Výtok

Príspevok v téme: Výtok
lils

ahojte ženičky, už od začiatku svojej menštruácie, ktorá bola v 13 rokoch aspoň mam taký pocit, že odvtedy mávam biely výtok, ktorý je mierne zahustený, je ho podla mna priveľa, má rôsolovitú konzistenciu, nesvrbí, nezapácha ale je po celý menštruačný cyklus rovnaký. niekdy normálne cítim ako zo mna " vyletí" von .
neskutočne mi sťažuje život, nemôžem mať iné nohavičky ako čierne , pretože keď " nečakane" zavíta von mávam na nich akoby mokrý fľak, čo samozrejme nepôsobí dvakrát príťažlivo.
vystriedala som dvoch lekárov, výsledky negatívne, preliečenie rôznymi vaginálnymi probiotikami, a krémami a výsledok žiadny. máte podobné skúsenosti? alebo nejaký trik.....už som zúfalá.....

macik

rianah uf,ten je skvely odbornik,to vidno :)
skoda,ze my sme na takeho nenatrafili...jasne..lekari urobia vzdy len stery ako mne a tak :( ale to nepomaha !!oni neliecia pravu pricinu :/
a co sa tyka tych laktobacilov ,ja ich beriem odo dnes zrovna -uvidim ..
ale nie ako vag.tablety -lebo ja som panna este ,takze nemozem ..:( smola ..

rianah

a tu je tiez perfektne vysvetlenie :
,,Dobry den,
potrebovala by som poradit, trpím výtokmi už roky (mám 21), liečim sa už od 17tich, a napriek tomu moje problémy stále pretrvávajú, aj ked by som mala byť podľa testov úplne zdravá. Môj výtok zapácha a mám ho nonstop a naozaj vo veľmi veľkom množstve, bez intimky nevyjdem z domu. Môj lekár ma presviedča, že som zdravá a že to je len subjektívny pocit. Poradte mi prosím, aké dalšie vyšetrenia a testy by som mohla absolvovať, obávam sa totiž, že testy, ktoré mi robí gynekológ, nie sú postačujúce. Mám v pláne zájsť na imunológiu, bude na mieste ak pôjdem aj na vyšetrenie ohľadne nádorových ochorení? S čím dalším ešte moje problémy môžu súvisieť??
Dakujem za pomoc. M.
mínus Reagovať | 35 carli (Anonymný používaťeľ)
24.06.2011 15:00 | Oznám správcovi | Odkaz

Výtok nie je choroba. Chorobou sa stáva iba vtedy ak je spojený so známkami infekcie. V praxi sa často stáva, že ženy nedokážu odlíšiť prirodzený výtok od choroby, nútia lekára aby ich liečil za každú cenu. Lekár často aj pod tlakom svojej pacientky jej neurobí klinické testy na overenie zápalu (charakter výtoku, začervenanie slizníc, zmena pH, prítomnosť leukocytov a chýbanie laktobacilov v pošve) ale odoberie ster do laboratória. Tu sa často vykultivujú aj v zdravej pošve prítomné črevné baktérie, ktoré sa lekár rozhodne liečit. Výsledkom nie je strata výtoku, lebo ten nemal infekčný charakter ale narušeie stability pošvového prostredia s možným pomnožením črevných baktérií a postupne s príznakmi skutočného zápalu. Výsledkom je teda skutočný problém na začiatku ktorého bola netrpezlivá žena žiadajúca liečiť zdravú pošvu. Neviem či to nie je aj Váš prípad. Neviem ani ako posudzuje Váš lekár zdravie Vašej pošvy., Pokial máte pocit zápachu skúste si kúpiť laktobacilové vaginálne tablety volne predajné v lekárni a tie môžu pomôcť stabilizovať prostredie bez zbytočnej liečby antibiotikami.

rianah

,,Pokial teda začne lekár liečiť normálny typ výtoku na základe laboratórne izolovaných baktérií, ktoré nespôsobili zápal ani nestoja v pozadí výtoku,je to najleppšia cesta do pekla začarovaného kruhu. Výsledkom nemôže byť ústup výtoku, lebo má inú príčinu ale narušenie rovnováhy pošvového prostredia. V pošve ostanú iba na použité lieky rezistentné baktérie, ktoré začnú prejavovať svoju patogenitu a snahu pomnožiť sa na úkor ostatných. Potom sa začnú prejavovať aj zápaly v močových cestách. "

rianah

inac baby, precitajte si komentare a ryda podla mna najlepsieho gynekologa na www.primar.sk vola sa pan kliment, ak by som bola z blavy hned by som k nemu sla...tak mi radil len cez net, moja lekarka mi nikdy nemeria ph, a nikdy mikrpskop. nevyluci pritomnost leukocitov...kultivacie by mali byt LEN POMOCNE nie prvorade!!! lebo v posve budu vzdy nejake bakterie!

macik

llils ja nastastie nemam hentake "ako sopel " ,ja mam vodove ..cisto ..taka konzistencia..ja necitim,kedy to vyjde zo mna,( ked uz to tak detailne opisujeme),ja to necitim,napriklad len pri tej fyzickej namahe,ako menzes -ked behate,alebo co,citite,kedy to tecie z vas,takisto aj toto,ale ked normalne chodim,sedim,lezim,tak to necitim:)nastastie,lebo to by ma uz asi slahlo nadobro
lezie mi to na nervy ..zacala som jest laktobacily na toto ,a zmenim ten prasok este raz ..aj bavlnene budem nosit,ale neviem..cele je to na hlavu ,preco by sa stale zena citit ako pocikana ????????