Hepatitida C

RNG

Ludia su noisitelmi roznych nakaz, nielen virusov a cim je blizsi styk medzi ludmi, tym si toho vzajomne viac "vymenia"
Ja sa napr v case epidemii vyhybam davom v obchodoch, verejnej doprave atd.Tak sa pasivne chranim proti roznym "darcekom" od ludi, ktori mi ich nevedomky davaju. A somzasadne proti prilisnemu telesnemu styku s hromadou ludi, co dnes amoralna mladez bezne prevadza, najma od casu, ked zaviedli HAK ako ochranu proti otehotneniu, cim najma mladez nadobudla dojem, ze mozu menit partnerov bez akychkolvek permanentnych nasledkov

llek

Znamena to, ze ludi infikovanych virusom hepatitidy B a C mame niekam uzavriet a navzdy izolovat? Iste, ked ma ten clovek poranenie a krvaca, tak moze byt pre okolie infekcny, ale kazdy clovek, ktory je nositelom takychto krvou prenosnych virusov musi o tom vediet, je pouceny a je zodpovedny za svoje spravanie tak, aby vedome svoje okolie neozhrozoval. Ak ma krvacajuce ranky, musi to povedat a ten kto ho osetruje musi mat rukavice, to je vsetko. Kazdy mame svoje prava, ale aj povinnosti. Nikto z vas netusi, kolko ludi infikovanych virusom hepatitidy B a C okolo vas chodi a ani to neviete. Ked niekomu poskytujete prvu pomoc ci osetrujete mu ranu a nic o nom neviete, vzdy to robte tak, ze neviete ci nema nahodou hepatitidu alebo virus HIV, to je zakladne pravidlo, ktore by mal kazdy vediet a dodrziavat a potom sa nemusi obavat.

RNG

Medzi teoriou a praxou je zialbohu casto rozdiel.Je sice pravda ze HepC virus sa prenasa prakticky len krvnym stykom, ale clovek ma casto mikroskopicke ranky na tele, na perach a podobne, tj prenos je mozny aj ked menej pravdepodobny.
Na hep C je ucinny dlhodoby protokol dr berksona a rozne ine antiviralne, najdes napr v teme Herpes cez google.sk, kde tam uvedies herpes rng. Pridam este dalsie, ktore mozu byt napomocne, ako monolaurin( z kokosoveho oleja), citral(napr z lemon grass oil), berberine(ucinna latka z brusnic, ale vela sa jej nachadza v korenoch rastliny Oregon Grape)a stava/miazga stromu Croton Lechleri, pod menom Sangre de Grado, alebo tiez znama ako dracia krv.

llek

Virus hepatitídy C sa prenáša predovsetkym krvou, nie rukami ani kychanim a podobne. Takze clovek s virusom hepatitidy C moze byt v kolektivnom zariadeni, ved bezne to tak je, podobne ako,ludia s hepatitidou B.

Carie

Precitaj si toto sk.wikipedia.org
Prenasa sa hlavne krvou, menej casto i sexualnym stykom. Ak zijes s nakazenou osobou v jednom byte a nemas s nim sex, nenakazis sa.