Ako ziskat co najskor energiu po chorobe

Príspevok v téme: Ako ziskat co najskor energiu po chorobe
Lulu2011

som nieco vyse táždna po chorobe, resp. po jej zaciatku, chorobu som zvladla bez atb, horucku som mala len jeden den, dalsie dni dotahovanie choroby, zrejme zapal dutin, ale nevladzem, slabost v rukach, priserna unava, vsetko ma hned vycerpa, momentalne mam dni, kedy musim zamakat a nemozes si dovoliet byt slaba, co s tým? ako sa da dat rýchlo dokopy po chorobe? vitamin C a este? co vam pomaha najviac? :) RNG? :)

Lulita

RNG - dakujem za odpoved, niekde som pocula, ze vitamin E vo vyssich davkach moze byt skodlivy, sposobuje rakovinu, je to pravda?

RNG

Po chorobe je dobre brat enzymi na precistenie tela od toxinov, aj na travenie, lebo nechutenstvo je casto dosledok nedostatku kyselin a enzymov.
Doplnat treba aspon to, co cloveku chyba, aj ked len docasne.Inac ma clovek dostat drvivu vacsinu zivin zo spravneho zlozenia stravy.
Obcas je potrebne si precistit aj pecen, nielen umyvat ruky a zuby, na top mas protokol dr Berksona. Nuz a co radim kazdemu je doplnovat si to, co v potrave ani pri najlepsom vybere nedostaneme v dostatku, ako selen(antioxidant, antiviralny, ,protirakovinny)
zinok(imunita a rozne ine, vcitane hormonalnych)
jod(metabolizmus, rozne hormony a enzymy)
Vitamin C( imunita, antiviralny, regeneracia tela, budovanie kolagenu...)
Vitamin E (cirkulacia, antioxidant...)a vitamin D-3(imunita, absorbcia a zabudovanie mineralov, vyroba hormanov, protidepresny...)
Nuz a samozrejme brat plno mikrovlaknin a obcas si nasadit kvalitne probiotika, cistit cievy lecitinom

Lulita

Maoam - nie, musim zacat chodit po doktoroch a tak, ked budem mat nejake zapisy aspon pol roka, potom si podam, pjdem k psychiatricke s depresiou a uzkostami aj na urologiu- nefrologiu s tymi oblickami a uvidime

Lulita

Maoam - ale nie, v pohode, inak bola som na kontrole aj potom uz som to v krvi nemala, no musim sa preorientovat, lebo od noveho roka musim do prace (akejkolvek) ale vstavanie mi robilo vzdy problem, aj ked som zalahla o 21tej ja tak neznasam skore rana :( to som cely den ako ovalena niecim, najlepsie sa vyspim ked idem o 1nej..ked od tej 2hej a po druhej uz potom je potreba spat do skoro obeda

Maoam

Lulu, dufam, ze mi nemas nejak za zle co som ti napisala, viem, ze som zvolila ostry ton, ale nie je to v zlom, co dufam chapes.
Tie chlamydie - daj si vziat krv, na zaklade protilatok sa da vidiet, ci nahodou este nemas subakutnu chronicku infekciu.
Krm sa tym surovym ovocim a zeleninou, to je dobre :-) a este maly tip: pises sice, ze si typ sova, ale skus chodievat spat skor. Ja som bola kedysi ako ty. Chodievala som spavat o polnoci, o jednej v noci a pod.
Nie je to dobre. Skus aspon o 22h. Aspon parkrat do tyzdna.
Uvidis, ze casom sa prepnes, pomaly a zacnes vstavat rano skor.
Vecer (neskoro ) uz nic poriadne neurobis, aj ked simyslis, ze ano, je to blbost. Telo je unavene.
Radsej chod skor spat, rano skor vstanes a postupne, po par mesiacoch budes citit, ze zvladnes viac, ze si viac fit. Uvidis sama.

Lulita

Maoam - hej ja, mala som aj 50 kg :)) ale bola fit, no bola som si nakupit na trh ovocie aj zeleninu a uz chrumem, budem sa snazit co najskor dat dokopy

mala som davno pred rokmi zvieracie chlamydie, (prisla som z vodolenky s problemom a toto mi nasli) bola som preliecena 2 týždnovou davkou atb, tak isto pol roka som sa liecila na nieco ako kandidoza, odvtedy tuk, tuk ziadny problem s tym, ano aj na boleriolozu testy mam v poriadku, asj stitna 3 mesiace dozadu kontrola atd. atd.no ja ti viem

Maoam

Lulu, to si ty, co si kedysi robila modelku? Ci si ta teraz mylim, ale asi nemylim. Podla mna by si si len pomohla, keby si prestala riesit fakt ze mas AZ 60kg na 174cm ci kolko ;-)).
Lebo to je chore, fakt.
Mas dieta, skoro 30r a si chuda.
Zacni pravidelne vyzivne jest, nauc sa to. Mozes si tym len pomoct. A zarad vela surovej stravy do jedalnicka, kvoli energii, vitaminom, mineralom a je to dobre proti prekyslenemu organizmu.