Invalidný - rozhodnutie

Príspevok v téme: Invalidný - rozhodnutie
invalid210

Dobrý deň, prišlo mi rozhodnutie a v ňom dosť šokujúce údaje pre mňa. Dôchodok mi bol priznaný čiastočný, na 45%. Chcem sa spýtať, ako je možné, že v rozhnodnutí mi prišlo, že budem dostávať vyše 500 eur?? Omyl alebo čo?? Neviem si to vysvetliť, ked ludiami vraveli, že dostanem možno 80 eur. Je to omyl soc. poisťovne??

posudkar

zsofka, bohuzial sa postupuje podla diagnozy. Ak mas "len" nepsychoticku depresiu a fobie, tak na plny neuspejes, aj ked 35% sa aj mne zda malo. Zalezi vsak od toho, co konkretne mas v papieroch napisane. Psychoticke prejavy, ako bludy, halucinacie, odtrhnutie od reality, nejaky ten naozaj mysleny samovrazedny pokus-to su veci, pri ktorych sa ID priznava (choroby ako schizofrenia, paranoja, psychoticka depresivna porucha, tazka bipolarna porucha). Ak mas v papieroch fobiu a uzkostno-depresivnu poruchu, tak o plnom ID si mozes len snivat. Ak ti posudkovy prizna 35%, mozes sa samozrejme odvolat a dosiahnut viac.

zsofka

Som učitelka, mám 30 rokov praxe.Vyše roka som na PN.Liečim sa na silnú depresiu a fobie.Na návrh lekára podala som žiadosť o invalidný dôchodok.Nevládzem ani vstať z postele,nespím,neviem sa koncentrovať.Som proste psychicky nadne.Zavolal ma posudkový lekár a povedal verdikt, že mi môže navrhnúť 35percent.Ja by som bola najradšej,keby som mohla učiť,ale bojím sa vyjsť na ulicu,nie vôjsť do triedy.Co v takejto situácii?30 rokov som svedomite odpracovala s učňami.Neviem ako dalej,som veľmi zúfalá a sklamaná.Ležala som aj na psychiatrii a môj stav sa ešte zhoršuje zo dňa na deň.Pomôžte mi!!!

orlopierko

No to ano, radsej si to over, pretoze ak by prisli po case na chybu, tak by to vymahali naspat, to je myslim ze aj napisane v tom rozhodnuti.

invalid210

orlopierko- hej, ale ja mám čiastočný, 45%. preto mi to príde divné veď ako nech pošlú, ja sa nesťažujem hehe, len aby to nebol omyl a potom nevymáhali odo mňatú sumu

orlopierko

Preco by neprichadzalo do uvahy? Moja sesternica dostava dochodok asi 700eur (ma nad 90% postihnutie), pretoze predtym vela odpracovala a pekne za tu drinu zarobila.