Epidural - áno či nie?

Nela41

V Slovenských pôrodniciach som jednoznačne pre áno. Tu gynekológovia na teba nemajú čas, tak ťa nastrihnú dieťa je za chvíľu von a tebe ostanú len oči pre plač keď ťa zošívajú. Ak nemáš dopredu dohodnutý pôrodný plán a nie si dohodnutá s lekárom na tom, že ťa nastrihávať bude LEN keď to bude nevyhnutné epidurálku by som si určite pichnúť dala. Totiž tu ti ženy budú tvrdiť, že tá bolesť za to bábätko stojí a bla bla bla, ale to predsa neznamená, že musíš zažívať bolesť, ktorú by si zažívať nemala. Ja skôr ako epidurál by som riešila ten nástrih s lekárom, ak to nebudeš riešiť ver tomu, že nastrinúť ťa nastrihnú a keď budeš na izbe so ženou, ktorú nenastrihli ona bude hodinu po pôrode behať ako srnka a ty budeš rada ak prejdeš na wc.. možno sa tu rozpisujem trochu od témy, ale je mi ľúto rodičiek, ktoré nevedia čo a ako ani si o tom nič neprečítajú na internete a potom si lekári robia čo chcú :( ...

saxana

porod zvladnes aj bez epiduralky, ale s nou nebudes mat z neho taky neprijemny zazitok.

Rodila som s epiduralkou pred necelym mesiacom. Kontrakcie pred porodom som temer necitila, takze ked doslo k samotnemu porodu, nebola som vycerpana. Pocas porodu mi dalsiu davku nepichli,aby som dobre spolupracovala pri tlaceni. Na sitie som opet dostala epiduralku, takze aj pre lekarku to bolo prijemnejsie, ze som lezala v klude.

Urcite ju odporucam.

deniki

NO neviem, ja som rodila bez nej, a zvládla som to :-) Ja som sa práveže tej epidurálky bála, bolo mi povedané, že ak sa nedajbože pichne zle, môžem ochrnúť...a to som určite nechcela...Tak som si tých pár minút na stole pretrpela :-)

Carie

No zalezi na tom, ako to ty citis. Ale ak nechces zazivat bolest, tak si ju kludne daj pichnut, neublizi ani tebe ani babu, je uplne bezpecna. Vacsinou zeny rodia uz len s nou.

Magy

no to je tazko. zalezi na celkovej tvojej anamneze a co mas v zdravotnej karte. ak mas akekolvek alergie alebo ine problemy, radsej nie. inak nevidim dovod, epiduralka je len blokovanie receptorov bolesti, ale inak tlak a vsetko citit budes.

neva

Vlastnú skúsenosť nemám, rodila som dávno - pred 25 rokmi, vtedy taká možnosť nebola. Moja mladšia sestra rodila svoje tretie dieťa s epidurálkou a veľmi si to chválila.
Snáď Ti tu poradia mladšie.