Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Celkova anesteza bez kyslika? Je to normalny postup?

Príspevok v téme: Celkova anesteza bez kyslika? Je to normalny postup?
Lenka56

Nedavno som bola na operácii v CA. Keď ma uspavali ešte pred dvomi rokmi tak mi dali na tvar masku s kyslikom ale teraz tam bola ina anestezilogička a ta mi kyslik na tvar nedala. Iba mi sestrička na operačnej sale pichla do žily ten uspavaci roztok ako minule ale bolo to dosť neprijemne bez kyslika - točenie hlavy ... je to normalne že sa nemusi dať kyslik na tvar?

dorča

Maska neznamená automaticky kyslík; v maske môže byť inhalačné anestetikum - uspávací liek, ktorý anesteziolog kombinuje s liekom do žily, aby pacienta uspal do určitej \\\"hĺbky\\\" a na presne určenú dobu.
Takže odpoveď je - uspávanie bez masky je úplne normálny postup

[zruseny17]

mne davali dvakrat anestezu injekciou bez masky,ci mi ju dali neskor,netusim...a treti raz mi drzali masku s kyslikom nad tvarou,dali mi injekciu a po zaspati mi zaviedli do hrtana nejaku trubicu:)

.

Kyslík sa dáva rizikovým pacientom(ASA4).
Buď rada,lebo takých po operácii odvážajú na JIS,min.24hod na infúziach,bez vody ,smädná,maximálne mokrá gáza na pery...

muc

injekcia je uvod do anestezie. maskou sa nedycha len kyslik, ale zmes kyslika a anestetika. takze bud spokojna. vsetko ti dali ako to ma byt.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Celkova anesteza bez kyslika? Je to normalny postup? - Fórum - ZDRAVIE.sk