Nechce sa oženiť ? Žiť somnou?

Príspevok v téme: Nechce sa oženiť ? Žiť somnou?
Ember

Ahojte. So svojím partnerom chodím 8 rokov. /od 15-tich/ on mal 25. /teraz 33/ krásny, nádherny vzťah aj s hádkami, s rozchodmi, ale milujeme sa, aspon ja milujem jeho, nadovšetko a nevedela by som bez neho existovať. Čas plynul, ja som skončila strednu, tohto roku bakalára, on je z mesta , ja z dediny vzdialenej len 10km, nikdy sme sa od seba nejak nadlho neodlučili, on je podnikateľ , čiže je v meste, ma byt, žije len s mamou a mladším bratom. Moji rodičia teraz dokončili dom, urobili poschodie, dufajúc že sa tam ,,niekedy" nasťahujeme, ALE jedno veľke ALE, chcem sa usadiť, mat rodinu, proste byť s ním, chcem sa vydať, no neviem čo mám od neho čakať, rozpravali sme sa o tom, síce nechcem na nho tlačiť, ale ja nechcem takto žiť, naznačila som mu to, o svadbe nechcel ani počuť, a o spolužití povedal že nech necham voľný priebeh, stíchol a viac sa o tom nechcel baviť. Čo si mám o tom myslieť ja ? Nerozumiem mu, rok-dva dozadu mi šepkal do uška o veľkolepej svadbe, o našom bývaní, dokonca sme sa bavili o tom ako si zariadíme hore spálňu, kuchyňu atď... až mi je do plaču keď si na to spomeniem :( možno si poviete, že len mal ,,svoj deň", ale skusila som to aj včera, boli sme na večeri, taktiež som mu to naznačila, on reagoval že je to skoro.... /???/ ja mu vôbec nerozumiem... Čo si o tom myslíte Vy ??? Už viac sa ho na to pýtať nebudem, ale tiež nemožem žiť s pocitom, že ma chce nechať, lebo to si myslím.

Asiha5

Uvazujte logicky. Aky obsah muzi musia vyzrat, aby sa im partnerka zunovala? Ak by chceli vyzrat cely obsah, tak to by museli mat najprv deti atd... Takze ta partnerka im predsa len nedala vsetko pred svadbou. ;)

kvetinac

ano, pretoze obsah manzelstva vyzeru este pred jeho uzavretim. Naco by obetovali svoju slobodu pre prazdny obal?

doubledog

je fakt, ze muzi v dnesnej dobe maju velmi slabu motivaciu uzatvarat manzelstva.
pre nich to v podstate nema skoro ziadny vyznam.

vinea

Ahojček Ember....je mi veľmi ľúto, že takéto niečo prežívaš. No zdá sa mi, že Ťa Tvoja láska dostatočne nemiluje a zrejme Ťa nevníma ako svoju "budúcu" ženu manželku matku jeho detí atd atd..

Neviem, ja mám zas opačný problém, mňa si zas chce skoro každý hneď brať. A isto to nemyslia "zo srandy", lebo robia aj náležité reálne kroky k tomu, aby to tak bolo. To skôr ja mám s týmto problém.. Takže ja nemôžem čo sa týka tohto ani krivé slovko ohľadne mužov povedať. No ver, že keby Ťa miloval naozaj skutočne hlboko úprimne vrúcne oddane atd atd....tak by nerobil tieto "uhýbacie" kroky....že neskôr, potom, uvidí sa atd atd..
Viem to podľa seba, že keď sa na mňa tlačí, tak takto isto...atd atd
Inak Ty vek nemáš ešte taký, že by si musela panikáriť....no on už tak normálny vek má, žeby mohol pomaly dumkať ohľadne usadenia sa, svadby, rodinky, dieťaťka, atd..
No a poviem Ti ešte toľko, že muž, keď stretne tú svoju pravú....tak on nepotrebuje takto veľa času, aby vedel, čo skutočne chce potrebuje a aby sa rozhýbal konal. Takže po 8r toto robiť, není voči Tebe fér, lebo necítim, žeby Ťa fakt ozaj miloval. Skôr mi to príde také, že je s Tebou, lebo je mu s Tebou fajn dobre, zvykol si, je tam už aj isté pohodlie, je to vzťah, kde mu v podstate nič nechýba (má akože vzťah sex a pritom svoju voľnosť atd)....no neviem, príde mi to také, že ak stretne dáku čo ho fakt "dostane", tak tam zrazu bude až príliš akčný a do roka budú zásnuby svadba spoločné bývanie atd atd a nie čakať na niečo 8r a ešte aj to je v tejto chvíli pre Teba v nedohľadne a neisté..
A ver, že viem, o čom točím...hm

Ja by som Ti pre Tvoje vlastné dobro radila skôr "šokovú terapiu"....no neviem, či by si jej bola schopná, lebo Ty ho miluješ a možno by si nechcela "riskovať", že by si fakt oňho mohla prísť
No lepšie je byť asi sama a s perspektívou, že stretneš niekoho, kto to s Tebou bude myslieť fakt vážne a seriózne, než takto mrhať plytvať svoj vzácny čas s niekým, kto Ťa ozaj nemiluje. No možno sa mýlim. Možno sa k tomu svojmu cieľu raz aj dopracuješ (možno ho k tomu "dokope" prichádzajúce bábo na svet, či rodina Tvoja jeho atd, alebo už nič "lepšie" nenájde atd atd)....no potom v tomto a v takomto vzťahu Ty budeš vždy ťahať akoby za "kratší koniec" a nikdy si nebudeš môcť byť "istá", že keď príde dáka iná, pre ktorú fakt stratí hlavu, že ťa aj tak raz neopustí atd..

Maoam

tak ale zalezi od toho, kam sa radis, k väcsine, alebo k tym parpercentnym vynimkam, ktore sa vyznacuju tym, ze ich zivot sa vymyka standardu, a maju ine priority a ziju vedome inak ako stadova väcsina

doubledog

ako tak pozeram okolo seba, tak pre malokoho.
ved aj tie tvoje priklady nasvedcuju tomu, ze tento ciel ludia prilis nesleduju.