Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa prejavuje intolerancia na mlieko?

Laurina22

No nie je to celkom tak ako pisete.Intolerancia na laktozu je ina ako alergia na bielkovinu kravskeho mlieka.

Ja mam alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka.Kym pri intolerancii laktozy mozes jest mliecne,pri mojom type nemozes jest nic.Robi to v tele velky bordel.

Kava s mlieckom nehrozi,jogurty,cottage cheese absolutne nie...

Mne boli robene testy na intoleranciu bielkoviny kravskeho mlieka a ukazali dost vysoke protilatky takze ako tu niekto pisal ze to testy neukazu-ukazu

Genesis

Intolerancia na mlieko rozhodne sa nema zamienat s laktozovou intoleranciou ako je uvedene v prispevku od Magy.

Co sa tyka mlieka doposial su tri zistene moznosti neznasanlivosti:

1. alergia na bielkovinu kravskeho mlieka
2. intolerancia na bielkovinu kravskeho mlieka
3. laktozova intolerancia

Najlepsi sposob ako zistit ci si intolerantna alebo alergicka na mlieko je skusit ho vysadit a sledovat ci problemy ustupuju.

Co sa tyka testov su velmi nedokonale a neodporucam ich ... vysledky su skreslene a nepresne ... okrem toho ak absolvujes napr food detective tak ten ti meria len intoleranciu. Vobec vsak nezachyti alergie a naopak u lekara ti zas meraju alergiu na mliecnu bielkovinu a toleranciu na laktozu. Takze ak chces ziskat ako take skreslene info treba ist aj k lekarovi a aj si spravit test na intoleranciu. Co je ale najhorsie ze aj keby ti testy vysli dobre a nezistili by ziadnu intoleranciu ani alergiu tak to neznamena ze ti mlieko nemoze sposobovat problemy a naopak.

najlepsi test je vysadit a sledovat ... je zadarmo a ma najlepsie vysledky

šumienka

dakujem magy. Nevieš o nejakých domácich testoch na intoleranciu? Pretože napr. moja sesternica mala podobné príznaky pri jedení exotického ovocia a lekár jej testy na alergiu nerobil a ani nič nezistil. Nechcem pochodiť lekárov bez výsledkov :(.

Ale ináč zvyknem na raňajky jedávať ovsené vločky mlieko a banán rozmixované na kokteil, a ani potom tomto kokteily nemám problémy s bolestami a pocitom na zvracanie. Čím to je?

Magy

intolerancia na mlieko je presnejsie povedane intolerancia na jednu zo zloziek mlieka - mliecnu laktozu. pri spracovani mlieka na syry, tvaroh, jogurty a pod. sa laktoza do velkej miery pretvara, prip. odbura, preto je reakcia na mliecne vyrobky podstatne nizsia.
bolo by vhodne si dat spravit test na potravinovu intoleranciu a alergie u gastroenterologa a/alebo dietologa.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa prejavuje intolerancia na mlieko? - Fórum - ZDRAVIE.sk