Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mlieko

RNG

Otazka je velmi relativna, zavisi pre koho a v akej situacii. Pre alergikov a ludi s problemami so zahlienenim nie je definitivne velmi dobre, pre kojenca je to jediny a najlepsi zdroj potravy. Mlieko a rozne mliecne vyrobky maju rozdielne zlozenia, tj ludia aj na ne rozne reaguju. Mlieko moze byt surove, pasterizovanem, bez hormonov, s hormanami a antibiotikami, zamorene zo zamorenych krmiv, plnohodnotne z krav pasucich sa na nezamorenych prirodzenychblukach atd.
Od tohoto vsetkeho odpoved, ci je dobre pre jednotlivca alebo nie zavisi.

No a potom tu mame aj ine mlieka, ako kozie, ovcie, byvolie a podobne.A hromady vyrobkov, ktore mozu byt kvalitne, ale aj skodlive pre niektorych ludi, lebo napr velmi smradlave stare syry mozu obsahovat pre niekoho plesnove a hnilobne skodliviny.. Ja sa napr vzdy vyhadzem z anglickeho Stiltona, ktory zboznujem, hoci smrdi ako hajzel.A to nie je este najhorsi...

Nehovoriac o priemyselnom spracovani a roznych eciek, co sa don casto pridavaju.

A to nehovorim o niektorych syrokremoch, ktore mlieko videli len zdialky a podstata ich zlozenia su rozne hydrogenizovane(chemicky znicene) rastlinne oleje a rozne e-cka, a ludia si myslia, ze jedia mliecny vyrobok.

nicolette

...a ešte by som dodala, že neviem prečo, ale kravské mlieko práve nadojené mi nechutí, neviem, mám k nemu taký negatívny postoj.. keď už mliečko, tak kravské, ale pasterizované z obchodu, toho si doprajem dosť :) čo sa týka mliečnych výrobkov, tak tie zbožňujem

orol

Kravské mlieko pijem veľmi málo, ale "výrobkom" z mlieka neuhýbam. Dosť pravidelne inklinujem k určitým syrom, jogurtom, bryndze, tvarohu, kefíru atď...

Blondula

ja mam zase "dilemu" taku,ze sa mi mlieko hnusi :D ale pijem ho.2-3 tyzdne ani kvapku a potom vkuse 3-4 dni aj liter denne :D

nicolette

Mne mlieko veľmi chutí a rada si ho doprajem, keď mám naň chuť :) Je však pravda, že kyslé mlieko a veci ako acidko alebo kefír nemám rada a ani to nepijem, aj keď je to zdravé, ale jednoducho mi to nechutí. Proti mlieku však nemám nič, je to pre mňa lahôdka :) Osobne si nemyslím, že by mlieko škodilo ľuďom, ktorí nie sú nejakým spôsobom voči nemu intolerantní a znášajú ho dobre, presne ako ja :)

vebe

Zase jedna z tem, kde si kazdy bude dokazovat svoju pravdu a presadzovat svoje dogmy. Ked niekomu mlieko nerobi dobre, nech ho nepije. Su ludia, co ho netoleruju. Mne problem nerobi a ked mam chut dam si, ci kakauko ci do kavicky. A tie bla bla, ze zhlienuje ci nezhlienuje su mi uplne ukradnute. Moje deti vyrastali na mlieku, tak ako mnohe ine, nie su ani alergici, ani zahlienenci ani nijak inak poskodeni. Su to velke zdrave deti.

Blondula

ja pijem mlieko raz za cas.moj 2 rocny syn ho odmieta pit uz asi od 10 mesiaca.skusala som davat rozne znacky suseneho,potom aj kupovane,z nasho druzstva,kakavko...nic do pusy neda a nasilu mu ho nedavam...

Carie

Ak mas z toho hnacku tak mas asi alergiu na laktozu. Vyrabaju aj bezlaktozove a chuti o nieco inak, ale je tiez dobre.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mlieko - Fórum - ZDRAVIE.sk