Ako prestat s fajcenim?

Príspevok v téme: Ako prestat s fajcenim?
TinaM

Hned na uvod by som vas chcela poprosit, aby do tejto temy prispievali ludia, ktori fajcili a prestali,alebo fajciari. Pretoze nazory od nefajciarov v zmysle: proste prestan, je to nechutne, skodi ti to, si slaboska...tieto naozaj nepomahaju.

Fajcim nieco vyse dvoch rokov. Koncim vysoku skolu, fajcit som zacala z vlastnej hluposti a to priznavam. Nebola to tuzba zapadnut ani nic podobne, jednoducho, nech to vyznie akokolvek hlupo, zacala som s tym asi preto, lebo to bola v tom obdobi jedina vec, ktoru som mohla ovplyvnit, rozhodla som sa, ze budem fajcit, chuti mi to. Nie som nejaka chudera bez sebavedomia, mam normalny zivot, skveleho priatela, ziadne extremne problemy. No napriek tomu, asi si nevazim samu seba natolko,aby som s tym sekla. Chcela som, uz tisickrat, asi to poznate. Ale nedokazala som to. Ako ste to zvladli vy? Co bol pre vas tym rozhodujucim momentom?

Muška

Ja som zacala fajčiť tiež koncom tretieho ročníka na strednej asi z frajeriny ale fajčila som az do teraz ale povedala som si stačilo nebudem predsa vyhadzovať peniažky do vzduchu som epileptička už od malička od pol roka a fajčiť by som nemala snažím sa prestať 2 dni som si nezapalila a to je už čo povedať je mi zle a dosť ťažko to znasam fajčila som asi 5 rokov a ale chcem mať bábätko preto sa snažím prestať fajčiť znasam to síce ťažko ale nehodlam to vzdať tie peniažky budem potrebovať

panenka

ahojte,
no nie je to lahke. Minuly tyzden som vydrzala bez cigarety 5 dni, ale potom som si zapalila, mala som strasnu chut. Teraz nefajcim uz treti den, ale mam co robit, aby som vydrzala. Pomahaju mi 2 veci:
1. kazdy vecer si do sporkasky odlozim 3 eura, ktore by som inak dala na cigarety
2. 24 - hodinovy plan: poviem si, ze vydrzim iba dnes, len tychto 24 hodin. Ked ozaj vydrzim, podakujem sa a zacnem novu 24 - hodinovku.
Vsetkym drzim palce!

zuzi74

tak ja som do toho stadia "a dost" dospela uz niekolkokrat a napriek tomu stale fajcim...toto je jedina vec v mojom zivote, ktoru lutujem...to ze som vobec okusila ako chuti cigareta...vyskusala som uz vsetko mozne, ale nie a nie s tym skoncovat:-(

TinaM

baaboo, mas pravdu, musim dospiet do toho stadia "a dost". Vzdy som bola odporcom fajcenia, nechapala som, preco ludia nevedia skoncit. A teraz sa to stalo mne. Moja babka fajcila cely zivot, krabicku denne. Potom sla na dochodok a zistila,ze jej to ide do penazi. Povedala si: nemam na to, tak nebudem. Zo dna na den prestala a islo to. teraz nefajci uz asi 10 rokov, je mojim vzorom :)

baaboo

ahoj...ja nefajcim cca tri mesiace....1.10 to bude 100 dni.....asi si doprajem nejaky darcek :) ....

mam 24 a fajcila com asi 8 rokov.....ja som s tym zacala skor z frajeriny...kazdy okolo mna fajcil....a ja som samozrejme nemohla zaostavat.....az po niekolkych rokoch som si uvedomila, co za blbost to bola....
dolezite je, ze som s tym skoncila...aj ked tri mesiace je kratka doba....viem o ludoch co prestali a po roku znova zacali......ta chut zapalit si tu bude asi stale....no ja som aj tak na seba hrda, ze som s tym sekla.....ale je tazke radit ako prestat...ja mam nastastie a niekedy aj bohuzial povahu, ze ked sa zatnem ...tak so mnou nikto nepohne....a presne tak to bolo aj s fajcenim...len som sa jedneho dna rano zobudila, totolne prefajcena ( v noci sme oslavovali kamosove narodky) ...a som si povedala, ze dnes si nezapalim.....na druhy den som rano vstala....a ked som vydrzala nefajcit jeden den...preco nie aj druhy......ale teda ten druhy den bol hrozny....asi najhorsi...tak isto aj ten treti.....a na stvrty den ...zvlastne, ale mne to zacalo pripradat ako samozrejmost, ze nefajcim.....a takto to islo dalsie a dalsie dni....jasne, ze kazdy den som si min. 10x pomyslela, ze by som si dala cigu.....ale neviem....hned som si povedala, ze ked som tak dlho vydrzala ......(pre mna bolo dlho aj tie styri dni) tak to hadam nepokazim....

a musim povedat, ze som spokojnejsia ked nefajcim....konecne rano nevstavam unavena...a s chutou v hube akoby som sa celu noc olizovala s popolnikom..(a to som si umyvala zuby 3x denne) ....a zmenu citi aj moja penazenka..

neviem co ti poradit...dolezite je , aby si bola dostatocne presvedcena o tom, ze chces prestat fajcit....doma byvam s niekolkymi fajciarmi, ale vsetci ma podporuju.......a idem im prikladom...aj moja mama rozmysla, ze prestane....len musi prist ten spravny okamih....kedy si povie "a dost"..

Juchu

Aj ja som si bola akurat zapalit :D Bez toho presvedcenia to nema asi ani vyznam prestavat... Ale citim, ze to presvedcenie u mna rastie, tak pocitam s tym, ze raz (dufam, ze coskoro) si budem ista, ze chcem prestat...
Koncis vysoku, tak isto aj ja... Tento rok.. A teraz ked budu najvacsie stresy, tak ta cigaretka padne vhod. Nechcem si prehlbovat nervozitu aj tym, ze sa budem pokusat prestat... Takze, zatial sa uspokojim s tym, ze to obmedzim, idealne by bolo na 3 denne :) Ale uplne to vylucit zatial asi nechcem...

TinaM

xxxy- to je dalsi problem, priatel je tiez silny fajciar,takze aj ked si ja poviem, ze si nezapali, niekedy mi to ani nenapadne a on si zapali-dam si s nim. Viem, ze je to o dohode partnerov, ale kazdym dnom mam vacsi pocit, ze je to tazsie a tazsie. Neviem, ci to vobec niekedy zvladneme. Potrebovala by som to 100% presvedcenie, o ktorom pise aj juchu,aby som to zvladla, ale nejako neprichadza. Este aj ked pisem tuto temu, zapalim si...

xxxy

Dokážeš nefajčiť keď si chorá? Ak nie, tak to bude ťažké.
Ja som zvykla vyfajčiť krabičku od pondelka do piatku,v piatok polku krabičky a cez víkend som dofajčila zvyšok.
Teraz je tomu 4 mesiace čo ´´nefajčím´´
ťahá ma to najviac keď sme vonka na pive a tak. Ku káve ani nie, ale k alkoholu strašne. Zvyknem si príležitostne zapáliť.

Ako som prestala: znížila som počet cigariet, ochorela som, bola som doma, tak som nefajčila celý týždeň a potom som si už nekúpila krabičkul. Ale pomohlo mi aj to, že priateľ prestal naraz somnou, takým istým spôsobom. :)

držím palce

Juchu

Ked ja stale nemam to presvedcenie, ktore clovek asi potrebuje... Ja vidim len dve vyhody nefajcenia (zdravie!!! co je uplne to najdolezitejsie) a peniaze... Ale na druhej strane vidim aj vela vyhod fajcenia :(( A preto mozno nie som uplne stotoznena s predstavou, ze prestanem fajcit... Som zvedava, co ti ludia odporucia.. Ale asi nic nepomoze len silna vola a 100% chut prestat... Ja si myslim, ze silnu volu mam, ale nemam 100% chut prestat...