Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Operácia očí - vhodná pre každého?

Príspevok v téme: Operácia očí - vhodná pre každého?
nicolette

Ahojte
Chcela by som sa Vás opýtať, že či máte skúsenosti s takýmto zákrokom?
No hlavne by som chcela vedieť a tam smeruje aj moja otázka, že či je operácia očí (napr. aj laserom) vhodná skutočne pre každého, samozrejme s výnimkou ľudí, ktorí trpia nejakými zápalmi.
Ak nie, tak aké sú obmedzenia voči vykonaniu tohoto zákroku?
Ďakujem :)

nicolette

RNG
Ďakujem pekne.. :) áno, chcela som v prvom rade poznať názor a pocit z operácie od nestranných ľudí a to pacientov, ktorí podstúpili túto operáciu. Na internete je názorov ľudí plno, väčšina sú pozitívne, no lepšie je sa opýtať priamo niekoho. Je mi jasné, že v dnešnej dobe, keď všetko stojí toľké peniaze, ti môže človek (lekár), ktorý na tom zarába nasľubovať hocičo a pritom to tak ani nemusí byť, rozumiem, čo si mi chcel tým povedať :)

RNG

Nuz pytat sa ludi, co zarabaju na laserovych operaciach , ci je to pre teba dobre je dost nerozumne.
Dobre a nestranne nazory su od ludi, co na tom nezarabaju a teda ti mozu povedat pravdu, bez straty prijmu.
Dnes svet totiz bezi na peniazoch a nazdavat sa, ze su tim ludia neovplyvneni je dost naivne.

Vseobecne laserove operacie na korekciu optickej chyby nenavratne odstrania vrstvicku rohovky a kedze sa oci casom menia, maximalne sa to da opakovat 2 krat, ak vobec.
A ma to hromadu moznych skodlivych nasledkov, tj nepozeraj na to v ruzovych okuliaroch, co ti nasadia svojimi radami lekari, co na tom zarabaju.

nicolette

V každom prípade ti veľmi pekne ďakujem za rady. Neviem, či sa jedná o astigmatizmus, ale na internete som sa dočítala, že sa astigmatizmus dá operovať, ale určite je to individuálne a závisí to od konkrétnej diagnostiky daného pacienta.
Ja som sa to mojej doktorky pýtala (ohľadom tej operácie) asi tak pred cca 2 rokmi a odpovedala mi, že nie. No myslím, že najlepšie by sa bolo ísť informovať a vyšetriť na nejakú očnú kliniku, kde tieto operácie vykonávajú.

Magy

zrejme mas na mysli astigmatizmus a spackanu operaciu. nie som ocny lekar, ale myslim ze to je neoperovatelna vada. v kazdom pripade istotu mat budes, ak ziskas a) presny nazov svojej diagnozy b) pojdes sa jednoducho spytat do ambulancie, kde excimerove operacie robia a tam ti (vacsina ti spravi predoperacne vysetrenie zdarma) povedia ci to napravit dokazu alebo nie, prip. s akym uspechom.

nicolette

Neviem presne pomenovať svoju diagnozu. Očná lekárka mi však povedala, že pre mňa by operácia nebola vhodná. Z dôvodu, že moja vada je vrodená. V detstve som bola operovaná kvôli tomu, že mi jedno očko utekalo - škúlila som. A odvtedy mám problém s ľavým okom, vidím na neho strašne slabo. Pravé je takmer 100% v poriadku, ale keď si ho zakryjem a využívam iba to ľavé, tak vidím strašne rozmazano a u lekárky mám problém prečítať tretí riadok na tej tabuľke, kde sú písmenká. Inak keď využívam obe oči súčasne, nemám problém z ničím.

nicolette

Ďakujem pekne za radu. Keďže nie som nejaká odborníčka na tieto špeciálne odborné názvy, trošku som sa v tom stratila :-)
Dokáže napr. táto operácia upraviť zrak aj pacientom s nejakými vrodenými chybami?

Magy

obmedzenia veku, od 18r.,
refrakcna vada by mala byt stabilna,
taktiez sa velmi zvazuje zakrok u starsich pacientov s presbyopiou,
HSV keratitída,
akutne alebo chronicke ochorenie kdekolvek v oku,
anamneza herpes zoster keratitida,
syndrom sucheho oka,
diabetes mellitus,
clovek s prejavmi retinopatie, nefropatie, neuropatie a epitelovymi defektami.
podobne je to v pripade atopickeho ochorenia, stupen kozneho postihnutia je vacsinou priamo umerny pooperacnym komplikaciam.
v pripade autoimunitnych ochoreni ako reumatoidna artritis, lupus erythematodes alebo u pacientov s imunomodulaciou je prisna kontraindikacia.
vseobecne plati, ze akekolvek systemove ochorenie, ktore sa moze prejavovat poruchou hojenia ran je dovodnou kontraindikaciou.
samostatna kapitola su zeny - vacsina zien uziva HAK a jej uzivanie moze menit hydratacne pomery v rohovke a tym modifikovat stabilizaciu navodenej refrakcie, ako aj dlhodobý vysledok operacie. nejde o kontraindikaciu v pravom zmysle slova, ale pacientky musia byt upozornene na tuto skutocnost.
v pripade tehotenstva alebo laktacie ci pocas tehotenstva dochadza v ramci hormonalnej dysbalancie k vykyvom v hospodareni s vodou a to samozrejme nielen
v rohovke, ale aj opuchmi koncatin, tvare a podobne. situacia je preto obdobna ako pri uzivani HAK. zavaznejsi je ale fakt, ze lieky pouzivane v pooperacnej liecbe mzuu mat negativny vplyv na vyvoj plodu v tehotenstve a vyvoj dietata v pripade
laktacie. preto obe varianty patria medzi absolutne kontraindikacie.
silnou kontraindikaciou je aj silna drogova zavislost, najme u tvrdych drog, ich uzivanie vyznamne znizuje hojenie ran.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Operácia očí - vhodná pre každého? - Fórum - ZDRAVIE.sk