Prečo som v tieni svojej sestry? Nikdy sa ho nezbavím?

Príspevok v téme: Prečo som v tieni svojej sestry? Nikdy sa ho nezbavím?
Zvonček

Ahojte! Tak toto je môj prvý príspevok v živote.

Mám nasledujúci problém a prosím Vas o radu:
Som 22 ročná študentka VŠ, a ešte som nemala žiadneho chlapca, co neznamena ze by som po peknom vztahu netuzila.
Avsak, radsej to pred znamymi popieram, nez by som mala priznat , ze si nikoho nedokazem najst.
Kedysi som byvala veĺmi pekná, no okolo dvadsiatky sa mi vyhadzala cela tvar akne ktore sa hojilo jazvami, takze teraz uz bez mejkapu nemozem ani nikam na krok. Ked sa vsak s nim zamaskujem, vyzeram tak ako kedysi. Samozrejme, vedomie, ze musim mat na sebe masku, aby som sa pacila mi na sebavedomi nepridava.
Co je vacsi problem: Mam prirodzene velmi krasnu sestru a neverili by ste , ake je to pre mna ponizujuce, ked sme spolu v spolocnosti a vsetky pohlady a ochota sa upriamuju iba na nu. Dnes som sa uz zlomila a rozhodla sa na problem opytat, ked mi v jej pritomnosti nebol nikto ochotny pomoct s tazkymi taskami na privat. Dokonca ani vlastna rodina(bratanec) a ani chalan ktory ju prave opaloval. Ona za to nemoze, jej to lichoti a potom ma len v duchu lutuje. Preto sa na to, preco kazdy chce iba ju a mna kazdy len vysmeje, nepytam mamy, lebo ona by sestre vsetko urcite povedala a ja by som sa citila este ponizenejsie.

Kazdy , kto mal o mna kedy povrchny zaujem bol bud desne skaredy, alebo zufaly , ale hlavne kazdy z nich bol tak sebecky, ze mi ani dvere poriadne nepodrzal.
Ona je taka spolocenska, otvorena, mila... Donuti kazdeho urobit pre nu vsetko,co jej na ociach vidia. Ma to v povahe. Ten povesty SARM.
No kedze ja mam s ludmi zle skusenosti, som skor uzavreta a ak sa niekto v jej blizkosti pri mne zachova ako dnes(co je vzdy) zacinam byt az neprijemne odmerana, len aby som sa udrzala nedotknuta a nerozplakala sa.

Ergo: Vsetci chlapi su rovnaki? Naveky toto musim trpiet ako zakliata? Éste aj na stuzkovej si pamatam slova svojich znamych: Si krasna zena, ale prepac, Tvoja sestra je ovela krajsia a milsia.

Musim byt stale podla predstav okolia aby som aj ja iba na chvilku zazila pocit lasky , uznania, naklonnosti a obdivu?

Pri mojej sestre nemam sancu...

Kam vkroci , tam hasnem, stracam sa, zabuda sa na mna a stavam sa jej tienom.

Uz to nevydrzim...

Carie

No toto tak trocha poznam, hoci sestru nemam, ale jedna kamoska je typicka krasavica, pekna varicka, dlhe blond vlasy po pas. Muzi na nej idu oci nechat, nie je to o nejakej milote, lebo sa s nimi ani nebavi, je to len o fyzickej krase. No chapem, ze mat taku sestru moze byt dost frustrujuce a ze ti to na sebavedomi moc neprida. Ale nemusis s nou stale chodit do spolocnosti, najdi si okrum vlastnych priatelov, sama hovoris, ze aj ty si vcelku pekna, urcite najdes chlapca ktory ta bude milovat taku aka si. Kolko mam kamosiek, co nie su ziadne krasavice a maju uzasneho chlapa.

Larrra

tak toto dobre poznam, mam tiez 22 a som na tom podobne, moja starsia sestra je krasna, oblubena, vsetci ju zboznuju a ja som len ta druha, viem, ze do istej miery si za to mozem sama, lebo obcas sa spravam v spolocnosti odmerane, ale ako sa mozem spravat normalne, ked vsetko sa toci okolo nej a pocuvam, aka je uzasna a kocka a ja sa potom citim ako nic

xmoniax

To že je tvoja sestra milšia je podľa mňa základ, preto je uznávanejšia, nie kvoli kráse. Čudovala by si sa, ale veľmi veľa chalanov, a teda všetci normálny, túžia mať pri sebe milú, usmievavú, pozitívne naladenú babu a nie nejakú zakysnutú trpku ženu, takých sa skôr boja a preto nemáš toľkých normálnych záujemcov. Netočí sa všetko o kráse, poznám veľa super pekných chalanov s menej peknými frajerkami, no sú spolu šťastní, pretože tie baby sú milé, veselé...takže sa skús odpútať od svojej sestry, dopraj jej obdiv a buď aj ty milá a usmievavá. Úsmev robí ženu hneď príťažlivejšou :)

vinea

Ahojček Zvonček :)
To čo Ti píše Magy, je fakt vyčerpávajúce a riaď sa týmito radami poznatkami....a ak smiem, všetko máš len Ty sama vo svojich rukách a hlavne vo svojej hlavičke. Si príliš negativisticky nastavená, už podvedome samú seba vnímaš ako tú "horšiu škaredšiu nepríjemnú zlú atd atd" a to není dobre. Nauč najskôr samú seba milovať, vnímať ako výnimočnú krásnu očarujúcu okúzľujúcu zvodnú úžasnú ženu a uvidíš...keď samú seba budeš takto vnímať a snažiť sa ozaj aj takou byť, tým pádom budeš vysielať aj takéto pozitívne signály vôkol seba a bude to registrovať aj Tvoje okolie :)
Berieš svet príliš čierno-bielo a pritom svet má tie najúžasnejšie rôzne pestré farby odtiene či tiene.
Odpútaj sa od tej utkvelej predstavy čo o sebe a o svojej sestre máš a začni žiť svoj vlastný život....buduj si svoje vlastné zázemie, svoj okruh priateľov známych, pracuj na sebe ale nie cez negatívne pocity a signály čo všade vôkol seba práve teraz vysielaš.
A to, že je Tvoja sestra takto krásna príťažlivá obľúbená....tak to jej ešte nezaručuje, že bude aj v živote šťastná a vždy to tak bude, ako je tomu teraz. Práve preto na sebe pracuj a pozitívne myslí, snaž sa byť samou sebou a na nič sa nehraj, čiže nesnaž sa podobať a byť ako Tvoja sestra aale buď originál, maj svoj vlastný štýl, spôsoby, noblesu, vyzdvihni svoju ženskosť, buď takou akou chceš, aby aj ľudia vôkol Teba boli (milá srdečná vrúcna usmievavá láskavá milujúca atd atd) a hlavne sa odpútaj od sestry a ži svoj vlastný život, kde práve Ty budeš ženou s veľkým Ž hodnou lásky obdivu spokojnosti pohody a budeš šťastná ;)
Sama si písala ohľadne tej stužkovej....že Ťa hodnotia iní ako krásnu. Takže Ty základ máš....popracuj teda ešte na sebe a na všetkom, čo už Ti Magy či ja radíme a hlavne si VER ;-)

Magy

mily zvoncek.
zacyklila si samu seba hlupou autosugesciou do zacarovaneho kruhu, z ktoreho mozes von len pokial sa splni niekolko podmienok.
- prestanes ty sama seba porovnavat so sestrou.
- uplne sa od nej odtrhni, osamostatni, zacni zit vlastny zivot. nehovorim, ze co najdalej od nej, ale tak, aby si s nou prichadzala do kazdodenneho fyzickeho kontaktu co najmenej, vytvor si vlastny okruh znamych, kamaratov, priatelov, kolegov.
v ludskej prirodzenosti je porovnavanie a ak ste sestry, ludia to robia duplom. navyse su ludia casto kruty aj nechtiac.

neuvazuj prosim nad sebou, aka si oproti nej skareda, lebo za par rokov budes v nevyliecitelnej depresii a to obranne spravanie "uzavreta, az neprijemne odmerana" sa postupne pretavi do trvalej neznesitelnej osobnosti. a potom ta uz naozaj nebude nikto chciet, aj ked sa vymanis spod vplyvu sestry.
samu seba ubijas a presviedcas autosugesciou v tom, ze ked ona je ta mila, sarmantna a pritazliva, ty zakonite musis byt ta hnusna, skareda, opovrhnutiahodna. a ako som pisal vyssie, svojim spravanim (ktore povazujes za obranu) to len robis horsie.
praveze by si sa mala o to viac usmievat, rozdavat radost a dobru naladu, ziarit tvarou, postojom a celkovym vyzorom tak, aby si zatienila ty ju! da sa to!
ona je mozno fyzicky krajsia, ale ver mi, ze prijemna, zdravo sebavedoma, vyrovnana a pozitivne naladena zena dokaze zaujat podstatne viac, ako sebekrajsia pavica.
navyse - krasa sa vekom straca, ona vecne taka nadherna nebude.
lenze to, aka budes ty povahou a postojom k sebe a inym sa nezmeni, pokial to ty sama nebudes chciet!