Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Medicina - ako sa dokažete učiť?

Haneh

Hlavne sa nebifli naspamäť veci to isto nie stále si buď istá, že chápeš súvislostiam aké v danej veci sú a inak ak by si mala problém tak mne veľmi pomáha aj toto -odkaz odstránený- neviem, či by som školu zvládla bez ginka, aj keď áno bolo by to ťažšie lebo som mala problém sa aj sústrediť, hlavne na internáte :D Inak, ja si stále zo strednej pamätám ako nám učiteľka hovorila, že keď raz prišla na skúšku, tak začala hovoriť nejakú otázku a jej skúšajúci sa jej stále pýtal len jednu otázku: Prečo? A tak to robím zvyčajne aj ja, pýtam sa stále prečo a lepšie sa mi učí aj pamätá a v tom vidím súvislosť, tak sa neboj pýtať Prečo je to tak :)

deril98

Ahoj. momentalne som v prvom rocniku, zboznujem tu skolu a som raza ,ze soms a tak rozhodla :)
Nie je toake hrozne,ale musis sa tomu venovat,ale hlavne ,aby ta to bavilo.Dokazes sa to nauci, vsetko sa da ak sa chce a nie,ani medik si vsetko nepamata, nie je to mozne. zaciatky sice budu tazke, mozno anatomia, histologia...
Osobne som latincinu neznasala mne skor anatomia pomohla zvladnut latincinu :D horsia je biofyzika ,ale ak sa budes pravidelne z prednasky na prednasku ucit,nebude problem.Zaklad uspechu je ucit sa dopredu a neustale opakovat a rozmyslat o tom co sa ucis a nie sa vsetko mechanicky biflovat:) drzim palce

lleilla

ok medik, diky, za odpoved :P, kazdy je taky stary, na kolko sa citi ( mal si rozumne, odpovede, tak som myslela, ze na par odpovedi na niektore temy by si mohol byt tu na fore uzitocny, keby si prezradil svoj obor, ale samozrejme, v pohode respektujem-ked medik, tak asi este "len" medik)- krasny vecer vsetkym

lleilla

medik-cista zvedavost z mojej strany- este "medikujes", ci ty uz uspesne dostudovany? Za akym oborom ta to taka, alebo uz naplno real "doktorujes" ?

Lenka56

Asi si budem musieť dať každy vyraz do nejakej emocie alebo suvisu....ako spomenul medik246. Aj nemčinu som skončila s vyznamenanim :-)iba preto, že slovička ... som si vždy dala do nejakeho vyznamu, alebo strandy... a niečo mi same od seba dalo ten spravny preklad. napr. Dom - a pomyslela som si na serial doktor House, takže dom je Haus :-)

lleilla

...skor by som povedala, ze na medicine nie su problemom ani latinske a medicinske výrazy, skor ta kvantita uciva ako celok-po case ti ani nepride, ze su to nezname pojmy pre teba a vo vyssich rocnikoch sa naucis hladat spojitosti-plus prvy rocnik - anatomia da velmi dobry zaklad na to, ako sa naucit ucit a svoj vlastny system si najde skor ci neskor kazdy sam

medik246

Ale aby som presne odpovedal na tvoju otazku: pojmy sa naucis opakovanim. mne sa najlepsie ucilo, ked som mal pojmy spojene s obrazkom, emociou a pod. proste to chce trening. ale je v tom krasny system, ktory funguje. zacnes latincinou, potom ostatnymi predmetmi. po dvoch rokoch zvladas teoriu zdraveho cloveka, po 4 rokoch zaklady ochoreni a posledne dva roky su o klinike, kde sa ucis klinicke predmety. vela veci ta ale skola nenauci a pocka ta to v praxi: rozhovor s pacientom, s rodinnymi prislusnikmi, oznamovanie vaznych diagnoz, liecba ako taka, medicina komplexne az v praxi. takze drzim palce .)

Textová Inzercia

HESTIA

Poskytujeme sociálne a zdravotné služby seniorom v Bratislave – Dúbravke na Bošániho ulici. Kontakt: riaditeľka Milada Dobrotková, 0902-144-492.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Medicina - ako sa dokažete učiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk