Praca vs. VS

Príspevok v téme: Praca vs. VS
barbora12345

Ahojte, mam 20 rokov, rok uz studujem na vs bohuzial na odbore ktory ma absolutne nebavi ( isla som tam len koli tomu ze to bola posledna moznost), momentalne mam priatela na Mallorce a rozmyslam ci by bolo lepsie ist za nim a tiez si tam najst pracu. Ale stale mam dilemu, sice mat skolu by sa mi zislo lebo mam vystudovane gymnazium ale tak vsade naokolo vidim ze ludia s titulom maju taky isty problem nasjt si u nas pracu ako niekto kto ma alebo ani nema maturitu. Aky mate nazor vy? Co by ste urobili vy? Dakujem

barbora12345

Aj som si myslela ze to asi takto nejako dopadne :)Ja by som tiez isla radsej na Mallorcu, ved najblizsie ako tam budem o tri tyzdne tak sa popozeram po nejakej robotke a ked najdem nebudem vahat ani minutu :)

Maoam

ja mat 20+ jak vy tu, tak studujem na VS v zahranici, teraz odkedy je pre Slovakov mozne zit, pracovat a studovat kdekolvek v EU, to fakt nie je problem, kedysi to bolo podstatne tazsie az nemozne...ale teraz...
ja sa cudujem, vsetkym, ktori ostanu na SVK studovat neperspektivne odbory, to neberte ako provokaciu, cisto z log. hladiska, lebo väcsina mladych nie je este nicim viazana a aj ked sa neda studovat hned, tak najprv zarobit nejaky rok-dva-tri a potom, alebo cez stipka a pod.

ina prezyvka

maoam, lebo som sa tam mala dobre, mala som pracu, byvanie, konecne som bola samostatna a teraz tvrdnem doma, neviem si najst brigadu ani v tescu a studujem nieco, co nema ziadnu perspektivu a prasu si tu aj tak nenajdem, takze su to zbytocne zahodene 3 roky zivota..