Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Oslobodenie od telesnej výchovy

Laura135

S tým súhlasím, aj keď môj názor na telesnú je skôr taký, že nenútiť decká do toho čo ich nebaví, lebo nie každého baví gymnastika alebo volejbal, ale tak isto nie som zástanca nič nerobenia.

zajo_smejo

Môj názor i kedˇ možno v tomto prípade trošku od veci: v lete som navštívila škandinávske krajiny, kde je takmer najdôležitejším vyučovacím predmetom telesná výchova. Zámerom štátov je viesť deti od malička k zdravému životnému štýlu okrem iného aj aktívnym pohybom. Všetky deti majú povinnú telesnú výchovu a táto sa prispôsobuje možnostiam detí diferencovanou ponukou - od plávania, atletiky, loptových hier až po prechádzky mestom pre tých, ktorí majú nejaký zdravotný hendikep. Táto ideológia ma veľmi oslovila a stálo by asi sa uváženie, zaviesť niečo podobné aj u nás. Ak si vyhľadáte štatistiky o pribúdajúcej obezite našich detí, ktoré sedia denne pri počítačoch a pchajú sa fast foodmi tak už je na tento krok 5 minút po 12-tej.
Preto by som lekárom zakázala uvedené ničnehovoriace oslobodenky vydávať a nahradila ich odborným rozhovorom s rodičmi a pedagógmi , ako a ktorý pohyb dieťaťu doporučiť. Ak bolia kolená, treba vybrať iný vhodný šport napr. pravidelné plávanie. Len sa prosím treba hýbať.
Ja viem, ľahké sci fi v dnešnej realite školstva, ale mohol by sa už niekto konečne nad tým zamyslieť. Lebo takto budú naše deti na invalidnoum dôchodku v dôsledku obezity skôr, ako sa ich rodičia dohrabú do dôchodku...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Oslobodenie od telesnej výchovy - Fórum - ZDRAVIE.sk