Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako by ste postupovali, keby....

Príspevok v téme: Ako by ste postupovali, keby....
dandelionka

Ahojte, chcela som vas poprosit o radu :)
Tohto roku v maji som uspesne maturitnou skuskou ukoncila strednu umelecku skolu / propagacna grafika/. Zacala som si teda hladat pracu, nic sa nedarilo, tak som si nahodila svoj zivotopis na kariera.sk ze ved mozno sa postasti a niekto si ma vyhliadne. Tak som si tam spisala vsetky programi pocitacove na upravu grafiky ktore ovladam :D a dnes sa mi ozvali z nejakej obchodnej firmy s cennymi papiermi /co je uplny mimo moj obor/ ze na zaklade mojho zivotopisu ma pozyvaju na osobne stretnutie v pondelok , pracovne miesto je ADMINISTRATIVA O.O co som v zivote nikdy nic take nerobila ani nemam vystudovanu taku skolu a celkovo veci co som si pocitala ze hladaju ani nemam sajn o com to je. Ale poznam programy ako office , excel a tak podobne ibaze toto sa mi cele strasne moc nezda, kukam na stranku tej firmy, dobre meno ma po celej europe a vidno ze je to na vyssej urovni aj ten ponukany pociatocny plat je uplne super ALE O.O som totalne zmatena z toho...
Myslite si ze to mam skusit ? Aj ked naozaj neviem podla akych kriterii vyberali... som strasne v zmatku toho.
A ako teraz postupovat ? Akym stylom im odpisat na email ?
Dakujem ak niekto vie poradit lepsie :)

potopa

Čo je to za firmu? Hod si to do googlu, a pozeraj čo o nich píšu po nete, či sú v obchodnom registri, odkedy, akú tam majú uvedenú činnosť. Ale určite to bude odrb, uz len to že sa tí ozvali sami, že ponúkajú vysoký plat a miesto v administrative, čo je najnovšie krycie meno pre dealerstvo. Nenechaj sa zblbnut sladkymi rečami.

Leela333

Pre istotu si zisti o tej firme viac, ale nie z jej webových stránok. Hľadaj, či niekto v nejakej diskusii ju náhodou nespomínal aj skúsenosti odtiaľ... Ja som takto takmer nastúpila na miesto, kde by som robila akože "finančné poradenstvo". Oblbovali ma tam vysokými odmenami, skvelým platom, flexibilným pracovným časom a pod. a vôbec im nevadilo, že nemám absolútne žiadne skúsenosti s touto prácou, čo bolo trochu podozrivé. A veru našla som veľa negatívnych komentárov k tejto firme, ktoré tu ale nebudem rozpisovať.

Na pohovor pokojne choď, uvidíš, čo ti tam povedia, ale fakt si ich radšej prever. Samozrejme, že na vlastnej stránke sa vychvália do nebies.

0vecka

ak si nezamestnana tak tam kludne chod na pohovor.. popytas sa a uvidis... hlavne ak tvoj plat nebude zavisiet na vykone tak to mozes skusit a prinajhorsom ta vyrazia

mate59

tak tam zavolaj a spýtaj sa, či to nie je na pozíciu administratíva - predaj akcií klientom,naháňanie kšeftov.Ak nie, tak sa s personalistom dohodneš konkrétne.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako by ste postupovali, keby.... - Fórum - ZDRAVIE.sk