je späť?
HP2012

Dobrý deň, chcel by som požiadať o radu. V minulosti mi bol zistený helicobacter, liečil som sa takmer 5-6 rokov rôznymi antibiotikami, raz zabralo, raz nie. Prišlo obdobie, keď som nemal žiadne problémy aj 3 roky, a vlastne nemusel som chodiť po gastroenterologoch. Mám 20. Ale posledné 2 mesiace mám opäť ako by rovnaké príznaky, ako keď som sa liečil. Mám zníženú chuť do jedla, a hlavne zápchu. A občasné bolesti okolo žalúdka. Tých príčín môže byť samozrejme milion, ale nemôže to signalizovať infekciu znova?? Pred rokom aj pol mi boli robene krvné testy, výsledky boli nasledovné....

helicobacter pylori... iga 300 pozitívny
igg 17 negatívny.

Síce je to starí odber, ale s tými výsledkami som nebol u žiadneho gastroenterologa. Mohol by to byť znova helicobacter???

DUHOSčAJéé

Mne tiež zistili helicobacter,beriem antibiotiká Klabax 500 mg 2x1 a enzitrom 250 mg2x2 +helicid+probiotikum ale aj já by som najradšej vynechala antibiotiká nakolko ich velmi zle znášam.poradtemi čo by pomohlo aj bez antibiotiká.

gucciok85

mas malo kyselin v zaludku, treba vela pit, zalezi aj to co jedavas. Ked ti predpisala dr. Helicid, tak to ti viac znizuje kyslinu v zaludku

gucciok85

Mojmu bratovi sa tiez H.pilori vratil po atb liecbe a skusil 4 x 2 lyzice koloidnej striebornej vody denne, o tri tyzdne bol Helikobakter prec(dychovy test) a je tomu uz vyse 3 roky a nevratil sa spat. Viac napr na
-odkaz odstránený-
Nezabudni si obnovit crevnu floru, na nos dobre silne probiotikum s jablkom a cez den aspon 10- 15 gramov mikrovlaknin, nech sa moze poriadne rozmnozit a osidlit creva.

ilinka

Tiez mi zistili pritomnost helicobaktera pitoly, zatial beriem par dni antibiotika, no chcem tomu dopomoct nejakou alternativnou liecbou. Uplne vyradit antibiotika sa viac menej bojim, ale zas na druhej strane nechcem telo zapratat samou chemiou.

Mate nieco overene?
Chcem sa toho, samozrejme, cim skor zbavit.

Nechuti mi jest, co sposobilo uz dost stratenych kg, po jedle mi byva i tak zle, castokrat to ihned vyvratim. Budem rada, ak niekto pomoze.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Helicobacter - je späť? - Fórum - ZDRAVIE.sk