Úzkosť - strach z odpadnutia

Príspevok v téme: Úzkosť - strach z odpadnutia
macopuf

Chcel by som vedieť, či už niekto odpadol, ked mal pocit úzkosti v nejakom neznámom prostredí?Lebo ja som ani raz neodpadol a vždy mám z toho strašný strach :D nechápem prečo..vždy mám tie príznaky ako točenie hlavy, búšenie srdca, zle od žalúdka, pocit na odpadnutie..ale nikdy som neodpadol :D joj, je to ale blbá choroba...

any234

Aj ja mam presne ten problem ze sa bojim ist napriklad na autobus lebo uz dopredu myslim na to ze co bude ako bude ze odpadnem a prezivam hrozne stavy v tej situacii ale neodpadnem.ale srdce mi bije ako na infarkt fakt a uz mam pocit ze mi je zle ze odpadavam a uz ked sedim v autobuse tak je to trosku lepsie a ked vystupim doma som z toho von joooj

desta

je to úzkostná porucha a týka sa tak žien, ako aj mužov. Macopuf, bojíš sa niečoho, čo sa nestane. Ak máš strach z neznámeho prostredia, prekonaj sa (je to ťažké, uznávam) a choď tam. Najprv len na 5 minút, tak na 10, 20 či pol hodiny. Uvidíš, že neodpadneš. Ak sa chceš úzkosti zbaviť, mal by si sa vystavovať tým situáciám, ktorých sa bojíš. Len tak máš šancu zistiť, že odpadnutie sa nekoná a následne stratiť strach z neznámeho.