Neviem ako dalej

Príspevok v téme: Neviem ako dalej
Malvinka

S priatelom sa nam podarilo trochu neplanovane babo. Kedze mame obaja plus minus 30 rokov, tak sme nic neriesili, nasli sme si podnajom, prestahovali sme sa tam a zacali planovat svadbu. Priatel sa snazi - vybavovacky okolo bytu a svadby, mozem sa na neho spolahnut. V podstate, uz ked sme spolu chodili sme planovali, ze sa zoberiem, neskor snad aj babo bude, len sme to teraz trochu urychlili.
Problem je v tom, ze mi velmi vadi jedna vec u priatela. V priemere asi tak raz za tyzden chodi s kamaratmi, alebo kolegami von, posediet niekam. Parkrat sa stalo, prisiel na mol. Moj otec je alkoholik, zazila som si pri nom svoje, cize som na takychto ludi doslova alergicka. Vysvetlila som priatelovi, ako to je a ze to jednoducho neznesiem. Slubil, ze sa to nezopakuje. V podstate to aj dodrzal = odvtedy uz neprisiel uplne opity. Ale samozrejme posedenia s kamosmi, kolegami pokracuju. Ale stava sa, ze pride domov okolo polnoci a ide tam rovno z prace, cize oklo 17. Pride relativne v pohode = v nalade ( nie opity), ale jednoducho ten cas, co tam stravi - to mi nepride normalne. Je to v pohode, ze si vyjde s kamosmi. Vacsinou z nich poznam, su to chalani v pohode. Skoro vsetci su vsak nezadani, bez zavazkov.
Samozrejme sme sa bavili o tom, nie raz. Stale ta ista odpoved, ze ved nechodi opity a potrebuje si pokecat s kamosmi.
Cele to u mna zhorsuju skusenosti s otcom. Dalej aj fakt, ze tam nesedi zadarmo a teraz potrebujeme peniaze aj na svadbu, aj pre babo.
Ked sme spolu nebyvali, nevnimala som to tak, lebo som ho nikdy nespovedala, kam chodi. Inak je to vsetko v pohode - pomaha mi doma, mozem sa na neho spolahnut atd. Ale toto jednoducho nemozem prehryzt. Teraz mam uz take myslienky, ze nechcem ziadnu svadbu.

Poznate niekto nieco podobne? Ako by ste riesili, keby ze ste v takejto situacii?

ja40

Malvinka myslis,ze keby si nemala tu skusenost s tvojim otcom by si to inak vnimala? Tym som si ista. Lebo vzdy to je v zivote tak,ze za nase trapenia "traumy" z minulosti doplacaju ludia,ktorych stretneme potom. A ty si to mala o to tazsie,ze si to prezivala pri svojom otcovi,s ktorym si zila a teraz zijes so svojim buducim manzelom. A presne ako vravis,pokial si s nim nezila,tiez si ti tak nevnimala v podstate ta to ani nezaujimalo,ako vravis,nikdy si ho nespovedala,kde bol s kym bol a co robil,napriek tomu si myslim,ze ta to urcite aj vtedy zaujimalo.
Jedno je vsak iste,cele ti to teraz pripomina tu minulost s otcom a tam je pes zakopany. Este si to nestravila,este si sa s tym nevysporiadala a teda nemas v dusi pokoj,nemas rany zahojene. Ak by si nebola tehotna,povedala by som,aby si zasla za psychologom a venovala sa svojmu problemua,aby si bola z toho co najskor von a bola pripravena na dalsi zivot. Teraz si vsak tehotna a riesite svadbu. Cize o starosti naviac mate. Ale skusme sa na to pozriet pozitivnejsie a praktickejsie. Porozpravaj sa este raz s priatelom o svojich pocitoch,o svojom strachu,o svojej minulosti,ktora ta vdaka jemu dohana. Vies on vlastne nemoze za to,co sa tebe stalo v minulosti. Len ti prisiel do zivota a ma podobnu vlastnost a sice ten alkohol. Nemusi byt alkoholik,staci prilezitostne pitie a uz moze byt ohen na streche a bolest v tvojom srdci. Musite sa dohodnut na urcitych "rodinnych pravidlach". Ano moze chodit s kamosmi von,ale nie raz do tyzdna,ale stacilo by napr.raz do mesiaca. To hadam staci,lebo ver mi,ked pride babo budete sa mat co obracat :-)
A nezabudni aj na seba. Aj ty chodievaj von s babami raz do mesiaca a nech tatino varuje :-)
Moj nazor co sa tyka kompromisu je asi taky,ze viac sa mi paci slovo "spolupraca",pretoze v "kompromise" musia ludia vzdy nieco obetovat,alebo zlavovat,ale v spolupraci ludia napreduju,tak co sa vam paci viac?
Prajem ti vela stastia a sily na pekny zivot po boku tvojho buduceho manzela a prajem vas krasne zdrave babo.

sexicek

No, ja poviem za seba : Ak by som vedel, ze moje schodzkovanie s kamosmi prevelmi vadi mojej manzelke, ktoru milujem najviac na svete, tak by som s tym prestal, az kym by som ju zasa nepresvedcil, aby mi to mohla tolerovat.

Liliana65

nie som v takej situácii, ale myslím, že by mi to nevadilo. Áno tie peniažky potrebujete, ale zas neminie tam podľa mna neviem koľko veľa penazí a asi to potrebuje. Ja by som bez kamarátok tiež nevydržala. Ak ide o ten alkohol, pokiaľ nepríde na mol stále, ale že sa mu to stane tak raz za pol roka, tak je to asi ok.

Na druhej strane ak vie, že ti to vadí, nech to možno trošku obmedzí alebo nájdite kompromis...

a vôbec nejde podľa mna o to kto má koho radšej...

sexicek

takze, vsetko je OK, len chodi jeden den na dlhsie stretka s kamosmi, co Ti neskutocne vadi

na druhej strane uz cakate babatko

takze ide o to, ci sa on prisposobi Tebe alebo Ty jemu - takze kto ma koho radsej ?

v kazdom pripade, pokial sa Ty nemienis prispoosbit jemu a ani on Tebe, je to dokaz, ze sa nemate dostatocne radi na to, aby ste spolu zili v laske do konca zivota - takze sa potom neberte a o svoje dietatko sa budete starat oddelene a cely zivot budete trpiet za svoju pychu a tvrdohlavost