FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Medicina - ako sa dokažete učiť?

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Medicina - ako sa dokažete učiť?" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    Lenka5612.09.12 19:12??.??.5.212

Ahojte, chcem isť na medicinu ale ked si pomyslim na tie všetky slova, pojmy + vysvetlivky ktore mi teraz vôbec nič nehovoria, neviem či sa to dokažem naučiť a hlavne zapamätať, je toho strašne veľa. Ako si všetko pamätate? Všetky lekarske vyrazy + vysvetlenie? ...

• deril9822.02.13 00:58??.??.104.62

Ahoj. momentalne som v prvom rocniku, zboznujem tu skolu a som raza ,ze soms a tak rozhodla :)

Nie je toake hrozne,ale musis sa tomu venovat,ale hlavne ,aby ta to bavilo.Dokazes sa to nauci, vsetko sa da ak sa chce a nie,ani medik si vsetko nepamata, nie je to mozne. zaciatky sice budu tazke, mozno anatomia, histologia...

Osobne som latincinu neznasala mne skor anatomia pomohla zvladnut latincinu :D horsia je biofyzika ,ale ak sa budes pravidelne z prednasky na prednasku ucit,nebude problem.Zaklad uspechu je ucit sa dopredu a neustale opakovat a rozmyslat o tom co sa ucis a nie sa vsetko mechanicky biflovat:) drzim palce

• lleilla13.09.12 23:35??.??.134.28

ok medik, diky, za odpoved :P, kazdy je taky stary, na kolko sa citi ( mal si rozumne, odpovede, tak som myslela, ze na par odpovedi na niektore temy by si mohol byt tu na fore uzitocny, keby si prezradil svoj obor, ale samozrejme, v pohode respektujem-ked medik, tak asi este "len" medik)- krasny vecer vsetkym

• medik24613.09.12 21:52??.??.224.54

Nebud zvedava, budes skoro stara :P

• lleilla13.09.12 20:03??.??.134.28

medik-cista zvedavost z mojej strany- este "medikujes", ci ty uz uspesne dostudovany? Za akym oborom ta to taka, alebo uz naplno real "doktorujes" ?

• medik24613.09.12 19:55??.??.224.54

tak tak :) Haus to istí... medicína je ale ťažká škola, treba sa na to pripraviť.držím palce!

• Lenka5613.09.12 18:22??.??.5.78

Asi si budem musieť dať každy vyraz do nejakej emocie alebo suvisu....ako spomenul medik246. Aj nemčinu som skončila s vyznamenanim :-)iba preto, že slovička ... som si vždy dala do nejakeho vyznamu, alebo strandy... a niečo mi same od seba dalo ten spravny preklad. napr. Dom - a pomyslela som si na serial doktor House, takže dom je Haus :-)

• lleilla12.09.12 20:07??.??.134.28

...skor by som povedala, ze na medicine nie su problemom ani latinske a medicinske výrazy, skor ta kvantita uciva ako celok-po case ti ani nepride, ze su to nezname pojmy pre teba a vo vyssich rocnikoch sa naucis hladat spojitosti-plus prvy rocnik - anatomia da velmi dobry zaklad na to, ako sa naucit ucit a svoj vlastny system si najde skor ci neskor kazdy sam

• medik24612.09.12 19:58??.??.224.41

Ale aby som presne odpovedal na tvoju otazku: pojmy sa naucis opakovanim. mne sa najlepsie ucilo, ked som mal pojmy spojene s obrazkom, emociou a pod. proste to chce trening. ale je v tom krasny system, ktory funguje. zacnes latincinou, potom ostatnymi predmetmi. po dvoch rokoch zvladas teoriu zdraveho cloveka, po 4 rokoch zaklady ochoreni a posledne dva roky su o klinike, kde sa ucis klinicke predmety. vela veci ta ale skola nenauci a pocka ta to v praxi: rozhovor s pacientom, s rodinnymi prislusnikmi, oznamovanie vaznych diagnoz, liecba ako taka, medicina komplexne az v praxi. takze drzim palce .)

• medik24612.09.12 19:52??.??.224.41

Ahoj. No tak v prvom rade, studium mediciny je o pevnych nervoch. dalej je o stasti. o chuti ucit sa. o uceni sa. o vytvarani si "vztahu" s medicinou. o pacientoch. o cloveku. o ludoch... Nemusis sa bat, pojmov je sice vela, ale naucis sa ich postupne pocas 6 rokov. Nabalujes pojem na pojem, davas si ich do suvisu. a po skonceni studia aj tak nevies vsetko. aj s tym sa musis zmierit... vsetko sa vediet jednoducho nikdy neda. po studiu zacnes pracovat a potom pokracujes vo vzdelavani, mas na to cely zivot. vela zdaru a chuti!

• Nela4112.09.12 19:52??.??.177.126

to bolo pre philips..

• Heatherka12.09.12 19:51??.??.37.133

naucit sa to :) opakovat dookola :) inak to nepojde hlavne ked toho je vela.

• Nela4112.09.12 19:50??.??.177.126

SZŠ je stredná zdravotná škola z ktorej vychádzajú laboranti, zdravotní asistenti, maséri a iní či prípadne ľudia, ktorí chodia na nadstavbové štúdium a končia ako diplomované sestry, záchranári, fyzioterapeuti a podobne.

Pod pojmom medicína sa rozumie vysoká škola (lekárska fakulta) na ktorej je možné študovať v obore všeobecné lekárstvo alebo zubné lekárstvo. Neverím, že toto niekomu naozaj musím vysvetľovať, ale ľudia sú všelijakí no nie.

Porovnávať SZŠ s medicínou je ako porovnávať jablká s mrakodrapmi, takže asi tak. Utrieď si v hlave pojmy a tvoje dojmy a až potom sa ozývaj v takýchto témach.

• Lenka5612.09.12 19:49??.??.5.212

Ale ako si mam všetky tie pojmy zapamätať? Mate nato nejaky system? Že si napr pod každym cudzim slovom pomyslite na niečo ine nejake prirovnanie a tak si to slovo a vyznam lepšie zapamätate?

• Heatherka12.09.12 19:47??.??.37.133

lenka to sa uci postupne a potom to aj dava zmysel :) ked zvladnes latincinu a anatku, potom nie je ziany problem s tymi cudesnymi skratkami :) ono to pride postupne, naraz sa asi ani neda

• philips12.09.12 19:45??.??.22.241

Lenže aj SZŠ je medicína. ;-)) Ja som to myslel ako stredná.

• Nela4112.09.12 19:41??.??.177.126

philips: zaujímavé že v inej téme tvrdíš, že chodíš na SZŠ ;) A inak ešte sa semester ani prvákom nezačal

• philips12.09.12 19:33??.??.22.241

Som teraz prvák... Musíš sa učiť, ináč to nezvládneš. Ale neboj, máš aj predmet latinčinu, ktorý ti v tých latinských názvoch pomôže...

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Prežite krásy zimných dní a vianočných chvíľ v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku

Online lekáreň PILULKA

Online lekáreň PILULKA

Využite do konca apríla Wallet zľavu 15% na všetky produkty na pilulka.sk

^ Späť na vrch