Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

200% ODD vitamínov

Príspevok v téme: 200% ODD vitamínov
veslo121

Moje telo dostáva pravidelne ťažkú fyzickú záťaž (posilňovanie). Kúpil som si multi vitamín a výživový doplnok v ktorom sú podobné vitamíny ale aj iné minerály. Môže sa mi niečo stať ak budem brať oboje naraz ? Teda napr. Dám si multi vitamín kde je 80mg C (100% ODD) a druhý doplnok kde je 80mg C (100% ODD) tiež ? môže sa mi stať niečo vážne ? alebo to je iba prínos keď cvičím ? mám 85kg ďakujem za odpoveď

RNG

Odporucene denne davky boli stanovene v roky 1948 a mnohe z nich boli stanovene bez vyskumu a znacne mylne. Zialbohu, medicky priemysel sa ich krcovite drzi, lebo im nezasahuje do mnozstva pacientov/zakaznikov prilis.
Napriklad dnes je uz zname, ze treba nie 60 mg vitaminu C ale okolo 3 grqamov(3000 mg) lebo tak telo pracuje ovela lepsie
To iste plati na vitamin E, kde povodna davka 15 IU je dnes zvysena na 200 az 600 IU, lebo tak je menej poraziek a inych problemov. To iste plati na vitamin D-3, kde dnes odporucaju miesto 400 IU 2000 az 5000, najma pre tych, ktori ho maju v krvi nizko aj napriek pohybovania sa na slnku, tj ich telo si ho nevie vyrobit, ako telo inych. Prispieva k ukladani mineralov do kosti, imunite, balancu hormonov dokonca je aj protidepresny v tychto vacsich davkach.
Tak isto je dolezite si doplnat jod, selen a ine, co boli kedysi davno uplne mylne stanovene.

Bububu z predavkovania vitaminmi je skoro vzdy len mytus/lzi, rozsirovane lekarskou a farmaceutickou komunitou, bez uvedenia padnych experimentalnych dokazov.
Na ovela vyssie davky roznych vitaminov su desiatky tisicov vyskumnych lekarskych literatur, a dnes uz 10-20 rokov praxe mnoho milionov ludi.
Mna vcitane.

veslo121

máš pravdu.. je tam dosť chémie... ale ja potrebujem jesť aj iné veci ako kilo jablk, hrušiek, kapusty, citrónov a podobne....

brečtan

Podľa mňa by si mal uprednostňovať prírodné vitamíny ako tie umelé. V umelých je samá chémia, ktorá vo veľkom množstve škodí, čo asi vieš.

pio3

ja som prednedavnom cital,ze vysoke davky vitaminov maju velmi liecive ucinky doslova az zazracne, a skor doktory a farmaceuticke firmy su ti, kt. sa to snazia ututlat kedze je to ovela lacnejsie ako ich chemicke vyrobky, ktorymi laduju ludi a preto maju obrovske zisky..

veslo121

no ten vitamín C bol iba príklad... sú tam aj iné napr. B, E... a iné látky ako železo, vápnik a podobne.. ja si myslím že nič také sa nemôže stať... už som videl aj v niektorých doplnkoch na cvičenie napr. 150% ODD.... len som sa chcel poistiť, veď skúsim 1 týždeň a uvidím čo to urobí... keby niečo tak to vysadím....

alibi

vyskumy sa roznia, niektori lekari hovoria, ze nadmerne davky vitaminov neskodia a dokonca liecia choroby (vit c rakovinu napr), niektori lekari zas, ze velke davky vitaminov, ktore telo nevie vylucit mocom mozu sposobit rozne choroby. myslim, ze na tuto otazku ti bohuzial nikto neda 100% odpoved.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.