Zenati muzi, vyjadrite sa k tomu?

TinaM

Carie, uplne s tebou suhlasim, koncovka -ova je pre mna prirodzena. Aj ked nemam nic proti tomu, aby sa povolilo, ze si ju zena nemusi dat, ked uz sa to niektorym damam nepaci, nech maju slobodnu volbu. Americania to maju o dost zlozitejsie ako my, nemaju koncovku a tiez v komunikacii nepouzivaju zenske a muzske zakoncenia slovies, aj to je niekedy narocne :)
jedine, co nemam rada je, ked slovaci pridavaju -ova k zahranicnym menam- napriklad Mariah Careyova, to je ako keby amici nam odoberali koncovku.

Carie

Mne nevadi ani to, ze si preberiem priezvisko od manzela, zijem proste v kulture kde je to bezne, preto mi to nepride nijak divne a uz od malicka som s tym pocitala, ze sa tak raz stane. A takisto koncovka ova je podla mna v pohode, patri to k nasej historii a na tu by sme nemali zabudnut a za kazdu cenu sa amerikanizovat. U nas lahko podla mena spoznate, ci sa jedna o muza ci o zenu, tuto vyhodu uz americania nemaju. Jasne, ze ked ma meno napr. Jessica tak je jasne, ze je to zena, ale aj krstne mena maju niektore tak neutralne, ze z nich nie je jasne o ake pohlavie sa jedna a davaju ich jak dievcatam, tak chlapcom. Priklad je napr. meno Cameron.

marika200000

podla mna je total ponizujuce pre chlapa ked si ma zobrat zenino priezvisko.... nepoznam chlapa ktory by to urobil !!

doubledog

muzi si neberu zenino priezvisko preto, ze manzelstvom zena vstupuje pod ochranu muza (a nie naopak) a na vyjadrenie toho symbolicky prebera jeho meno.

mlost

tak nejake kombo mena :) napr ak je on novak a ona dlha tak zoberiem NO od neho a potom posledne pismenka HA od nej a da mi to rodinka Noha... a kazdopadne, posielam kvety.

Leela333

Žena po svadbe patrí k mužovi a muž k žene. Prečo si muži neberú ženino priezvisko? ;)

Neplánujem sa vydávať, no ak by som sa, asi by som si nechala svoje.