Vracanie psa v aute

Deria

nemusi to byt stresom. ked ma rad auto, tak moze byt jednoduco rozruseny, lebo sa tesi alebo nemoze vydrzat, kedy bude v cieli. lepsie je si ho nevsimat, nez ho stale upokojovat. snaz sa to jeho rozrusenie uplne ignorovat a po case uvidis, ako sa bude chovat.

nicolette

Myslím, že je to tým stresom :) ak sa teda tá dýchavičnosť prejavuje len keď je v aute.
Náš yorky zvláda cestu autom veľmi dobre, nikdy sa nepozvracal, nepocikal, ale občas má také chvíľky, že je trošku nervozny, roztržitý, ale inak úplná pohodička :)

karina...

nikto neporadí? už sa ochladilo a psík stále v aute dychčí..ved už si na auto mohol zvyknuť, ked tolko cestujeme. ukludnujeme ho, má aj svoj pelištek so sebou no ani nevkročí dnu.

karina...

aj ja by som sa chcela opýtať na yorkiho. tiež s ním chodíme na výlety, aby mal zmenu, ved nemôže mať stále tu istu trasu medzi panelákmi k parčíku a späť, ved by mu švihlo. Tak chodíme k vode, do lesa a pod. No a v aute stále dychčí aj ked nie je teplo ( ako ked je vonku nad 30 st, ale v aute to robí, aj ked nie je teplo ) plus sa občas zachveje. ale to nerobí vždy. Myslíte, že je to stresom ? Lebo ona má rada auto, akonáhle otvorím dvere je vo vnutri, aj ju upokojujem, hladkám ale aj tak.

Naja85

"tak s nim nechodte v aute. psi sa nenarodili pre auta." - toto vysvetli mojmu psovi:D. Doma je zakazane povedat slovo auto, a to z urcitych dovodov:).

Ak pes cestuje v aute 1-3-krat do roka, asi by som na to kaslala. Ak je to vsak niekolkokrat do mesiaca, asi by bolo naozaj lepsie pouvazovat nad inym riesenim(tu uz spomenutym) ako tabletkami.

alibi

pri kazdom vozeni autom - zalezi ako casto. my nasho psa vodime na dlhsie trasy tak 2x rocne. vtedy davame maly kusok. na kazdodenne 5 minutove trasy vydrzi a nedavame nic.

dobra vila

Ja by som tiez tabletku nedavala...pri kazdom vozeni auta??? Ved to je sialene!
Ci sa ti to paci a ci nie, orol ti navrhol najpriatelnejsie a najlepsie riesenie...ak mas svojho psika naozaj rada, tak obetujes ten cas a budes postupovat, ako ti to napisal.