Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Invalidný - rozhodnutie

Príspevok v téme: Invalidný - rozhodnutie
invalid210

Dobrý deň, prišlo mi rozhodnutie a v ňom dosť šokujúce údaje pre mňa. Dôchodok mi bol priznaný čiastočný, na 45%. Chcem sa spýtať, ako je možné, že v rozhnodnutí mi prišlo, že budem dostávať vyše 500 eur?? Omyl alebo čo?? Neviem si to vysvetliť, ked ludiami vraveli, že dostanem možno 80 eur. Je to omyl soc. poisťovne??

chrabromil

Buď rád, že môžeš pracovať. Podľa starého zákona by si nesmel a nudil by si sa doma. Plní invalidi nemohli robiť vôbec a ciastocni mohli zarobiť len určitú sumu.

pan d.

Ak niekto dostane napr. 400 eur dochodok, je to dost? Dve stovky za byvanie a dve stovky na stravu. Co sme v Bangladesi?

pan d

No tie dochodky su mi tu na Slovensku riadna "vyhra". Takmer vsetci invalidi pracuju, lebo z ID nevyziju. Je to vobec mozne? Ja sa mam napr. liecit, kym sa neuzdravim a nemiesto toho musim makat tak isto ako aj zdravi, akurat, ze som si nasiel velmi lahku pracu, teoreticky lahku, lebo sa v tom vyznam.

.

62:niekomu vypočítajú vyšší,napr.bol na ID len pár rokov,mal predtým vyššie vymeriavace základy,z ktorých sa mu pri výpočte ID v r.2004,2005 bral do úvahy OMB nad 1,25 len60%,teraz je to myslím 84%
Ty si starodôchodca,podľa zákona z r.1988,ten platil do konca2003,potom sa ešte párkrát upravoval,viem,že inv.dôchodci za obdobie invalidity teraz majú OMB iba 0,3 ,čo je menej ako min.mzda.
Žiadosť si môžeš podať,nič to nestojí,ani o nič neprídeš...

62

nechapana,ako môžem mať vyšší mzdové body,keď som počas ID nepracoval,nenašiel som nikde tabulku ako sa to preratáva-samo,že viem,že mi ostane ten vyšší,ale podľa nového sa bude ID valorizovať menšou sumou,tak by ma potešilo mať radšej ten starobný -no máš pravdu,hlavne zdravie,ale to sa už nevráti.Ináč niekomu vypočítali vyšší starob. ako ID.

.

62:nič sa nedeje,hlavne aby si bol zdravý-:)))
Ak chceš,môžeš si dať ID v priebehu r.2013 alebo 2014 prepočítať.
Keby náhodou Ti starobný vyšiel o niečo vyšší(čo sa nestáva,jedine,že ako invalid by si mal osobné mzdové body vyššie ako pred r.1992)spätneTi to od januára 2013 doplatia.
Pokiaľ starobný vyrátajú nižší(skoro vždy),ostáva Ti doterajší plný ID.

62

Tak mňa by zaujímalo,kto mi poradí v tomto:som invalid od roku 1992 a prechádzam do starobného od januára. Ako sa bude vypočítať starobný dôchodok,inač mám len298 plný ID.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Invalidný - rozhodnutie - Fórum - ZDRAVIE.sk