Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pes: ano alebo nie?

Príspevok v téme: Pes: ano alebo nie?
TinaM

Ahojte,
rada by som si precitala nejake vase nazory na to, ci mat alebo nemat psika. Viem o vsetkych negativach, ktore pes ma (obmedzovanie, neuveritelna zodpovednost...), no napriek tomu stale premyslam o tom, ze by som do toho sla. Mam 23 rokov, idem do posledneho rocnika na VS, moj priatel (byvame spolu v byte) je takmer kazdy tyzden na sluzobnej ceste mimo SR ( aj ked len na par dni, cez vikendy je vzdy doma). Pred par tyzdnami sme pochovali nasho labradora-byval vsak prevazne u priatelovych rodicov, takze to sa neda porovnavat. Teraz ma vsak trapi otazka: je normalne a spravne vyplnat si psom volne chvile a nachadzat v nom stastie dna? Neviem, ci mi rozumiete, kazdopadne budem rada, ak sa niekto vyjadri.

lost

0vecka

tak hej, ale zase aj clovek bol podovne stvoreny do jaskyne :D

no ale urcite je rozdiel ak je sam doma 1 pes a rozdiel ak su 2,3,5 napr.. to musim suhlasit..

neviem ci trpi, lebo pes spi celkom dost cez den, neviempresny udaj, ale udajne to moze byt kludne aj 20 hodin..

ved ten moj spi aj ked som teraz doma :D ktovie co robi ked je sam..

no ak by klesol dopyt, isto by klesla aj ponuka, lenze potom by dane plemena totalne vymreli.. pudel urcite, absolutne garantovane, kedze v prirode neprezije :) potrebuje cloveka k prezitiu (udrzba :D) i ked to sa da aj tak, ze by boli v 10000m2 ZOO "klietke" ale ani to nie je 100% sloboda..

ale to je teraz uz neriesitelne :) to potom treba skor mierit na ludi co dane plemeno vytvorili.. pretoze pudel neexistoval v prirode, proste nikdy by nebol/neexistoval ak by sa do toho nezamiesali ludia :)

0vecka

2 lost ty si to nepochopil... ak by sa menej kupovali psy bolo by ich menej a teda by nemuseli tolko trpiet chudaci... a to nemozes porovnavat lebo tie psy su s ludmi tak mozno 10 000 rokov a za ten cas si urcite nezvykli na zivot v samote atd.... nieco ine by bolo mat rovno troch alebo piatich psov a by zili v socialnom prostredi...

TinaM

ajajja: my ani nemame problem, ze by bol partner zasadne proti, to nie. Ale pred tromi tyzdnami sme pochovali nasho labradora-teda bol jeho, mal ho 9 rokov. Ja som s priatelom rok a pol,takze to v podstate nikdy nebol moj pes, aj ked som ho zboznovala a tiez sme boli najlepsi kamarati. Len nechcem do toho priatela prilis tlaci, aby mi potom nevycital, ze to nie je ako nas stary pes, ze ho nedokaze mat rad, alebo ze je mu dokonca luto, ked ho vidi (kvoli povodnemu psikovi). Na druhej strane zase viem, ze prvy rok so steniatkom bude narocny, teraz mam furu volneho casu, ktory by som mu mohla naplno venovat, preto mam pocit, ze ak ho mame mat, tak cim skor tym lepsie, aby sme ho este stihli "vypiplat", kym budem mat aj ja viac povinnosti a menej casu. Aby to uz nebolo male steniatko, ale mlady samostatnejsi psik. Neviem, ci mi rozumies.

ajajja

TinaM, niečo ti napíšem :) Môj manžel bol zásadne proti psovi, že len cez jeho mŕtvolu :) Ja som do neho hučala hádam 3 roky, aj viac. Ja som už predtým psíka mala, ale to bolo dávno. Až jedného dňa zvolil, že ok, tak nech si kúpim psa, ale on sa ho ani nedotkne, žiadne kŕmenie, venčenie. Ja ti neviem, či to ten pes vycítil alebo čo, že ho nemá rád ( zo začiatku ), ale stále za mužom chodil, líškal sa mu, nosil mu hračky na hranie, tešil sa ako blázon keď manžel prišiel z práce. Po pár dňoch sa z nich stali najlepší kamaráti :)) Teraz venčí, kŕmi, kontroluje či mám pre havina všetko zbalené keď niekam ideme, nemá problém s tým, že kupujem nie práve njlacnejšie krmivo, hrá sa s ním ... Milý pes spáva dokonca s nami v posteli čo zo začiatku neprichádzalo do úvahy :)) Čím nechcem povedať, aby si si psíka kúpila aj proti vôli partnera, to nie, len som ti napísala náš " príbeh " ako manžel nechcel psa :)

TinaM

ajajja: dakujem, myslim si, ze obmedzenia, ktore su spojene so psom celkom chapem a uvedomujem si ich. Uz sa len zhodnut s partnerom, pretoze by sme ho mali obaja chciet, ak ma on pochybnosti, nemozme ho mat.

ajajja

TinaM, pes v pohode vydrží tých 8-9 hod. kým sa vrátiš z práce. Samozrejme nie šteniatko, s tým treba behať každú chvíľu. Tiež si myslím ako tu už niekto písal, že sa to zbytočne dramatizuje, aké je to náročné mať psa. Rozhodne treba rátať s tým, že tu bude s tebou veeeľmi dlho, tých cca 15 rokov, potom určite financie nie sú zanedbateľné no a napr. pre nás bol najväčší problém dovolenky. Takže odkedy máme psa hľadáme ubytko kde je pes povolený :) A cez letnú dovolenku ( letecky ) to riešim tak, že sa o havina stará moja mama.
A náhodou na samotu je pes super! Veď preto si veľa starších ľudí kúpi psa. Vyplní ti to voľný čas, psa nezaujíma či sa ti chce ísť von či nie, či máš depku alebo čo, jednoducho musíš a to je fajn. Donúti ťa prísť na iné myšlienky aj keď nechceš :))

TinaM

System, v podstate tam v niecom pravdu, citim sa sama. Mam priatelov, ale obcas jednoducho nemam chut na ludi ale ani nemam chut byt uplne sama. preto zvazujem nieco v mojich ociach takmer rovnocenne cloveku v mnohych aspektoch, ale stale nie napr. dieta.

lost

:DDDDDDD

To by bola zaujimava situacia, ze by som prisiel do utulku napr, ze "Dobry den, aj by som chcel nejakeho psa." , "Dobry den, a ake plemeno by to malo byt?" , "Ále tak hlavne aby to bol pes" :D

ja neviem, ale ked som si tu tvoju odpoved precital, tak som sa neubranil smiechu :P :) V dobrom, samozrejme.

Inac musim si najst novy troll bomb slovny retazec, lebo "V dobrom, samozrejme." uz je obsadene a ani som o tom nevedel :D www.google.sk ... 642 vysledkov !!! :D

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pes: ano alebo nie? - Fórum - ZDRAVIE.sk