Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo som v tieni svojej sestry? Nikdy sa ho nezbavím?

Príspevok v téme: Prečo som v tieni svojej sestry? Nikdy sa ho nezbavím?
Zvonček

Ahojte! Tak toto je môj prvý príspevok v živote.

Mám nasledujúci problém a prosím Vas o radu:
Som 22 ročná študentka VŠ, a ešte som nemala žiadneho chlapca, co neznamena ze by som po peknom vztahu netuzila.
Avsak, radsej to pred znamymi popieram, nez by som mala priznat , ze si nikoho nedokazem najst.
Kedysi som byvala veĺmi pekná, no okolo dvadsiatky sa mi vyhadzala cela tvar akne ktore sa hojilo jazvami, takze teraz uz bez mejkapu nemozem ani nikam na krok. Ked sa vsak s nim zamaskujem, vyzeram tak ako kedysi. Samozrejme, vedomie, ze musim mat na sebe masku, aby som sa pacila mi na sebavedomi nepridava.
Co je vacsi problem: Mam prirodzene velmi krasnu sestru a neverili by ste , ake je to pre mna ponizujuce, ked sme spolu v spolocnosti a vsetky pohlady a ochota sa upriamuju iba na nu. Dnes som sa uz zlomila a rozhodla sa na problem opytat, ked mi v jej pritomnosti nebol nikto ochotny pomoct s tazkymi taskami na privat. Dokonca ani vlastna rodina(bratanec) a ani chalan ktory ju prave opaloval. Ona za to nemoze, jej to lichoti a potom ma len v duchu lutuje. Preto sa na to, preco kazdy chce iba ju a mna kazdy len vysmeje, nepytam mamy, lebo ona by sestre vsetko urcite povedala a ja by som sa citila este ponizenejsie.

Kazdy , kto mal o mna kedy povrchny zaujem bol bud desne skaredy, alebo zufaly , ale hlavne kazdy z nich bol tak sebecky, ze mi ani dvere poriadne nepodrzal.
Ona je taka spolocenska, otvorena, mila... Donuti kazdeho urobit pre nu vsetko,co jej na ociach vidia. Ma to v povahe. Ten povesty SARM.
No kedze ja mam s ludmi zle skusenosti, som skor uzavreta a ak sa niekto v jej blizkosti pri mne zachova ako dnes(co je vzdy) zacinam byt az neprijemne odmerana, len aby som sa udrzala nedotknuta a nerozplakala sa.

Ergo: Vsetci chlapi su rovnaki? Naveky toto musim trpiet ako zakliata? Éste aj na stuzkovej si pamatam slova svojich znamych: Si krasna zena, ale prepac, Tvoja sestra je ovela krajsia a milsia.

Musim byt stale podla predstav okolia aby som aj ja iba na chvilku zazila pocit lasky , uznania, naklonnosti a obdivu?

Pri mojej sestre nemam sancu...

Kam vkroci , tam hasnem, stracam sa, zabuda sa na mna a stavam sa jej tienom.

Uz to nevydrzim...

osobnost

arman
len ciastocne mas pravdu
vies keby si zazil tazku formu akne, nerozpraval by si tu o energiach, niekto ako ty kto nieco podobne nezazije, nemoze o tom nic vediet, sama som si to presla a tiez z lekarskeho prostredia viem ako ludia vnimaju kozne choroby, sila osobnosti spravi vela, ale ta choroba tam vzdy bude

arman

Ahoj Zvoncek.

To s tou maskou je dnesny trend, to si napisala velmi dobre. Tolko ludi nosi masku, a najlepsie je, ked to dokazes prekuknut... potom zistis, ze 90% ludi nosi masky. Su bud uplne falosni, alebo len povrchni, alebo je to obranna reakcia, ako v tvojom pripade. To len, aby si si nemyslela, ze si jedina, co nieco v sebe taji, dusi. Skor je to ojedinely pripad, ak nie.

Cele je to kvoli odsudzovaniu, kvoli negativnu, ktore je v ludoch ukryte. Kazdy sa toho boji, pocitu odsudenia, neprijimania, a tak radsej nosi masky.
Cim vacsia osobnost vnutri si, tym menej sa bojis odsudenia, a prejavuje sa to tak, ze aj napriek skaredym pohladom ostatnych, alebo nebodaj priamim negativnym vyjadreniam o tvojej osobe, si robis co chces, si kto si, a nehanbis sa za to, kto si.
Teba dostalo to akne, a situacia so sestrou, ale je to len dosledok niecoho. Problem je v tom, ze si vnutri slaba osobnost, pretoze si si neista svojou identitou, kto v skutocnosti si. Na tom sa odrazi aj tvoje sebavedomie. Keby si tento problem nemala, nevadilo by ti akne, dokonca, by si si casto nedala ani make-up.
Vela krat som si v autobuse vsimol ludi, ktori mali akne, a vobec im to nevadilo. Sranda je, ze to fungovalo tak, ze v prvom momente, ked som sa nich pozrel, samozrejme som si to akne hned vsimol... ale kedze oni vyzarovali taku energiu, ze im to vobec nevadi, akosi to nevadilo ani mne. Rozmyslal som nad tym, ze vlastne moj pocit z nich, je zavisly na ich pocite, ktori maju sami so seba. Ked bol ten clovek spontanny, usmieval sa, a bolo vidno, ze nema ziadne bloky, odrazu mi vobec nevadilo akne, pretoze som mal rad jeho povahu. Ale ked bol zjavne zakomplexovany z toho, ze ma akne, posobil velmi zle. Ale to kvoli tym blokom v nom, nie kvoli akne. Bol strnuly, vyzaroval zlu energiu. Ked som sa na neho pozrel, mal som z neho zly pocit, ako z cloveka, a veru, nieco ma od neho odradzalo. Ale nie kvoli akne, ale kvoli jeho blokom, komplexom, proste nevyraznej osobnosti. Da sa teda povedat, kvoli jeho charakteru.
Ta zakerna vec z jeho pohladu je ta, ze si urcite myslel, ze je to kvoli akne. Lenze, ta skryta vec je, ze to akne v tom vobec nehralo rolu... ale len jeho problem, ze si mysli, ze kvoli akne za nic nestoji. A tento postoj k sebe samemu ho vlastne blokoval... blokoval mu energiu, ktoru ma zdravy clovek vyzarovat, a nicil jeho osobnost. Teda da sa povedat, ze jeho osobnost sa kvoli tomu nemohla prejavit, lebo bol vnutri postihnuty tymto problemom.
Ten prvy typ cloveka s osobnostou, si vobec nevsimal ci ho niekto odsudi. Urcite sa nasli aj taki jedinci a dobre bolo na tom to, ze ten clovek bol voci tomu uplne stabilny. Ak ho niekto aj v mysli odsudil, vobec mu to nic neurobilo. A to je dalsia dolezita vec, ktoru maju ludia radi... stabilita. Stabilna osobnost. To znamena, ze ked sa najde iny clovek, ktory je bohuzial tak ubohy, ze ho odsudi i za akne, tak ten clovek s akne je na to uplne imunny... a mozes si nim byt ista. Inymi slovami, neupadne energeticky len kvoli tomu, ze ho niekto odsudi. Kazdy chce mat prave takych ludi za kamaratov... ktori su odolni na odsudenie, ktori neupadnu po prvom skaredom pohlade, pretoze nikto nechce mat kamarata, ktory je energeticky na dne kazdu chvilu, len ked sa na neho niekto skaredo pozrie.
Je to prirodzena vlastnost medziludskych vztahov, mozes si tym byt ista. Totiz, funguje to tak, ze mame v sebe zakodovane nieco, ze slaba osobnost pri kamaratsve z cloveka vysava energiu, a ak jej clovek nema prilis vela, co je v dnesnej dobe caste, nieco v cloveku sa ohradi... "nie, toto je prilis nebezpecne mat takeho cloveka pri sebe, ktory stale energeticky upadava"... a preto clovek cukne, a drzi si od takeho cloveka odstup.
Z tvojho pohladu sa to prejavi presne tak, ze ti nikto nepomoze, nezaujima sa o teba... necha ta aj s batozinou cakat na ulici.

Takze vidis, odkial pochadza tvoj problem... nieje to akne. Je to postoj k sebe. No a tam aj musis zacat na sebe pracovat. Na sebe. Vysledok musi byt ten, ze ti to nebude vadit. Ze ti akne nebude vadit, a zaroven, bude ti jedno, ak ta niekto za to odsudi. Proste ti to nic neurobi. Ta vec, co je vnutri teba a dusi ta, musi ist von. Ja ti rovno poviem, ze je to energeticky parazit, ktory len caka na to, kedy ta niekto odsudi za akne, a prave vtedy ti zobere energiu a manipuluje s tebou, ale v podstate to ani nemusis vediet, da sa ho zbavit tak, ze sa snazis prekonat ten problem.

Dalsi problem, ktory mas, je nieco ako zavist. To je to, ze si vsimnes hned sestru, ktora ten problem nema. Tvoju rodinu by chcelo preskumat lepsie, aby sa dalo nieco dedukovat, ale casto to byva tak, ze jeden surodenec si bere energiu druheho... a je vlastne parazitom. Ten jeden surodenec je potom na tom vyrazne dobre, ma az prilis vela energie, kym ten druhy je uplne vysaty. Byva to velmi caste, v podstate dnesne vztahy, kedze v ludoch chyba laska a dominuje ego, su zalozene na vzajomnom parazitizme, kradnuti si energie, a neustalom energetickom boji. Jeden z toho vyjde horsie, nez iny, a ten silnejsi je potom na tom ovela lepsie, nadpriemerne, kym ten druhy je na tom zle... lepia sa na neho choroby, aj fyzicke, aj psychicke.
Bohuzial, aj toto musis prekonat sama. Je to dalsi energeticky parazit v tebe, ktory len ciha na to, kedy si tvoja mysel vsimne niekoho lepsieho, nez si ty... a prave vtedy sa dostava k slovu. Snazi sa v tebe vyvolat pocit menejcennosti, aby si mohol zobrat tvoju energiu.
Vysledok, ked sa ho zbavujes je ten, ze tvoja hodnota rastie nezavisle na tom, kto stoji vedla teba a ak si vsimnes, ze nejaky clovek je na tom lepsie, nez si ty, nevadi ti to. Niekedy je to fixovane na urcitu osobu. Napriklad na sestru. To je ten parazit, je naviazany len na sestru, co je lepsi pripad, ako keby bol naviazany na kazdeho. Zase to v medziludsktych vztahoch funguje na baze energie... nech vyzeras hociako skaredo, ked nebudes mat tento problem, budes ziarit a ludia si ta budu vazit, a vsimat si ta v dobrom. Ked ale budes mat tento problem, mozes vyzerat aj lepsie nez sestra, ale kazdy na teba bude kaslat... hlavne ked je nablizku sestra. Ako sama pises, je to ten sarm. Je to magnetizmus osobnosti, tvoja sestra ten problem nema. V technickej reci, ma menej energetickych parazitov, nez mas ty. Aj keby jej pribudlo akne, ale vnutorne by sa nezmenila, bolo by to stale tak isto, ver mi. Stale by si vsimali ju... pretoze jej kuzlo vychadza z jej osobnosti, z jej postoju k nej samej. Ona vie mozno tou energiou manipulovat, to byva tiez caste, ale v podstate by to ani nepotrebovala robit, funguje to aj same od seba.

Asi sa pytas teda, ako pracovat na sebe, ako z toho von. Praca na sebe je vlastne zbavovanie sa energetickych parazitov a spoznavanie sa, kto v skutocnosti clovek je. Preto sa to vola sebavedomie. Ono, aj logicky, clovek sa nemoze spoznat, kym ma energetickych parazitov, lebo ti mu kradnu energiu, a zatienuju jeho skutocne ja. A este ego... to je falosne ja (mozno by sa to dalo nazvat tiez parazitom). Inymi slovami, tie bytosti vnutorne rozdeluju cloveka. No a tento boj o seba sama musis vyhrat.
Zacina sa tak, ze zacnes. Znie to vtipne, ale tak to v skutocnosti je. Povies si, ze budes silna, ze chces spoznat, kto v skutocnosti si, a nacerpat aj sebapoznanie, aj sebavedomie. Ze prosis vesmir, nech ti posle informacie, ktore ti pomozu. Tym, ze chces, a neupustis od toho, ziskas energiu na to, ze zacnes hladat, vsimat si, a pritahovat v zivote veci, ktore ti budu pomahat. Nedostatnes sa z toho nejakym precitanim si par prispevokv a jednej knihy. Ta praca na sebe je cela v tvojej rezii... ide o tu energiu, o to chcenie, o tvoju volu.
Kazdy clovek ma svoju cestu, a preto sa neda urobit navod, ktory by to zovseobecnil, "navod ako pracovat na sebe pre vsetkych". To je aj dovod, preco niektori citaju vsetky knihy o praci na sebe a nikam sa neposunu, a niekto sa postavi polonahy pred zrkadlo, zacne robit vseliake vtipne pozy a grimasy, a hovori si aky je super, a za pomerne kratku dobu zacne jeho sebavedomie akosi zazracne rast. To preto, ze kazdy ma inu cestu, a navody nefunguju. Preto sa da ako navod oznacit iba to chcenie. To, ci to uz najdes v nejakej teorii knizky, ktoru pochopis, a zacnes nieco skusat, alebo ti nejaku myslienku, ci poznanie, spontanne posunie vesmir, je uz individualna vec... kazdy ma inu cestu.

Z mojho prispevku teda vyplyva, ze jednak musis vediet, co sa v tebe deje, a ako to vplyva na okolie, a jednak, musis to chciet zmenit. A teraz prijde na radu este jedna dolezita vec, a tou je viera. Viera je vlastne to, ze veris, ze to dokazes. Teda, v tomto pripade, veris, ze jednak dokazes chciet dostatocne dlho, a ze vesmir ti urcite casom posunie poznanie, ktore ti chyba. Len co budes mat poznanie, budes veciam rozumiet, budes vediet, ktorym smerom sa pohnut a bude uz stacit nacerpat dostatocne silnu volu a udrzat ju. Pokial si este v stadiu, ze si na zaciatku, potom si musis udrzat vieru. Takze pracuj na svojej viere, vnimaj ju, ako ti to ide.
Pokial si dost vycistena, vies tuto energiu citit v bruchu, ako spojenie. Len co zacnes skutocne verit, zacitis to v bruchu takym silnym spojenim. To je ti znamenim, kedy veris skutocne, a kedy "len tak akoze". To je totiz caste, ze niekto sa na vieru len hra, dokonca aj pred sebou samym. To sa prejavuje tak, ze sa to udrzuje len v mysli, ale do brucha sa to nedostane. Len co je to skutocne, zacitis to aj v bruchu. Preto sa niekedy hovori, verit celou svojou bytostou, celou svojou dusou, alebo oddane. To znaci, ze si v spojeni, a to spojenie sa da ucitit v bruchu. Povrchna viera ostava len v hlave, pretoze je cisto vyplodom mozgu, ale nema ziadnu silu. Skutocna prejde celou bytostou, a zacitis ju v teda v bruchu.

Nekoniec ti este poradim knizky, ktore ma v tychto veciach niekam posunuli, ked som pred rokmi zacinal pracovat na sebe. Nie kazdemu vsak pomohli, niekto ich nebol schopny pochopit, ani odsudzovaniu. Su vsak velmi dobre napisane a tak maju pomerne velku sancu, ze ti mozu pomoct.

Su to knizky Dona Miguela Ruiza, hlavne tieto dve:
Styri Dohody.
Laska, Vztahy a Priatelstvo.

Dolezite je pochopit odsudzovanie, energetickeho parazita, a mechanizmi, ktorymi tieto zakerne energie funguju, a nastepuju osobnost cloveka. V podstate z nich prameni choroba, ktoru nasa spolocnost ma, a z ktorej vychadzaju vsetky dalsie problemy. Aj tie tvoje su dosledkom tej choroby. Ak pochopis, ako tieto veci funguju, stanes sa na tuto chorobu imunna a zacnes za z nej liecit.

Vela stastia na ceste za svojim ja. ;-)

Riller

Nepaci sa mi ako kazdy dneska chce byt krasny uspesny medzi vsetkymi najlepsi, byt skratka spozorovany. Vacsinou ludia s velkym sebavedomim a takou povahou ako ma tvoja sestra sa mi nepacia a su namysleny. Podmanuje a manipuluje si okolie. Ano je pravda ze krasny ludia to maju v zivote ovela lahsie. Polovicu strednej skoly som stravil v takej povrchnej spolocnosti, vacsina co nepatrila do toho cool oblubeneho kruhu boli (outisti, nie moc sympaticky ludia) boli tercom posmeskov. Takto som to znasal asi 2 roky, stale to vo mne vrelo, ked si z nich robia ustavicne srandu, dobre par krat alebo sem tam berem, ale stale. Az som to raz nevydrzal a musel som s nimi prerusit kontakt. Bolo mi neprijemne ked si z nich robili srandu rozhodol som sa ze nie su to ludia s ktorymi sa citim prijemne. Potom som sa stal aj ja tercom posmeskov ale vedel som ze som na dobrej strane s kamaratmi ktorym nejde o to ci som cool alebo nie. Tym chcem povedat ze pokial nie si stvorena aby si bola pekna oblubena mozes sa o to pokusat byt tym kym nie si mozno sa ti to podari, ale medzi menej sympatickymi je tiez vela prijemnych ludi ktory o kamaratstvo stoja ovela viac. Pripomina mi to jeden film Young Adult s Charlize Theron.
Mozno si raz uvedomis ze v zivote nejde o to byt krasny a mat povrchnych priatelov (nehovorim ze medzi nimi neexistuju dobry) ale o to splnit si ciele, no a pokial je tvojim cielom byt pekna, aby sa o teba zaujimali len koli vyzoru tak dufam ze najdes to co hladas aby si neprezila smutny zivot.

wowo1

to je hrozne co pises, ty sa prave snazis o to aby si este ten zbytok sarmu stratila,,a bola este sedsia mys.??

citujem ta"Musim byt stale podla predstav okolia aby som aj ja iba na chvilku zazila pocit lasky , uznania, naklonnosti a obdivu..
to ma uplne zdvihlo zo stolicky!!
ako chces aby si ta niekto vsimol? aby si ho ocarila?
neviem kto a co je pekne podla teba, ale podla mna je pekny muz alebo zena ten s koho nieco vyzaruje,ak ide o peknu barbinu,,to si ani nevsimam,a rozumny muzi tiez nie.Muzi po istych sklamanich vo vztahu zrelsi volia kvalitu a nie krasu. Este mas aj tak cas na vazny vztah.Viem ze to moze boliel ,ze nie si prva,ale skus, byt prva v niecom inom.Zaujmi inak. ..Ja som starsia a bola som vychytena baba v tvojom veku,a neprinieslo to nic viac ako pokusenie, navrhy do postele vela sexu, vztahov ,vela sklamanych muzov ,uslezencyh telefonatov anonymov ,vyhrazok prozieb a bola som ta zla co musela vecne odmietat.Teraz sa mi paci ze som stucnela, som starsia nestaram sa o vyzor ale o to co chcem ja, co robim ja a je mi uplne jedno co si kto mysli, moje ja a sebavedomie nezavisi od nikoho ineho mienky ako mojej o sebe a ta je spokojnost. Nasla som si vztah az ked som stucnela +15kg a zacala som kaslat na minisukne ...do vtedy to bol len prazdny sex ,,a tyzdenne 3 nove znamosti co ma oslovili na ulici.Tazke sa rozhodni co chces. ,,Spomen si trebaz na edit piaff ako bola obletovana,alebo si kukni tie krasavice napr spevacky bez makeupu na nete a pochopis ze krasa je len imagge

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo som v tieni svojej sestry? Nikdy sa ho nezbavím? - Fórum - ZDRAVIE.sk