Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ústna sprcha

Penyyy

Dakujem, staci nejaka obycajna,alebo nejaka lepsia? Nevedela som ci to dobre vycisti tie medzizubne priestory, ci to dokaze vycistit ten zubny,alebo ci je to len taka reklama.

RNG

Ja som to roky pouzival, dlho to predavali pod menom Water Pick,T tj vodne sparatko) a daval sim do vody(destilovanej) par kvapiek GSE. Tak to kontrolovalo zaroven bakterialne osadenie ust, ktore je hlavny dovod kazenia zubov a paradentozy.
Ale od kedy su na trhu ustne probiotika, tak to pouzivam zriedka, lebo tieto potlacaju skodlive mikroby v ustach a sami o sebe(Bliss, S. salivarius K-12) k paradentoze neprispievaju. Naviac znizuju sancu nielen ustnych nakaz ale aj nosa a usi zaroven.

mate59

zub. sprcha je niečo ako wapka na striekanie.Ostrým tenkým prúdom obyč.vody,ale možeš do nej pridať ústnu vodu,herbadent a pod.a čistí medzizubné priestory,parodontálne choboty alebo vyčistí priestory pod mostíkom,pri implantátoch a podobne.Sama o sebe zuby nevyčistí,je to doplnok po čistení zubov kefkou.
Vyžaduje pravidelné čistenie proti zanášaniu sa vodným kameňom,lebo tie hadičky sú tenké a kde je tvrdá voda sa často a rýchlo upchávajú.

vebe

My mame uz druhu a tak sme si zvykli, ze ked sa aj ta druha pokazi, kupime hned druhu. By ste sa cudovali, co je niekedy aj po dokladnom vycisteni zubov tam v tych preistorcekoch medzi zubami. U nas paradentozu nikto nema. Je to tenucky silny prud vody, ale funguje to.

Carie

Ustna sprcha je dobra pre ludi s paradentozou ktory maju paradontalne vacky, t.j. diery v dasne medzi zubami. Tam sa dostava jedlo a neda sa to vycistit ani normalnou kefkou, ani medzizubnou a nitou uz vobec nie. Ja s nou ale osobne skusenosti nemam.

lost

Ale tam sa medzizubna kefka dostane :)
kefka sama o sebe nie, ale medzizubna kefka sa do medzizubneho priestoru dostane :P :)
Co konkretne robi ta sprcha? Strieka nejaky prud cistiacej tekutiny medzi zuby?

vebe

Oplati. Necisti zuby ale medzizubne priestory, kam sa kefka nedostane. Usetris na kazoch, ktore vznikaju v tesnych medzizubnych priestoroch a pritom si nesposobis krvacanie, ako ked sa pouziva dentalna nit.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ústna sprcha - Fórum - ZDRAVIE.sk