Neznášam svojich rodičov...

Príspevok v téme: Neznášam svojich rodičov...
hellenie

Ahojte,
ako by ste postupovali, keby ste boli v mojej koži?
Mám 18 rokov, od 15 som trpela anorexiou. Mám odvtedy veľké zdravotné problémy. Stačila 1 hlúpa poznámka od človeka, ktorého som si veľmi vážila. Našťastie,som sa z nej už vyliečila.
Sama. Nikto mi nepomohol.
Hľadala som príčinu, prečo som si tak neverila, prečo som mala pocity menejcennosti a nízke sebavedomie.
Príčinou bola moja rodina-otec si ma odmalička nevšímal, moje názory ho nikdy nezaujímali...vždy som bola tá malá Helenka, ktorú netreba počúvať. Mama mi vždy vsugerúvala jej názory, a ak som kládla odpor, hneď som bola ja tá zlá..nemohla som si myslieť niečo iné, ako ona...chcela aby som bola ako ona.Dokonalá.
Mám ešte 2 starších bratov. Nikdy ma nepochválili, nikdy mi nepovedali nič povzbudivé. Jeden berie drogy a druhý má ťažkú depresiu. Ja som pokope držala celú rodinu. Snažila som sa, aby sme trochu fungovali,ale o veciach, ktoré nás trápili najviac sme sa rozprávali najmenej...trápila som sa so všetkým sama...a pritom som nerobila nikomu nič zlé, ja som bolá tá, čo všetkých utešovala, ale mňa každý odkopol, ked som to potrebovala, hlavne spolužiaci na strednej.
Teraz mám 18 a gympel za sebou. Dostala som sa na prestížnu vysokú školu. Konečne budem mať pokoj...ale naši mi to platia, ale ja ich nechcem ani vidieť. Mala som hrozné detstvo bez štipky porozumenia.
ja som sa na tú školu tešila, ale keď viem, že ma budú 5 rokov živiť a že mi to budú hádzať na oči, radšej by som išla do pokladne do tesca a mala svatý pokoj. Už som sa z toho tlaku zrútila, beriem AD...neviem, čo ďalej..najradšej by som skapala na mieste...

slnecnica

Vieš, ak by som neznášala svojich rodičov, tak sa pri prvej príležitosti zbalím a vypadnem. A radšej by som išla robiť do Tesca alebo kdekoľvek za pás.
Ja len nemám rada, keď sa ľudia ľutujú (ale zas to je už môj problém:-))

pan d.

Rodicov treba mat rad, ale sucasne sa na nich nie az tak montovat. Ak nemas rada rodicov, tak je to nejake podozrive.

Aja02

slnecnica, to bolo písané vo všeobecnosti, nie mierené konkrétne na teba. Ty si tiež písala všeobecne v množnom čísle, či ju máme všetci poľutovať a pod.

Mimulus

slnecnica no musím uznať, že si to lepšie ani nemohla napísať :) Ale napriek tomu to tu celé niekomu môže pomôcť a nemá toľko sily ako my ,,ostatní,, Názov témy je............. veľa bodiek ale téma o tomto nie je aspoň podľa mňa je to psychika a problémy, ktoré vznikli prekonaním anorexie a prostredím.
Myslím, že si nikoho neurazila a máte všetci pravdu no len sa to dá povedať trošku ináč. Viem, život je sviňa ale kto je tu, je tu preto aby sa zdôveril a dostal nejakú radu a...

Aja02

slnecnica, nie, nikto ju nemusí ľutovať, ale ani urážať. A že neznáša svojich rodičov? A? Nie každý má s rodičmi dobrý vzťah. Prečo by mala mať rada svojich rodičov, keď ju deptali a vždy ju odstrkovali?
Mimulus, áno, súhlasím, fórum je na to, aby sa tu pomáhalo, ale nemusí sa tu do nikoho ani kopať. ;)

slnecnica

Aja02 A čo ju máme ľutovať, strkať do ulity, chrániť pred všetkým zlom sveta? Život je ťažký, nemazná sa s tebou a nič ti nedá len tak. Takže radšej poviem krutú pravdu ako sladké klamstvo.
Keď som otvorila fórum, a prečítala nadpis tejto témy, až ma zamrazilo.

Aja02

hopeful, argument typu: "mnoho ľudí je na tom ešte horšie" mi už lezie hore krkom. A čo na tom, že je mnoho ľudí na tom horšie? Každý človek má problémy, niekto väčšie, niekto menšie, ale žiaden by sa nemal podceňovať.

bea2

Myslím, že Ti už toho dosť popísali. Ale ja si myslím, že veľa analyzuješ, možno nie vždy správne, je jasné že školy sa obávaš, ale zase, že na prestížnu vysokú školu, no nechcem zľahčovať, sú aj oveľa ťažšie školy, robím v školstve, takže nemyslím si, že sa nedá popri škole nič iné zvládnuť. Na druhej strane sa ale nemusíš zaťažovať myšlienkami na vracanie peňazí rodičom. Na to sú rodičia, aby podporovali dieťa, aby vyštudovalo. Potom už je to jeho život, aby sa uchytilo. A zase- rozmýšľaš, čo s bratmi??? Tým teda asi Ty naozaj pomôcť nemôžeš, máš, čo robiť aj sama so sebou, tým nech sa teraz trápia rodičia. Nič v zlom, ale v týchto debatách by Ti mal pomôcť psychológ.